[Sticky]

Moje twory za datki na PZN.

Cześć.

Ok, zobaczmy czy umiecie zrobić coś dla innych i zmotywować mnie w ostatnim zaganianiu przy ważnych dla mnie sprawach zrobić coś dobrego. A całość nie jest jak może ktoś pomyśli „na pokaz”. Chodzi bez żadnych podtekstów o pomoc Osobom nie widzącym od urodzenia lub mającym problemy ze wzrokiem Pomysł zrodził się po sytuacji opisanej we wpisie pod adresem: http://blog.olesio.usermd.net/za-te-uzalanie-sens-traci-dla-ogolu-tworow-moich-upublicznianie

Dane do przelewu symbolicznej kwoty ale prosiłbym w miarę Waszych możliwości znajdują się na stronie http://pznoz.pl/kontakt-2 i tutaj je również wklejam  Nie udało się niestety na razie poza Panią Księgową porozmawiać z Panem Dyrektorem PZN w siedzibie w Szczecinie. Ale pomysł mój na pewno nie zaszkodzi i póki co wierzę w uczciwość Osób wpłacających. Dlatego dowód wpłaty jako załącznik wysyłacie mi na mój adres e-mailowy oles[at]o2.pl gdzie znak [at] zastępujecie znakiem tak zwanej „małpy”. Najlepiej będzie by w tytule przelewu było jedynie słowo „DAROWIZNA”. Jak mówiła mi Pani Księgowa system pokazuje Jej pierwsze 30 znaków.

Osoby które nadeślą wpłaty czekają na moją odpowiedź. Którą udzielę niezwłocznie. Dla osób wpłacających stale będą w przyszłości przewidziane inne rozwiązania w ramach wpłat. Już poczyniłem zakupy infrastruktury serwerowej pod pewne rozwiązania. Zaś czyny, a nie słowa sprawią że z mojej strony zaczną się też konkretne czyny. Oto dane do przelewu:

Nr konta bankowego
BANK PEKAO SA
I O/Szczecin
10 1240 3813 1111 0000 4375 6490

Z góry dziękuję w imieniu Podopiecznych PZN. Zróbmy razem też coś dobrego dla Tych, którzy może denerwujące reklamy chcieli by oglądać, ale różne koleje często złego losu nie dadzą im nigdy takiej możliwości w ogóle albo w pełni. W razie pytań przypominam adres mój e-mailowy: oles[at]o2.pl – kolejne informacje wkrótce.

Comments (14)

 1. 05:02, 30.11.2017Gufi  / Odpowiedz

  laski nie robisz – od dluzszego czasu zrodla da sie stargac z darkweba – ukradles prace innych i probujesz zerowac – ocieplanie wizerunku nic nie da. wstyd. na szczescie teraz, majac zrodla mozna samemu naprawic twoje gnioty i dac za darmo innym z otwartymi zrodlami.

  • 21:50, 05.12.2017olesio  / Odpowiedz

   Nie robię nic co nie jest ok wobec innych. Rozwiązania moje bazują po części z wiedzy zaczerpniętej na podstawie otwartych kodów źródłowych elemntów wtyczki z repozytorium SD-XBMC do odtwrzacza KODI o czym informacja znajduje się w downloaderach. O ile wiem wtyczki te są na licencji pozwalającej wykorzystywać je po swojemu, a i tak są tworzone w Pythonie. Uzywaj swoich rozwiązań, a nie moich gniotów. Pokazujesz swoją kulturę a raczej jej brak zarzucając mi by pewnie „zachęcić” do kompletnego „olania” projektu jakieś „ocieplanie wizerunku”. Będąc w stałym od niedawna kontakcie z wieloma Osobami niewidomymi wiem że „moje gnioty” na prawdę „ocieplają im życie” bo Ich pasją jest „oglądanie uszami” różnych seriali w postaci plików mp3, które stworzy dla nich masowy automat na bazie pobranych plików mp4. A często Ich Znajomi czy Członkowie Rodziny są wykonują w przyjemny sposób oglądając razem z Nimi niektóre seriale audiodeskrypcje często Im niezbędną przy niektórych scenach. Ty również nie robisz „łaski” wspierając Ich. Wadzą Tobie niewidomi i moje amatorskie twory? OK, nie wspieraj i zrób własne które nie będą gniotami. Ale jeżeli miałeś nam zaimponować swoim komentarzem, to nie wiem jak innym. Ale mi na pewno nie zaimponowałeś. Ale pewnie poza że ujmę to wprost najmniej wulgarnie jak umiem. Twoje „pajacowanie” nie jest ani łaską, ale na pewno jest „gniotem charakteru” i zastanawiająca jest celowośc wylewania z siebie jadu. Ale nie jestem winny się tłumaczyć z czegoś co nie ma złych intencji. Zatem kończę mój wywód i życze Tobie zmiany nastawienia też jak wnioskuje do Osób niewidomych, bo wadzi Tobie nagle wszystko i ja, i moja idea, a także same downloadery. Śmiało wykonaj lepsze, pchnij je w sieć i nie będę miał do Ciebie o to pretensji tak jak Ty masz do mnie. Pozdrawiam.

 2. 13:54, 30.11.2017hmm  / Odpowiedz

  i mam ci wyslac dowod wplaty ze wszystkimi moimi danymi? troche to niebezpieczne wedlug mnie

  • 21:55, 05.12.2017olesio  / Odpowiedz

   Niebezpieczne, bo? Ok, to poczekać możesz na zmiane celu pomocwego na bardziej prcychylny będę miał wtedy lepszy kontakt niż z PZN co przedyskutuję jeszcze z Kasią z Malborka która do mnie napisała oraz Jej niewidomymi Znajomymi którzy się ze mną kontaktuja na Team Talku gdzie bywa Kasia. Wtedy będę miał informacje o tym że dana transakcja jest transparentna. Na dane przelewu nie da się wziąć pożyczki. Kilka osób wpłaciło za co dziękuję. Zwolnienia Pani Księgowej z tajemnicy skarbowej nie udało się dograć. Dlatego to jedyny dowód dla mnie. Ale nie namawiam. Rozumiem dzisiaj niebezpieczne czasy, ja nikomu nic na adres domowy wysyłać nie zamierzam, a żadnych niecnych intencji teżnie mam się co w wedle mnie na rę chwilę słusznej potrzebie wysłania potwierdzenia doszukiwać. Pozdrawiam.

 3. 16:40, 06.12.2017skaty  / Odpowiedz

  Mam pytanie czy zamiast na ogólne konto PZN mogę wpłacić bezpośrednio na konto PZN koło w Przysusze? Pytam bo mój tata jest niewidomym i należy do tego koła a wiem że PZN nie chce przekazywać pieniędzy małym Kółkom? I drugi czy taką wtyczkę można zrobić na Mtv lub Puls? Jeżeli jest już to przepraszam ale ja się na tym zupełnie nie znam.Jak widzę wpis „odtwarzacz KODI + wtyczka SD-XBMC” to dostaję oczopląsu.

  • 15:27, 19.12.2017olesio  / Odpowiedz

   Możesz ale z sygnałów jakie do mnie docierają pomoc niewidomym w wielu rejonach nie jest świadczona tak jak tego Oni sami i my za pewne gdybyśmy znali detale – oczekiwali. Dlatego będzie zmieniony cel pomocowy a o detalach poinformuję niebawem. Natomiast nie ma co się denerwować na proponowane inne rozwiązanie. Niektórzy mają wiedzę lepszą ode mnie i zarzucają mi gniotów tworzenie to na pewno lepiej ogarną temat samodzielnie. Chyba że boli ich chęć pomocy niewidomym, którym jak się okazało moje rozwiązania bardzo ułatwiają życie bo oglądanie seriali bez reklam jest ich pasją. Pozdrawiam.

 4. 22:22, 06.12.2017Mariusz  / Odpowiedz

  Ja robię przelewy regularnie i jakoś nikt nie wziął na mnie kredytu na podstawie potwierdzenia. I zamierzam dalej wpłacać. Bo cel jest bardzo zacny . I spróbujcie postawić się w sytuacji ludzi nie widomych . Pozdrawiam

 5. 10:57, 12.01.2018Dash  / Odpowiedz

  Witam. Jestem osobą niewidomą i pytanie mam następujące, czy też muszę wpłacać czy da się jakoś inaczej?

 6. 21:37, 27.01.2018Franciszek  / Odpowiedz

  Jak jesteś olesio taki uczciwy i twierdzisz, że nie ma się czego bać, to pochwal się ile sam wpłaciłeś na niewidomych i pokaż publicznie skany / dowody przelewów. Czekam.
  Najlepiej się obraca cudzymi pieniędzmi niż swoimi.

  • 15:16, 03.04.2018olesio  / Odpowiedz

   Hej. Jeśli masz jakieś dowody że pieniądze od dotujących zostały sprzeniewierzone to wykaż to. Pieniędzmi z datków jak już „obraca” PZN i to na ten cel póki co są kierowane wpłaty. Masz problem z tym by wspomóc Osoby niewidome i wadzą Tobie One lub moja idea czy ja sam. Nie ma problemu, jest to Twoja postawa z którą ja się nie muszę zgadzać. I możesz tej idei nie wspierać. Nie wchodzić na tego bloga, pluć jadem i żyć po swojemu. Wsparcie moje jest dla niewidomych Znajomych, nie związanych akurat z oddziałem PZN w Szczecinie. Powodu zarzucania mi obrotem tymi środkami nie widzę. Bo kto ewentualnie zechce dołożyć się do dodatkowych kosztów które bez problemów ponoszę, jak serwer i tym podobne. Może to zrobić i takiej osobie, przy zachowaniu kultury z Jej strony mogę się nazwijmy to tłumaczyć. Chcesz mi udowodnić złe intencje? Ale jakie są Twoje intencje atakowania mnie w tym komentarzu by mi zarzucić obrót czyimiś pieniędzmi? Na pewno negatywne i niczemu nie służące. Nie chcesz, nie wspieraj i tyle.

 7. 14:23, 01.04.2018Janusz  / Odpowiedz

  Olesio dzisiaj przestały działać skrypty na player , ipla , tvp

  • 14:59, 03.04.2018olesio  / Odpowiedz

   Hej. A E-Maile wysyłane zdaje się do Ciebie na innym serwerze po „@” wracał wielokrotnie chyba że teraz mylę usunięta już informację. Wysłałem nowe namiary. Bo www działają ok, tak jak nowe wersje. Wszystko jednak jak po testach wychodzi do lekkiego poprawienia będzie. Ponieważ downloadery monitorując schowek potrafią „wysypać się” przechwytując inny adres do materiału VOD. Wiadomo z pewnej obsuwy naniosłem przed wdrożeniem niebawem nowego „Kombajnu VOD” – zbiorczego programu, poprawki w nowych wersjach i później wyszedł błąd sprawdzania adresów. Wiadomo pośpiech nie wskazany. Dlatego teraz da się tego używać, ale wyszło że sprawdzanie poprawności tego co ląduje w Schowku Windows lub jest podawane w polu edycyjnym. I trzeba będzie poddać dokładniejszej tak zwanej walidacji. Strony www do pobierania raczej jak wynika z testów nie mają takiego problemu i błąd nie wystąpił.

 8. 00:32, 12.04.2018Ślepy Cinkciarz  / Odpowiedz

  Hej, dobrze że zrezygnowałeś z namawiania do wspierania dziadków z PZN,, ale i tak szacun że o nas, niewidomych, pomyślałeś. Czy będzie antidotum na obecną akcję z playerem? Teraz bez zalogowania się i opłacenia nawet nie da się oglądnąć materiału a ja lubię zbierać bo niektóre programy potrafią nagle znikać z playera.

  • 04:16, 14.04.2018olesio  / Odpowiedz

   Cześć. Dziękuję za miłe słowa. O tym jak realnie wygląda pomoc udzielana na co dzień Osobom niewidomym przez PZN w wielu regionach Polski dowiedziałem się dopiero poznając poprzez rozmowy na Team Talku kilku z Was. Na pewno daleko do ideału. A chętnie pomóc mogę takim osobom, których jakby oknem na ten smutny wydawało by się bo nigdy nie możliwy do ujrzenia ale dla Was nieznających innego nie jest to życie tak smutne jak wydaje się widzącym i mi również tak się wydawało. Rozmowy z Wami zawsze dają motywacyjnego kopa. Krytyka niekonstruktywna i zarzuty nie mające podstaw bolą, ale chętnie chce się rozwijać moją na prawdę szczerą ideę bez podtekstu wyłudzeń szczególnie dla Was, którzy mają więcej czasu i miło się Wam „ogląda uszami: wiele z pozycji V O D. Co do player jest on dalej do ogarnięcia. Większość materiałów da się pobrać, niektóre niestety zniknęły w starszych odcinkach, w czym nie ma konsekwencji jak choćby w przypadku serialu „Na Wspólnej”. Jeśli przekażesz jakiś kontakt do siebie na oles[at]o2[dot]pl – chętnie spróbuje pomóc z playerem – jeśli coś działa źle.

Dodaj komentarz

Allowed Tags - You may use these HTML tags and attributes in your comment.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pingbacks (0)

› No pingbacks yet.