Za te użalanie sens traci dla ogółu tworów moich upublicznianie.

Szanowni Czytelnicy i korzystający z moich amatorsko stworzonych projektów 🙂

AKTUALIZACJA Z 27.10.2017 – 21:36. Nie ma co dłużej czekać. Ruszamy z dobrem! 🙂 Detale są we wpisie pod adresem: http://blog.olesio.usermd.net/pzn – a oryginalna część poprzedniej wersji tego wpisu poniżej.

Ostatnio mnóstwo mam spraw osobistych i zawodowych, a może i też źle organizuje czas dlatego nie marudzę Wam ciągle jak niektórzy niechcący czytać tego bloga i nie mam niestety choćbym bardzo chciał nieraz głowy i czasu do porządnego wdrożenia zmian tak by dało się korzystać z pobierania materiałów bez reklam z wiadomych serwisów. Moja amatorska wiedza, skromne zaplecze techniczne i media też kosztują, ale ja nie jestem tak zwanych gołodupcem ani wyłudzającym dotacje czy mało ambitnym za bardzo żyjącym cudzym życiem człowiekiem.

 

W tym ciężkim czasie otrzymuje kolejne zapytanie o pobierania z player.pl gdzie pisze ktoś, kto wystąpił w jednym z odcinków jakiejś produkcji wiadomej stacji telewizyjnej. Wyjaśniam mu więc że jest tak i tak, swoje sprawy mam, że można użyć wiadomych innych rozwiązań. Na co dostaję bardzo „uprzejmą” odpowiedź że zmarnowałem swoje pięć minut życie i się mu żalę a trzeba było w ogóle nie odpisywać. Oczywiście jako osoba wiele razy doznająca w życiu wedle mnie niesłusznych negatywnych reakcji pomimo swojej oczywistej specyficzności odpisałem w uprzejmiejszy sposób podając adres do pobranego pliku tej produkcji. I nawiązując że ja na korespondencję na mój e-mail kierowaną, a nie będącą spamem staram się możliwie jak najszybciej odpisać. Także ta wymiana zdań to kolejne zniechęcenie, ale żeby zachęcić i Was do robienia czegoś dla innych mam taki pomysł który chcę skonsultować. Widzę tak tak.

Sukcesywnie na swoje adresy e-mailowe autorzy w porządku komentarzy dostaną poprawione wersje moich tworów a docelowo zbiorczy kombajn i bardzo prosiłbym uczciwie o ich publiczne nieudostępnianie nikomu. Docelowo powstanie strona do pobierania online też dla tych Osób i taki jakby „kombajn” oparty o wtyczki w plikach typu dynamiczne biblioteki i może jakiś język poleceń oparty o składnię Pascala żeby pisać własne pobieranie. Do tego masowe pobieranie, monitorowanie schowka, odsyłania listy bezpośrednich adresów w formacie skryptu do masowego pobierania zewnętrznymi aplikacjami lub samych adresów na e-mail nadawcy czy monitorowanie schowka za za adresami podstron z materiałem danej platformy.

 

Pozostałe osoby będą musiały wysłać jakąś skromną kwotę przelewem na podany numer konta organizacji pożytku publicznego. Myślałem konkretnie o Polskim Związku Niewidomych Okręg Zachodniopomorski. I nie ma tutaj to na celu pokazanie jaki jestem super jak pewien znany koszykarz i obnoszenie się. Ale pomyślcie mając pewnie w większości zdrowe oczy – możecie w miarę sprawnie pisać do mnie mniej lub bardziej uprzejme komentarze czy oglądać cokolwiek z reklamami lub nie. Ja wiem na co dzień jak obojętni są ludzie i dla jednej z dziewczyn którą kompletnie zignorowano gdy musiała samodzielnie poruszać się po mieście a nie jest to dla Niej łatwe. Chętnie pomógł Jej wygadany pajac o aparycji ogra z filmu rysunkowego Shrek. Wspomina on tu o tym nie dlatego żeby komuś się przypodobać. Chciałby pomóc takim jak ja ale znacznie bardziej w większym stopniu niepełnosprawnym Osobom.

Żeby nie było tak łatwo to na mój e-mail należy wtedy wysłać skan potwierdzenia takiego przelewu ale najlepiej z podpisem i pieczątką pracownika banku Wszelkie oszustwa i lżenie Osób Niepełnosprawnych potraktuje należycie adekwatnie do poniżenia jakie czasami ja z dobrej woli robiąc coś czego może legalność jest dyskusyjna ale nie powinna przynosić aż takiej ujmy i strat jak często brak wsparcia poza może poza niektórymi przypadkami i brak takiego zwykłego ludzkiego podejścia do drugiej osoby.

 

Na pewno nikt z Was kto nie ma w otoczeniu albo nie spotkał się za bardzo z osobami które mają problem z samodzielnym poruszaniem czy poważną wadę wzroku może nie od razu się zorientuje i domyśli jak Im ciężko.Ktoś może mi „posapać” na e-maile i w komentarzach a na przykład takie Osoby nigdy nie widziały w ogóle nic lub widzą Świat na pewno w nieciekawych barwach ale są szczęśliwe często jednak wstydzą się poprosić o pomoc a doskonale widziałem ostatnio jak czasami traktowana z pewna pogardą i obojętnością jest taka Osoba chociaż Ona sama tego nie widzi, ale widzę to ja gdzie chętnie czy w życiu internetowym czy realnym gdy mogę pomogę komuś i nigdy nie żądam poklasku ale nieuprzejmości również.

 

Wybaczcie rozpisanie się i zapraszam do uprzejmej dyskusji w komentarzach. Co sobie o tej decyzji pomyślicie i czy macie o mnie pozytywne zdanie to w obecnej ciężkiej mojej sytuacji życiowej nie jest już tak istotne. Czasami trzeba żyć dla siebie i rozumieć specyficzność czy to że ktoś ma inne rzeczy na głowie niż robienie czegoś na już po łebkach bo ktoś woli siebie w jakimś programie obejrzeć. A moje „żale” przeszkadzają tak samo emitowane reklamy.

 

Dokładne dane do przelewu oraz informacje o tytułach czy stronie gdzie będzie sobie można zweryfikować że nie jest to akcja mająca na celu żadne złe intencję podam później. Jeżeli rozumiesz moją ideę to dziękuję i dobry z Ciebie Człowiek, a pozostali niech żyją jak chcą.

Comments (21)

 1. 19:25, 26.09.2017Arek  / Odpowiedz

  Ciekawa rozwiązanie, popieram. W takim razie jaki sposób mogę uzyskać dostęp do poprawionych wersji?

  • 22:15, 28.09.2017olesio  / Odpowiedz

   Spróbuję wyslać do kilku osób rozwiązanie oparte o stronę www do IPLI do kilku osób. Ale jak to wpłynie na obciążenie serwera to się przekonamy. Pozdrawiam.

 2. 21:32, 26.09.2017Sebastian  / Odpowiedz

  Rozumiem ciebie jak i tych którzy chcą filmy oglądać i ściągać duży problem to drm cóż mam nadzieje ze i to kiedyś przestanie byc problemem Fajn ie że są takie osoby jak Ty pozdro

 3. 22:38, 26.09.2017Drako  / Odpowiedz

  O widzisz ja sam jestem osobą niewidomą Popieram i pozdrawiam ja używam aplikacji kodi ale z downloaderow wczesniej rowniez korzystałem

  • 22:17, 28.09.2017olesio  / Odpowiedz

   Mechanizm DRM jest jako tako rozpracowany w sensie falszywego serwer HTTP dla Windows pod kątem działania dla player.pl ale jak kiedyś wspominałem poza mnątestowaly te rozwiązanie trzy osoby i tylko jednej działało skutecznie. Bo wymagany jest Windows i czysta przeglądarka Fire Fox najlepiej bez żadnych dodatkó. JA swego czasu gdy miałem więcej czasu to obejrzałem sobie dzięki temu rozwiązaniu calość seriali „Wstęp wzbroniony” i „Nie rób tego w domu”.

 4. 15:13, 27.09.2017Janusz  / Odpowiedz

  Olesio ja bardzo doceniam Twoją prace i za darmo nic nie ma też musisz zapłacić za serwer i inne rzeczy żeby te skrypty powstały a jeszcze ludzie mają pretensje do Ciebie że nie ma jeszcze nowych skryptów lub Cię obrażają ale się przez to nie zniechęcaj i nadal idź do przodu poszerzając swoje umiejętności informatyczne. 🙂 I zdaje sobie sprawę że nie jest łatwo zrobić taki skrypt żeby pobierać z kilku serwisów Vod jeśli cały czas coś zmieniają na tych stronach i dlatego tak szybko się tego zrobić nie da i potrzeba bardzo dużo czasu na to a jeszcze masz życie prywatnie i czasu możesz nie mieć. Uważam że lepiej cierpliwie poczekać kilka miesięcy wiedząc że stworzysz mega skrypty 🙂 które podziałają rok lub dłużej a nie np. miesiąc i popieram w 100% to co napisałeś 🙂 a Twoje poprzednie skrypty były naprawdę super kawał dobrej roboty 🙂 ja poczekam te parę miesięcy napewno bo warto 🙂 Pozdrawiam Janusz 🙂

  • 22:19, 28.09.2017olesio  / Odpowiedz

   DZiękuję ale spokojnie postaram się do końca pierwszego tygodnia następnego miesiaca by wszystko miało ręce i nogi. A dzisiaj bym może przysiadł ale mam po odespaniu zamiar bardzo miło spędzać czas 😉 Także jak będę miał siły w sobotę to coś jeszcze spróbuje ruszyć.

 5. 19:45, 27.09.2017Michał  / Odpowiedz

  Wielki szacun za to, że wynagrodzenie, które powinieneś otrzymać za swoją pracę (nie oszukujmy się, wiedza i poświęcony czas powinny być wynagradzane), chcesz przekazać na taki cel.

  Niemniej jednak uważam że potwierdzenie przelewu z podpisem pracownika banku, to lekka przesada (myślę że zwykły pdf wystarczy – okaż odrobinę zaufania) i zniechęci większość osób, które są w stanie przelać te kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych na konto PZN.

  Pozdrawiam.

  • 22:22, 28.09.2017olesio  / Odpowiedz

   Nie dostałem oficjalnego potwierdzenia. Ale myślę że gdy podam dane co przelewu z ich www, to nie będzie miał od nich nikt raczej pretensji. Cel szczytny a że ktoś może mieć jakieś dziwne domniemania które na razie się nie pojawiają ale widząc dotychczasowe komentarze nieprzycchlne które zniechęcały by każdą wolną chwilę poświęcać na rozwijanie projektów ale damy radę. TYlko proszę cierpliwości 😉

 6. 18:12, 29.09.2017Mariusz  / Odpowiedz

  Witam serdecznie, wielki szacunek za pomysł z przelewami na szczytny cel PZN i chętnie będę dokonywał przelewów, bo wiem że warto. Tylko większość z nas robi dzisiaj przelewy przez internet i ciężko będzie o podpis. Pozdrawiam i będę czekał wytrwale.

  • 09:49, 01.10.2017olesio  / Odpowiedz

   Ok rozważę obserwując jak to idzie czy przelewy będą potwierdzane i każdy kto przelał uszanuje to by później nie dzielić się moim tworem z internetem i mnóstwem znajomych. Fajnie że akcja ma odzew pozytywny. Chcę jednak skonsultować osobiście z kimś lokalnego oddziału PZN czy potrzebny im jest do zaksięgowania jakiś konkretny tytuł przelewu. Bo może słane dotacje mogłyby pomóc personalnie tej poznanej Karolinie która może otrzymując wsparcie większe od obcych sobie ludzi nie będzie w mojej opinii niepotrzebnie wstydzić się by poprosić o pomoc i ze szczerej pomocy skorzystać. Ale szanuje podejście tych ludzi tak samo jak nie szanuję pogardy jaką często ma się okazje widzieć mniej lub bardziej dosadnie wobec osób o różnych dysfunkcjach i braku zwykłego podejścia do drugiego człowieka z szacunkiem i zrozumieniem nawet gdy sami mamy ciężko. Także detale już wkrótce. Tak jak nowe wersje downloaderów.

 7. 14:08, 30.09.2017Monika Czerwińska  / Odpowiedz

  Witam ja równiesz korzystałam z douloaderów, które były mi mega pomocne, bo również nie widze i myślę, że świetnym pomysłem jest oddanie pieniędzy na pzn. Pzdr

 8. 16:31, 02.10.2017Tomasz  / Odpowiedz

  Hej, zaskoczyło mnie Twoje rozwiązanie ale również i wywołało duży podziw. Wielki szacunek. Nie ukrywam że Twoje downloadery bardzo ułatwiają oglądanie w przypadku kiepskich połączeń oraz wszystkim osobom z zagranicy. Dlatego ja również byłbym zainteresowany dostępem do nowszych wersji. Jeżeli jest zatem możliwość, daj jakoś znać (najlepiej poprzez mail) na jaki numer konta wpłacić pieniądze, komu pomóc a chętnie wykonam przelew.
  Zgodzę się jednak z poprzednikami – obecnie nie wyobrażam sobie robienia przelewów inaczej niż poprzez Internet i tylko takie potwierdzenie, w wersji PDF, byłbym w stanie udostępnić.
  Serdecznie pozdrawiam 🙂

  • 08:12, 04.10.2017olesio  / Odpowiedz

   Podam wszystkie detale w osobnym wpisie niebawem.

 9. 10:11, 03.10.2017jaboldini  / Odpowiedz

  siemka a z tvp?

  • 08:11, 04.10.2017olesio  / Odpowiedz

   Też będzie zrobione, tam pozmieniali protokół i coś jeszcze namieszali także trzeba będzie większy plik wykonywalny wydać z modułami i bibliotekami do pobierania po HTTP. A to już niebawem, sam się nie cieszę że mam taką „obsuwę” i ktoś pomyśli że Was zwodzę, ale w tym czasie może niektórzy z Was ambitnie na bazie wtyczki do KODI napisali swoje rozwiązanie lub ów playera używają. Bo działa niezmiennie a ludzie z ekipy SD-XBMC reagują na zmiany na www z VOD.

 10. 12:32, 03.10.2017K.  / Odpowiedz

  Olesio,
  trzymam kciuki żeby Ci się wszystko poukładało. Korzystałem od czasu do czasu z Twoich downloaderów od momentu jak pojawiło się o nich info na stronie o miniskryptach, pomimo tych zarzutów jakie się tam były w komentarzach (że niebezpieczne, że kod zamknięty, itd.). Dobra robota.
  Gdybyś wypuszczał jakieś ograniczone publicznie wersje, to daj znać, chętnie załapię się na nie jeśli będzie taka możliwość.

  • 08:07, 04.10.2017olesio  / Odpowiedz

   Kod zamknięty bo zaraz pojawiły by się doklejenia. Skrypt w postaci zakładki proponowane przez autora tamtego bloga są ok, ale nie ma chyba możliwości nadania domyślnej nazwy. Jednak nie można nie mając fachowej być może wiedzy w temacie analizy plików wykonywalnych i nie znając może realiów współcześnie stosowanych rozwiązań gdzie jakieś też gimbusy używają gotowych komponentów i wykorzystują je w szkodliwym kodzie a antywirusy z mniej rozbudowanym sztabem ludzi od analizy, nie takim jak firmie ESET – nie mają możliwości przygotowania za dobrych sygnatur i silnika. Także zaczyna się zjawisko fałszywych alarmów. I z tym nie da się wiele zrobić, bo z doświadczenia wiem że firmy otrzymując zgłoszenie od autora małej i amatorskiej aplikacji nie zechcą jego prośby o poprawę zachowania w stosunku do pliku wykonywalnego jego autorstwa, uwzględnić. Ja wiem że pobrane ode mnie pliki nie są szkodliwe i nigdy nie miałem zakusów aby coś tworzyć negatywnego jak wirus a go opublikuje i polegać będę na czyjejś niewiedzy lub naiwności. A że marudzi ktoś z niewiedzą że wirus. No to akurat jeśli nie ma racji też ma do tego prawo. Nikogo nie namawiam do używania – ja wiem że nie wykradam danych ani nie szkodzę swoimi tworami komputerom użytkowników 🙂

   • 16:57, 04.10.2017K.  / Odpowiedz

    Dokładnie. Nigdy nie miałem problemów pora paroma false-positive od nadgorliwych programów ochronnych. 😉
    W żadnym wypadku nie krytykowałem zamknięcia kodu. Dla mnie to miało od początku sens.

 11. 18:18, 03.10.2017Marcin  / Odpowiedz

  Witam, gdzie mogę uzyskać informację jak wspomóc PZN? Super inicjatywa!

 12. 22:08, 23.01.2018mk  / Odpowiedz

  do marcin: tu mozesz przeczytac jak wspomóc PZN http://blog.olesio.usermd.net/pzn

Dodaj komentarz

Allowed Tags - You may use these HTML tags and attributes in your comment.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pingbacks (0)

› No pingbacks yet.