Moje Downloadery

Na tej stronie znajdują się moje „pobieracze” napisane w Delphi (te które posiadają „PL” w nawiasie komunikują się z Użytkownikiem oczywiście w języku polskim). Pozwalają one łatwo pobierać pliki z serwisów, których nazwę zawierają 🙂Poniżej lista tych napisanych w czystym WinAPI z użyciem modułu SimpleTCP:

 • Demotywatory Downloader (PL)
 • Ipla Downloader (PL)
 • Redtube Downloader
 • Wrzuta Downloader (PL)
 • YouTube Downloader

Są to na ogół niewielkich rozmiarów pojedyncze pliki wykonywalne, które do dział‚ania potrzebują tylko połączenia z Internetem dla otwierania stron WWW na standardowym porcie 80. Nie wymagają instalacji dodatkowych bibliotek, bo od Windowsa w wersji XP nie powinno być konieczne kombinowanie z instalacją WinSocka. Z tego co donieśli mi niegdyś użytkownicy Wine pod Linuxem również powinny one działać prawidłowo.

Natomiast z użyciem modułów Synapse powstał Downloader pozwalający na pobieranie zdjęć z galerii naszych znajomych na Facebooku’- u czyli FaceBook Photos Downloader (PL) dostępny również pod tym adresem. Posiada on wygodny instalator. Zachęcam do pobrania i posługiwania się nimi. Wszystkie wymienione w tym wpisie downloadery pobrane ode mnie są darmowe oraz wolne od wirusów czy szpiegujących dodatków.

Comments (389)

 1. 21:57, 29.10.2013Piotrus85  / Odpowiedz

  W programie brakuje:
  * % postępu, prędkości i czasu do zakończenia pobierania –przydała by się taka informacja na belce tytułowej (odświeżane informacja co kilka sekund, nie częściej niż co sekundę),
  *lista do automatycznego pobierania, tak żeby można było ustawić kilka plików, które automatycznie byłyby jeden po drugim (można pokusić się o pobieranie jednoczesne kilku plików) –obecnie mam jednocześnie odpalone 4 kopie programu –przy moim łączu to optymalna ilość jednoczesnych pobierań,
  *informacji dźwiękowej o zakończonym pobieraniu.

  Czy będzie program rozwijany?
  W razie potrzeby mogę służyć pomocą. Sam programuje w delphi 7.

  • 13:46, 30.10.2013olesio  / Odpowiedz

   Odpisałem już Tobie szczegółowo na pytania w e-mailu, bo też do mnie tak napisałeś. A na blogu przez gryzienie się dwóch wtyczek, co wcześniej nie miało miejsca. Praktycznie wszystko lądowało w spamie. Dlatego wyłączyłem captche i od tąd znowu będę komentarze zatwierdzał ręcznie. Przepraszam za kłopot.

 2. 21:25, 19.03.2014Pele  / Odpowiedz

  nie mam pojęcia jak używać programu Ipla Downloader.
  wiem że mogę pisać szukany tytuł, ale nie znajduje mi tego co chcę.
  Ale nie wiem skąd mam wziąć ten link do filmu (opcja kopiuj link daje zawsze …)

  • 23:28, 19.03.2014olesio  / Odpowiedz

   Wyszukwarka przeszukuje serwer gdzie są materiały w mp4 i zwraca pierwszą podstronę wyników czyli maksimum 50. Nie jest to taka sama wyszukiwarka jak na stronie IPLII. Działa ona na tej zasadzie co Ipla w pluginie SD-XBMC. Natomiast wyraźnie jest opisane, masz wklejać link do podstrony materiału, na przykład odcinku serialu, a nie link playvod, który wymaga na przykład strona ripla.

   Niestety czasem zdarzają się starsze materiały, których nie ma na serwerze w formacie mp4. I wtedy pod Windowsem pozostaje użycie strony riplii i wklejenie tam linku playvod. Tak uzyskujemy linki do materiałów w formacie flv. A i należy pamiętać, że autorzy ripli w ogóle jej nie aktualizują. I trzeba kod hex znaku | zamienić właśnie na ten znak, bo strona tego nie robi. Mam nadzieję, że teraz wszystko jest jasne. Nie publikował bym tylu wersji programu do ściągania, gdyby nie działał.

   I dlatego porzuciłem dawno sposób działania mojego downloadra, tak jak strona ripla. Ponieważ materiały z linkiem playvod do pozycji najnowszych, zawierają zabezpieczenie drm i nie obejrzysz nich. No chyba, że w oficjalnej aplikacji iplii z reklamami.

 3. 18:44, 16.05.2014oczarowany  / Odpowiedz

  Witam jest szansa ze jakims dziwnym cudem zadziala http://www.ipla.tv/Rozrywka/1756-Programy-Rozrywkowe/5002815-Hell-S-Kitchen-Piekielna-Kuchnia ? nie ogarniam tego i niczym ni echce pobrac a niby material bezplatny, a tak pozatym downloader chodzi 🙂

  • 03:25, 17.05.2014olesio  / Odpowiedz

   Jest szansa. Jednak dopiero kiedy ten materiał będzie na odpowiednim serwerze. Tak jak pozostałe jakie ogarnia mój downloader. Niestety póki co jest tylko z DRM – jak pokazuje RIPLA i w flv. Także nic nie poradze. Plugin SD-XBMC, na którym się wzorowałem również nie pokazuje nic w tej kategorii. Pewnie jeszcze trzeba poczekać :/

 4. 10:18, 31.10.2014Piotrus85  / Odpowiedz

  Bardzo dobrze działa wyszukiwarka plików w Ipla Downloader 1.1 (PL) -skraca do minimum czas potrzebny do pobrania nowego odcinka serialu.

  Czy jest planowe dodanie takiej samej wyszukiwarki w Tvn player Downloader 0.3 (PL)?
  Z wyszukiwarką będzie sporo więcej pracy.

  W ostateczności zamiast wyszukiwarki przydało się opcja automatycznego wykrywania i wstawiania do Tvn player Downloader adresu do materiału z strony http://player.pl.

  • 11:39, 31.10.2014olesio  / Odpowiedz

   @Piotrus85: dziękuję za miłą opinię o Ipla Downloader. W jego przypadku używane jest API udostępnione przez IPLE i robione jest to w sposób podobny. w jaki robi to wtyczka SD-XBMC dla XBMC.

   Nie planowałem czegoś takiego dla (TVN) Player (.pl) Downloader. Ponieważ tutaj takiego API nie ma. A sama wyszukiwarka na stronie nie zawsze działa ok dla dłuższych nazw ze spacjami. Osobiście wyszukuje takie coś przez Google. Bo inaczej nie mogłem się upewnić czy dodano drugi sezon „Emil – Łowca fotoradarów”. Poza tym czasem parsowanie treści html jest utrudnione, bo robię to pod WinAPI, bez możliwości użycia modułów do wyrażeń regularnych.

   A inny przypadek. Ostatnio podmieniono nazwę programu „Kuba Wojewódzki” dodając „Talk Show”. Ale pozostawiono stare materiały pod tym tutułem. Przez co odwiedzając strony dodane do zakładek pod Operą, miało się wrazenie, że nowe odcinki nie są publikowane. To wprowadza pełen chaos. Także może w przyszłości wprowadzę wyszukiwanie, ale jeszcze nie teraz.

 5. 07:43, 26.02.2015motrman  / Odpowiedz

  Witam .
  Czy jest możliwość pobierania całych sezonów seriali , dokumentów ? Inaczej niż wklejanie linka po linku ?
  Pozdrawiam

 6. 10:07, 26.02.2015olesio  / Odpowiedz

  Cześć.

  Narazie nie przewidziałem takiej możłiwości. Jedyne co może ułatwić sprawę, to uruchomienie downloaderów do IPLI/Player.pl/VOD TVP z prawidłowym linkiem podstrony przez nie oczekiwane jako parametru. Ja na przykład mam dodane krótkie nazwy w App Paths w rejestrze Windows i wywołuje sobie przykładowo iplad_downloader.exe pisząc w linii poleceń pod TotalCmd ip. Dzięki czemu można zrobić sobie batcha do wielokrotnego wywołania downloadera od razu z linkiem. Przykładowo mając w pliku *.bat takie polecenie:

  @start "" ip http://www.ipla.tv/Pierwsza-milosc-odcinek-2047/vod-6196330

  Lub umieścić batch w katalogu z downloaderem i zamienić tutaj ip pełną nazwą jego exeka. Być może coś usprawnie w przyszłości. I będzie można pobierać masowo. Zależy też o którą plaformę pytasz. Czy ogólnie czy ktorąś konkretnie?

  Pozdrawiam.

 7. 15:43, 24.03.2015BuenaCosta  / Odpowiedz

  nie można pobierać z ipli 🙁

  • 16:19, 24.03.2015olesio  / Odpowiedz

   Jeszcze wczoraj wieczorem było ok. Jutro sprawdzę – co jest nie tak.
   Tymczasowo skorzystaj z IPLII we wtyczce SD-XBMC dla XBMC albo KODI.

 8. 07:28, 07.04.2015pelsta  / Odpowiedz

  Cześć.
  Super programiki!
  Pojawiły się odcinki jakości HD, których OlesioDownloader nie potrafi pobrać.
  Na przykład taki link:
  http://vod.tvp.pl/seriale/komediowe/ranczo/sezon-9-odcinki-105-/ix-seria-odcinek-109/18935155 i wybierz Bitrate: 9100000
  Dzięki możliwości skopiowania linka – pobrałem innym programem. Okazało się, że plik ma wielkość 3296961532 bajtów. Chodzi może o przekroczenie zakresu Integer?

  • 11:36, 07.04.2015olesio  / Odpowiedz

   Cześć. Dziękuję Ci za zgłoszenie tego buga. Tak, problemem był za mały zakres zmiennych. Nie miałem w głowie jakoś wcześniej myśli, że mogą się zdarzyć materiały w bardzo wysokiej jakości o aż tak dużym rozmiarze całkowitym. Taki błąd projektowy, ale coż jestem tylko programistą amatorem 🙂 Wrzuciłem właśnie poprawioną wersję 0.5 owego Downloadera. I z moich testów wynika, że teraz działa ok. Pozdrawiam.

 9. 20:46, 07.04.2015pelsta  / Odpowiedz

  Jest ok. Dzięki.

 10. 16:35, 16.04.2015BuenaCosta  / Odpowiedz

  Witam, znowu coś utrudnili i ani ipla downloader 1.1 ani 1.3 znów nie pobiera odcinka z ipli. Da radę coś poradzić? Bardzo proszę

 11. 16:45, 16.04.2015BuenaCosta  / Odpowiedz

  wzmianka, pobrałem po zgłoszeniu pelsty* 1.3 jeszcze raz i działa. Przepraszam za fałszywe zgłoszenie. Pozdrawiam.

 12. 16:46, 13.05.2015Pele  / Odpowiedz

  Nie wykryto połączenia z serwerem: ipla.tv
  Taki mam komunikat przy próbie pobrania czegokolwiek.

  • 09:12, 14.05.2015olesio  / Odpowiedz

   @Pele: spróbuj ponownie. Niestety to się może czasami zdarzać. Nieraz serwer ipli jest na tyle zamulony, że kod sprawdzający status serwera nie uzyskuje odpowiedzi przez dłuższy czas i stąd ten błąd. Jeżeli problem będzie się powtarzał to najwyżej usune te sprawdzanie w kolejnej wersji. A u mnie niestety czasami bywa tak na UPC, że z nieznanych przyczyn nie chce pokazać jakości do wybrania ani żadnego innego komunikatu. Pomaga zamknięcie i ponowne otwarcie downloadera, wtedy jest już ok.

   • 15:53, 14.05.2015Pele  / Odpowiedz

    @olesio
    Ale ten błąd mam za każdym razem już od kilku dni (od pobrania wersji 1.3).
    Na poprzedniej wersji tego nie było.

    • 17:04, 14.05.2015olesio  / Odpowiedz

     No to pod tym kątem nic nie zmieniałem. Trzeba będzie w takim razie z tego zrezygnować. Rozumiem, że ipla otwiera się ok w przeglądarce www?

     • 16:05, 15.05.2015Pele 

      @olesio
      Nie, bo nie mam ipli zainstalowanej.
      Poprzednie wersje bez tego działały.

 13. 16:15, 15.05.2015olesio  / Odpowiedz

  Chodziło mi o wejście na stronę ipla.tv – jeżeli to nie skutkuje, to problemem na pewno nie jest mój downloader i ciężko coś więcej zdalnie poradzić mi na to. Jakby co to zrobiłem i wrzuciłem wersję 1.4. Wywaliłem z kodu sprawdzanie połączenia. Zmieniłem na większy typ zmienne zawierające rozmiar pobieranego pliku. Po to żeby można było pobrać więcej bajtów niż wynosi High(Integer). Jakby dalej coś nie działalo to pozostaje chyba Tobie tylko moja strona pod adresem http://olesio.mydevil.net/ipla/ipla.php – dodam, że tam pobieranie z oryginalnego linku jest szybsze, ale nadaje nazwę taką jaką ma plik na serwerach IPLII.

 14. 11:19, 15.06.2015erolek  / Odpowiedz

  Dzień dobry.
  Na TVN Player jest ostatnio problem z pobieraniem, np – http://player.pl/seriale-online/nie-rob-scen-odcinki,2700/odcinek-13,S00E13,37615.html
  Po skopiowaniu linku do Pana programu wyskakuje taki komunikat „Strona o podanym adresie nie wydaje się być prawidłową podstroną z materiałem VOD do obejrzenia w serwisie player.pl!”
  Może Pan coś wie o tym ?
  Pozdrawiam.

  • 12:02, 15.06.2015olesio  / Odpowiedz

   W tej chwili taki sam problem ma aktualna wtyczka Telewizja Polska (kiedyś nazywana SD-XBMC) dla KODI/XBMC. Zwracana strona, która na przykład w przypadku innych pozycji zawiera linki, tutaj ich w ogóle nie posiada. Podejrzewam, że jest to związane z jakimiś modyfikacjami jakie przeprowadzil TVN na swoich serwerach od usługi player.pl. Kiedy tylko uda się mi ustalić nowy sposób uzyskiwania linków, także do tego materiału VOD. To opublikuję nową wersję downloadera. Dziękuję za zgłoszenie z linkiem. Pozdrawiam.

 15. 06:47, 20.08.2015Janusz  / Odpowiedz

  Olesio pobieranie z ipla i vod.pl działa i jest super 🙂 a zamierzasz aktualizować je ? 🙂 tylko nic nie mogę pobrać z tvp 🙁 i super że takie coś zrobiłeś Pozdrawiam. 🙂

  • 13:54, 20.08.2015olesio  / Odpowiedz

   Podaj konkretny link do materiałów na VOD TVP, który nie daje się pobrać, to wtedy sprawdzę, co jest nie tak.

 16. 20:41, 22.08.2015Janusz  / Odpowiedz

  http://vod.tvp.pl/seriale/archiwalne/alternatywy-4/wideo/odc1-przydzial/16062910

  Chodzi o materiały płatne na TVP bo np. na VOD.PL jest film płatny i da się pobrać 🙂 a na IPLA też nie można pobrać materiału płatnego. 🙁

  http://www.ipla.tv/Wkreceni-2/vod-6249425

  • 05:46, 23.08.2015olesio  / Odpowiedz

   O ile się orientuje płatnych nie da się tak pobrać, bo nawet wtyczka SD-XBMC tego nie potrafi. A jeżeli chodzi akurat o Alternatywy 4, to polecam kupić sobie DVD w Empiku. Ja tak zrobiłem dawno temu. Akurat śp. Pan Bareja zasłużył na to aby Jego Alternatywy i Zmienników mieć w legalnej kopii na DVD. Bo to super seriale.

 17. 19:51, 23.08.2015Janusz  / Odpowiedz

  Dzięki za odpowiedz :))) ale i tak wielki szacunek dla Ciebie olesio za to że stworzyłeś te downloadery jesteś wielki :))))

  • 02:40, 24.08.2015olesio  / Odpowiedz

   Dziękuję za budujące słowa 🙂

 18. 17:47, 28.08.2015Janusz  / Odpowiedz

  Olesio to znowu ja 🙂 słuchaj jest poważny problem 🙁 z vod.pl gdy próbuje pobrać film np.
  http://vod.pl/filmy/dzien-dobry-kocham-cie/69rvq to gdy wybieram wersje HD 1080p to owszem da się pobrać ale rozmiar piku jest tylko 218mb a powinien być 1gb lub powyżej i chyba podobnie jest z 720 i z niższymi jakościami i w innych filmach jest to samo. A 2 problem jest taki że gdy próbuje coś pobrać np. 1080p czyli HD to gdy chce pobrać to pokazuje zamiast formatu plików mp4 czyli MPEG to wtedy dobrze pobierze to pisze mpd i się nie da pobrać.

 19. 20:36, 28.08.2015olesio  / Odpowiedz

  Wyraźnie widać po tekstach na radiobuttonach do wyboru jakości, że zawartość zwróconej strony z linkami została źle sparsowana. Musieli zatem coś pozmieniać w formacie JSON’a, który jest zwracany. Poprawie to na spokojnie w niedzielę po południu, gdy wrócę z pracy. Napiszę Tobie na e-mail, który podałeś przy swoim komentarzu, że już jest to poprawione.

 20. 04:41, 29.08.2015Janusz  / Odpowiedz

  Ok dzięki 🙂 jak coś znajdę jeszcze niepokojącego to od razu Ci zgłoszę 🙂

 21. 07:44, 30.08.2015Janusz  / Odpowiedz

  Olesio ale to będę musiał pobrać nowy plik downloadera 🙂 jeśli będzie poprawione mam rozumieć ? 🙂

  • 16:19, 30.08.2015olesio  / Odpowiedz

   Wersja 0.2 już gotowa. Także tak – musisz ją pobrać i używać. Oczywistym jest, że to ja muszę dostosować program do zmian na tej stronie, gdyż strona się do mnie raczej nie dostosuje 🙂 A i z testowymi linkami jakie posiadam, działa już raczej ok.

 22. 17:20, 30.08.2015Janusz  / Odpowiedz

  Olesio jesteś wielki :)))) Bardzo Dziękuje że to naprawiłeś :)))

 23. 17:24, 30.08.2015Janusz  / Odpowiedz

  Olesio że Ci się wogule chciało to naprawiać 🙂 jak coś to będę Ci zgłaszał problemy na innych portalach. 🙂

  • 17:40, 30.08.2015olesio  / Odpowiedz

   W ogÓle to nie ma problemu 🙂 A w miarę mojej wiedzy robię tak aby moje dzieła mogły służyć nadal zainteresowanym. Także gdy coś trzeba zmienić to zmjieniam.

 24. 17:43, 30.08.2015Janusz  / Odpowiedz

  Olesio ja się nie czepiam jak coś ale jak ściągnę wersje 720 to jest jako HD a 1080 pisze 240 mb ale to taki mały błędzik nic ważnego. 🙂

  http://vod.pl/filmy/ziarno-prawdy/zhgess#0

 25. 17:48, 30.08.2015Janusz  / Odpowiedz

  Nie musisz tego poprawiać bo 720 widzi jako HD i rozmiar
  pliku jest powyżej 1gb 🙂

  • 20:17, 30.08.2015olesio  / Odpowiedz

   U mnie jest raczej ok. Nie wiem jednak dlaczego kod oparte na modułe Simple TCP do obsługi HTTP, którą możę nieidealnie, a trochę na szybko kiedyś zakodziłem. Sprawia to, że na przykład raz nie ustala rozmiaru wwersji 576p, a po chwili już ponownie wybrane ustala ją ok i ściąga. Więcej póki co raczej nie jestem w stanie udoskonalić, ponieważ moje downloadery są pisane według moich niewielkich skillów jak najprościej potrafie, a celem jest to by były jak najmniejsze objętościowo. Stąd pisane są w WinAPI. Mają też taką przypadłośc, że czasami coś źle się „przetworzy” przy pobieraniu strony www i pomaga ponowne powtórzenie całego ustalania linków.

 26. 04:38, 31.08.2015Janusz  / Odpowiedz

  Rozumiem 🙂 ale jest wszystko dobrze 🙂 da się pobrać jakość HD
  powyżej 1 Gb 🙂

 27. 19:53, 10.09.2015mir  / Odpowiedz

  Witam, bez względu na to którego Downloader, chcę użyć, avg,pokazuje komunikat że to trojan ???

  • 01:56, 11.09.2015olesio  / Odpowiedz

   Zmień antywirus. Albo dodaj exeki do wykluczeń. Downloadery pobrane z olesio.eu na pewno trojanami nie są. Mógłbym je rozprowadzać jako niespakowane exeki bez modułu zmniejszającego dodatkowo kod WinAPI. Ale i tak wtedy za pewne znalazły by się antywirusy, którym nie podobało się coś. Na przykład korzystanie z Simple TCP lub po prostu to, że program jest w Delphi. Na to nic nie poradzę, że słabe programy AV się tutaj „plują”.

 28. 21:20, 22.09.2015wwwww  / Odpowiedz

  Twoj tvn player downloader pobrany z Twojej strony.
  Analiza VIRUS TOTAL:

  AVware Trojan.Win32.Generic!BT
  Avast Win32:Malware-gen
  Cyren W32/Trojan.BFKZ-2786
  GData Win32.Trojan.Agent.MHKE6V
  Ikarus Trojan.Win32.Agent
  McAfee RDN/Generic.dx!dsp
  McAfee-GW-Edition BehavesLike.Win32.Downloader.lc
  Panda Trj/Genetic.gen
  Rising PE:Malware.Generic/QRS!1.9E2D[F1]
  Symantec Trojan.Gen
  TheHacker Posible_Worm32
  TrendMicro TROJ_GEN.R01TC0OC315
  VIPRE Trojan.Win32.Generic!BT

  źródło: https://www.virustotal.com/en/file/e62730e032ea073c7b4cdeca76f575ef6519b8e34d8833117318e22e12fbc86b/analysis/

 29. 21:22, 22.09.2015wwwww  / Odpowiedz

  http://player.pl/programy-online/betlejewski-prowokacje-odcinki,2767/odcinek-2,S02E02,54202.html Dlaczego nie może pobrać w lepszej jakości, np. w średniej lub HD, tylko w słabej zajmującej 66MB?

  • 06:13, 23.09.2015olesio  / Odpowiedz

   Na to nic nie poradzę. Ostatnio zdarza się to przy różnych materiałach. To przeoczenie kogoś, kto adminuje stroną. Nie raz zdarzyły się mi odcinki Wojewódzkiego czy NA Wspólnej tylko w jakości niskiej albo tylko niskiej i bardzo dobrej. Takie dane pobiera program, jakie mu oferuje serwer playera. A w tych przypadkach w zwróconych danych jest tylko ten jeden link. Z upływem czasu nie jest to też niestety poprawiane aby były wszystkie jakości.

   • 06:17, 23.09.2015olesio  / Odpowiedz

    Doskonale sobie zdaje sprawę, że istnieją false positives. Nawet gdybym zrezygnował ze spakowania exeka UPX’em i usunął zmodyfikowany moduł z kodu, kóry zmniejsza exeka o jakieś 5 kb. To i tak będą programy AV, którym nie spodoba się choćby to że kod jest pisany w Delphi albo to że użyłem modułu Simple TCP do obsługi połączeń HTTP pod WinAPI. Jeżeli ktoś mi nie ufa zarzucając bezpodstawnie że moje downloadery to malware może korzystać z innych rozwiązań, ja się nie narzucam.

    • 18:16, 23.09.2015wwwww  / Odpowiedz

     Dzięki za odp. Znam problem false positives, chciałem tylko zwrócić na to uwagę i nie zarzuciłem bezpodstawnych oskarżeń, bo takie kwiatki ze stron analizujących sieją wiadomo jaką opinię. Odnośnie jakości – no właśnie, po odpowiedzi od player.pl domyśliłem się, że znają „problem” i mają na to po prostu „wywalone”, bo stwierdzili, że u nich po 20 sekundach zmienia sie na jakość najlepszą – co jest niemożliwe w tym i podobnym przypadku. ;p

     • 20:18, 23.09.2015olesio 

      Spoko. Póki co problem false positives nie występuje. A nie wiem jak tam działa odtwarzacz na www playera.pl bo nie ma sensu oglądać mnóśtwa reklam. Ale jeżeli na przykład materiał pokazał się do pobrania tylko w najniższej jakości to i w takiej samej jakości odtworzy go plugin SD-XBMC (polskie VOD/TV) dla KODI/XBMC. Nawet jeżeli w ustawieniach masz HD. A i za pewne tak samo zachowa się ich player na www. Ponieważ dane jakie uzyskuje są według mnie identyczne do tych które ja uzyskuje swoim downloaderem. Właśnie na tym przecież to polega, żeby uzyskać to co uzyskuje player, tylko że do pobrania.

 30. 14:46, 23.09.2015olesio  / Odpowiedz

  UWAGA! Downloadery do IPLI, TVN Player, VOD TVP oraz VOD.PL zostały przekompilowane i zmieniono numer wersji. Od tej pory nie sygnalizują one false positives na Virus Total, ale niestety za to ich rozmiar musiał wzrosnąć ponad dwukrotnie. Dodatkowo w Downloaderze do IPLII poprawiłem tytuł jednego z MessageBoxów. Dodałem też kod, który sprawia, że przy wyszukiwaniu ładują się nam do podglądu od razu dane pierwszego wyniku na liście.

 31. 17:23, 03.10.2015adam  / Odpowiedz

  Witam…Olesio jaka jest możliwosc pobierania przez downloadery w formacie avi a nie mp4….pozdrro

  • 18:03, 03.10.2015olesio  / Odpowiedz

   Nie, ponieważ pliki źródłowe znajdują się tylko w tym formacie na serwerach. I tak są pobierane. Zresztą odtworzenie mp4 na współczesnych urządzeniach i systemach nie stanowi żadnego problemu.

   Nawet porządne dekodery DVB-T odtworzą to z pendrive’a na TV (nawet nie „smartowym”). Zawsze możesz w łatwy sposób skompresować sobie materiał z mp4 do avi na przykład VirtualDunem, jeśli potrzebujesz.

   Pozdrawiam.

 32. 09:05, 12.10.2015Pele  / Odpowiedz

  Wciąż nie można pobrać żadnego odcinka Hell’s Kitchen – Piekielna kuchnia
  (Nie znaleziono bezpośrednich linków dla tego materiału VOD.)
  Da się coś z tym zrobić?

  • 13:51, 12.10.2015olesio  / Odpowiedz

   Nic z tym nie zrobię. Tych materiałów nie ma na serwerze w mp4. Są w flv na innym z zabezpieczenia DRM. Jedyne rozwiązanie to blokować sobie firewallem lub poprzez plik hosts adres: ipla.hit.stat24.com i oglądać bez reklam na Windows poprzez ich stronę www albo ich odtwarzacz. Kiedyś pliki takie pozwalała pobierać strona RIPLA, gdy jeszcze istniała. Jednak teraz to i tak bezcelowo, gdyż materiał będzie zabezpieczony DRM’em. Sprawdziłem również pod XMBC/KODI i wtyczce Telewizja Polska (SD-XBMC). Rownież nie pozwala ona oglądać tych materiałów. Są tylko jakieś dwa promocyjne chyba do tego programu, który Ciebie interesuje. Pozdrawiam.

 33. 09:00, 19.10.2015j.phillips  / Odpowiedz

  Mam pytanie odnośnie TVN playera. Skoro na ich serwerach leżą tylko pliki .mp4 do materiałów, to na jakiej zasadzie to działa? Np. jest tylko 1 plik .mp4 do jakiegoś odcinka i go w „czasie rzeczywistym” przemienia dla klienta w jakiej jakości chce? Czy na serwerze leży kilka plików .mp4 dla wszystkich jakości z tego samego odcinka?

  • 16:55, 19.10.2015olesio  / Odpowiedz

   Dokładnie tego nie analizowałem, jedynie sniffer podpowiada, że co chwile poberana jest jakaś paczka danych kiedy oglądamy to poprzez przeglądarkę. I skąd Twój wniosek, że na serwerze dla danego materiału jest tylko jeden plik? Jest tyle plików ile jakości można wybrać. Dla mnie zasada działania jest nieistotna. Chcesz, to sobie to rozgryzaj. Dla mnie liczy się materiał bez reklam.

   • 07:21, 20.10.2015j.phillips  / Odpowiedz

    @olesio
    Żaden wniosek. Pomysł z opcją z 1 plikiem wydaje się mądrzejszym rozwiązaniem (przynajmniej dla zaoszczędzenia miejsca i ogólnego „porządku”). Coś jak na zasadzie streama (np. YT, no ale może nie dosłownie) – jest ‚główne źródło sygnału’ w najwyższej jakości, a do niego są opcje zmieniające jego jakość. Skoro pobierają się w całości w różnych jakościach, to musieliby to odpowiednio wcześniej zaimplementować, by nie pobierało za każdym razem tego samego 1 pliku w najwyższej jakości. Od jakiegoś czasu mnie to ciekawiło, a rozgryzać sobie tego niestety nie będę, bo nie mam na te tematy wiedzy 🙂 Sądziłem, że może będziesz znał odpowiedź, stąd wcześniejsze pytanie, a nie nagabywanie o rozwikłanie tej zagadki. Pozdrawiam

 34. 16:49, 20.10.2015olesio  / Odpowiedz

  Nie znam odpowiedzi na te pytanie. A i w przypadku YT każda dostepna jakość, to też jest osobny plik mp4. Nie wiem jak Ty to widzisz, ale przekodowanie z najwyższej na inne niskie jakości na pewno dłuigo by trwało. I bardziej obciążało serwer przy wielu zapytaniach niż gdy posiadamy dyski trwarde o ogromnych pojemnościach połączone w macierze. Tak uważam.

 35. 07:25, 15.11.2015Janusz  / Odpowiedz

  Olesio 🙂 w sumie to błahostka 🙂 ale słuchaj ściągnąłem wszystkie downaldery z ipli , vod , vod playera ale vod tvp nie mogę bo widzi go jako virus w avascie mógłbyś przemienić ten plik aby nie widział go jako wirusa Dzięki.

 36. 13:13, 15.11.2015olesio  / Odpowiedz

  Nic na to nie poradzę. Według VirusTotal Avast nie zgłasza żadnego wirusa. Pobierany plik ode mnie na pewno jest wolny od wirusów. I tak już pozmieniałem wiele aby nie! było false positives. Polecam zmienić antywirusa na ESET Smart Security lub dodać plik do wykluczeń w Avastcie. Bo z doświadczenia wiem, że zgłaszanie false positives poza ESETem nic nie daje. Firmy po prostu często to ignorują. Pozdrawiam.

 37. 19:07, 08.12.2015adam  / Odpowiedz

  Witam.Olesio czy mógłbyś sprawdzić ew.poprawić vod tvp downloader.Coś zrobili na stronie i downloader nie widzi adresów…..przez skryptozakładki jest ok.Z góry Dziękuję i Pozdrawiam

  • 20:20, 08.12.2015olesio  / Odpowiedz

   Cześć. Dzięki za złogszenie. Dostałem je też na e-maila od kogoś, ale nie wiedziałem, że faktycznie coś się na stronie pozmieniało. Nie podano mi przykładowego linka żebym od razu wiedział, żę coś jest nie tak. Zawsze podawajcie przykładowy link, który nie działa. A wersja 0.8 już jest na stronie. Testowałęm na „Paranienormalni Toonight” i „Ekspresie Reporterów”. Raczej wszystko jest ok. Również pozdrawiam 🙂

 38. 21:40, 08.12.2015adam  / Odpowiedz

  Kolego…jesteś Wielki !!! Dziękuję i Pozdrawiam

  • 21:44, 08.12.2015olesio  / Odpowiedz

   Wiem, że jestem sporych gabarytów, ale bez przesady – bywają ode mnie więksi 🙂 Ale dzięki. Fajnie, że zgłosiłeś bo dzisiaj zaraz będę pobierał kolejny Ekspres. I po poprawkach nie będę miał niespodzianki, że od ręki nie mogę czegoś z VOD TVP pobrać jak do tej pory. Dzięki raz jeszcze i też pozdrawiam 🙂

 39. 16:48, 09.12.2015kelo  / Odpowiedz

  Cześć.
  Niestety na stronie TVP z „Wiadomościami” (i pokrewne), program v0.8 nie znajduje linków:
  http://vod.tvp.pl/22704889/08122015-1930
  Co robić?

  Pozdrawiam.

  • 17:36, 09.12.2015olesio  / Odpowiedz

   Poczekaj do jutra. Po południu po odespaniu pracy sprawdzę. A czy wcześniej z podstron z wiadomościami dało się pobierać pliki? Czy skryptozakładka z bloga tego gościa od „moje przydatne skrypty” działa? Bo może jest tak, że niektóre nowsze pozycje daje siętylko oglądać, a nie pobrać. Tak jest na przykład, na player.pl z materiałami chronionymi DRM. Pozdrawiam.

  • 16:07, 10.12.2015olesio  / Odpowiedz

   @kelo: bardzo dziękuję za zgłoszenie. Tutaj mój błąd. Bo poprzednio tak było, że identyfikator danej pozycji był brany z podanego przez Użytkownika adresu, a teraz jest on w treści strony, a ten w linku może być inny. Teraz te „Wiadomości” da się już pobrać we wrzuconej właśnie wersji 0.9. Polecam pobrać. I sorry za małe zamieszanie. Chociaż to nie ja pozmieniałem stronę, gdy poprzednia była lepsza, bo teraz w Google mamy jeszcze stare linki do materiałów jak chocby „Paranienormalni toonight”. Dlatego trzeba wyszukiwać mateiały raczej na stronie TVP. Pozdrawiam.

 40. 21:34, 19.12.2015coś się sypnęło  / Odpowiedz

  Ipla downloader przestał wyszukiwać. Mimo tego że na stronie dany zasób jest dostępny, to program informuje że niczego nie znalazł.

 41. 08:37, 29.12.2015Oraj  / Odpowiedz

  Dzięki za downloadery, korzystał z ipla dowloader i Norton pokazuje, że zawiera – suspicious.cloud.9, ale też gdy wchodzę na tę stronę mam informację, że jest niebezpieczna 😉 pozdrawiam

  • 21:02, 29.12.2015olesio  / Odpowiedz

   Proszę. Na False positives nic nie poradze. Idioci nie potrafiący analizować malware tak jak należy wrzucają wszystko do jednego worka. I to tylko dlatego, że program „śmie” się łaczyć po HTTP. Najlepiej dodaj exek do wyjątków. Albo używaj ESS, bo produkt ESET’a jest imo najlepszy. Poza tym męczy mnie już uspokajanie ludzi, że nie bawi mnie pisanie malware. Jeżeli pobrałeś downloader z mojej strony to na pewno jest on nieszkodliwym programem i nic Ci w sytemie nie namiesza. Ale jeżeli ktoś mi nie ufa, to wiadomo niech sobie pobiera po swojemu cokolwiek skądkolwiek. O zgłaszaniu całego olesio.eu jako strony niebezpiecznej na przykłąd przez Vivaldi również wiem. I też nie da się z tym nic zrobić. Jakiś idiota zgłosił, inny idiota nie zagłębił się w temat. A ja z bandą idiotów wokół mnie nie wygram. Sorry. Pozdrawiam.

   • 11:38, 30.12.2015Oraj  / Odpowiedz

    @olesio
    Nie podejżewałem, że zamieszczasz wirusy, tylko dałem informację o czym informuje Norton, abyś o tym wiedział. Jeszcze raz dziękuję za Twoją pracę i polecam Twoje download ery. Pozdrawiam :))

 42. 12:57, 24.01.2016bptrs  / Odpowiedz

  Cześć.

  Widzę, że jest problem z pobraniem tvnplayer downloadera. W nawie zakładki widnieje napis „Forbidden”. Pozdrawiam.

  • 15:36, 24.01.2016olesio  / Odpowiedz

   U mnie daje się pobrać bez problemów. Spróbuj inną przeglądarką www, bo na pewno link jest prawidłowy. Jeżeli jakiś badziewny program antywirusowy blokuje Tobie możłiwość pobrania, to zmień go na ESS albo tymczasowo w nim wyłącz monitorowanie sieci. Ewentualnie dodaj póxniej pobrany plik do wykluczeń.

 43. 12:16, 27.01.2016Pjnr2ks2  / Odpowiedz

  Szkoda ze nie ma rozwiazania geoblokady jesli chodzi o tvn player download.Korzystanie z platnego vpn tylko do wyciagania linkow lokalizazji plikow sie nie oplaca.Fajnie by bylo wdrozyc jakies rozwiazanie typu wyszukiwanie przez strone lub laczenie programu z polskim vpn.Pewnie za niedlugo sladami netflixa pojda tez inni i zablokua mozliosci vpn ale i na to pewnie przyjdzie rozwiazanie.Pozdrawiam i dzieki za fajna robote:)

  • 03:46, 28.01.2016olesio  / Odpowiedz

   Nie mam zamiaru bawić się w obchodzenie geolokacji. To już leży w każdego gestii by sobie to jakoś pobrać. Istnieje wprawdzie strona olesio.eu/tvn ale nie wiem czy na pewno klikanie obok oryginalnego linku na drugi odnośnik pozwoli pobrać plik z rozsądną prędkością poza Polskę.

 44. 04:49, 05.03.2016asdqaz123  / Odpowiedz

  coś przestały działać downloadery. Wyskakuje komunikat „nie znaleziono bezpośrednich linków do tego materiału VOD”. Link jest na pewno poprawny. Jest jakieś rozwiązanie?

  • 05:26, 05.03.2016olesio  / Odpowiedz

   Teraz poważnie pytam, bo setny raz mam takie zgłoszenie. Czy tak trudno od razu podać link do problematycznego materiału? Od razu byś miał w odpowiedzi moją reakcję, bo bym to sprawdził. A tak nadal nie wiem nic. Być może akurat ten materiał jest zabezpieczony DRM i nie da się go pobrać. Przykładem są serie „Wstęp wzbroniony” albo „Nigdy nie rób tego w domu”. I na te jest sposób. Napisałem mini serwer HTTP, który przekierowując w pliku hosts serwer adocean TVNu na localhosta, odsyła spreparowany XML oraz JS i strony „myśli”, że nie ma pokazywac żadnych reklam. Program jednak czasem sprawia problem. Należy wyłaczać przekierowanie w pliku hosts, odpalić przeglądarkę WWW (najlepiej FireFox) i załadować na chwilę reklamy. Po czym ponownie właczyć program. On sam dokonuje modyfikacji pliku hosts, jeżeli posiadamy prawa Admina lub wyłaczony mechanizm UAC. Niestety nie możemy mieć właczonego dodatku AdBlock Plus. Także ponieważ używanie programu jest nieco problematyczne, póki co jest on jedynie na moje potrzeby. I we wspomnianych seriach do oglądania bez reklam sprawdził się świetnie. Da się również oglądać „pobieralne” matriały bez reklam. Ale tylko na Windows oczywiscie, bo pod ten system powstał mój mini serwer do localhosta. Także póki od razu nie podajecie przykładowego adresu do materiału VOD nic więcej nie wywróżę. Pozdrawiam.

 45. 20:14, 09.03.2016erolek  / Odpowiedz

  • 00:46, 10.03.2016olesio  / Odpowiedz

   Dzięki za linki. Sprawdzę po odespaniu nocki albo jeśli dam radę to jeszcze dzisiaj z rana gdy będę w domu. Może zaszła jakaś niewielka zmiana w treści zwracanych stron i dlatego przestało działać. Na pewno przedwczoraj wieczorem jeszcze pobrałem „Na Wspólnej” bez problemôw. Póki co pozostsje użycie Kodi i wtyczki Polskie Telewizje (czyli dawne repozytorium wtyczki zwanej SD-XBMC). Pod nią wszystko działa. Ale link trzeba wyciągnąć sobie z logów, ktôre pod Windowsem są w %AppData%\Kodi i następują po słowie „Opening”. Lub obejrzeć w normalnym odtwarzaczu pod Kodi.

   • 08:01, 10.03.2016olesio  / Odpowiedz

    Jednak zmiana nie jest kosmetyczna tak do końca. Ale dzięki analizie źródła wspomnianej wtyczki od KODI już wszystko poprawiłem. Póki co korzystajcie z http://olesio.mydevil.net/tvn – downloader zaktualizuje wieczorem, bo od razu niewyspany po pracy nie mam co robić kodu, w ktorym sporo trzeba pozmieniać, co nie jest takie łatwe jak w PHP. A nie chcę popełnić błędów. Dam Wam znać. Dziękuję przy okazji raz jeszcze za info. Zobaczę jeszcze w testach czy nadal dam radę robić wszystko po HTTP z użyciem Simple TCP. Czy też konieczne będzie zastoswanie pakietu Synapse i obsłużenia HTTPS z użyciem zewnętrznych dllek.

 46. 00:20, 11.03.2016olesio  / Odpowiedz

  Downloader w wersji 0.6 już do pobrania. Jak narazie testy wykazały, że wszystko jest ok. Wspomniana strona www do pobierania z player.pl, też została dopracowana i powinna również działać póki co bez problemów. Przepraszam, że tyle to trwało. Jednak jak pewnie się domyślacie poza robieniem czasami Downloaderów, mam też realne życie, prace, potrzebe snu i obowiązki. Dodatkowo w wersji pod Delphi musiałem chwilę pokombinować i dorobić zamianę znaczków UTF w znakach diaktytycznych ze zwracanych danych w formacie JSON na prawidlowe ich odpowiedniki w formacie ANSI, bo tak 🙂 Pozdrawiam wszystkich i życzmy sobie aby nie było większych zmian w przyszlości. A w razie czego jak wspomniałem zawsze pozostaje Wam czujna ekupa SD-XBMC i ich twór, czyli wtyczka „Polskie Telewizje” do KODI. Dzięki jej kodowi również ałem radę sprawnie wprowadzić zmiany w swoim „dziele” 🙂

 47. 12:35, 11.03.2016Adam  / Odpowiedz

  Witam.Po sprawdzeniu dalej nie działa….tutaj przykładowe linki:
  http://player.pl/programy-online/kuchenne-rewolucje-odcinki,114/odcinek-4,komorow-karczma-u-wiencka,S13E04,58828.html
  http://player.pl/seriale-online/singielka-odcinki,3784/odcinek-97,S00E97,59883.html……….nawet przez mydevil.net nie idzie.Olesio zweryfikuj to.Pozdrawiam serdecznie.

 48. 14:20, 11.03.2016erolek  / Odpowiedz

  Dziękuję za nową wersję Downloadera.
  Jeszcze rano działał pięknie, teraz chcę pobrać z Playera i znowu coś zrobili, wyskakuje ten sam komunikat co poprzednio.
  Te same linki co podałem poprzednio:
  http://player.pl/seriale-online/singielka-odcinki,3784/odcinek-93,S00E93,59326.html http://player.pl/seriale-online/na-wspolnej-odcinki,144/odcinek-2233,S00E2233,59458.html

 49. 14:23, 11.03.2016erolek  / Odpowiedz

  Poprzez stronkę http://olesio.mydevil.net/tvn też już nie przetwarza linków i nie pobiera.

 50. 15:14, 11.03.2016pelsta  / Odpowiedz

  Chłopaki z TVN nie próżnują 🙂

 51. 16:33, 11.03.2016olesio  / Odpowiedz

  Niestety znowu coś pozmieniano. Nawet wspomniana wtyczka „Polskie Telewizje” pod KODI nie chce działać przy testach dla „Na Wspólnej”. Zwraca „Błąd API”. Postaram się pokombinować, bo player.pl oczekuje teraz jakiegoś innego numeru wersji aby doszlo do pełnego, oczekiwanego zwrócenia danych w formacie JSON. Pokombinuję jutro. Teraz wychodzę do pracy. Wierzcie mi jednak, że jeszcze w nocy, gdy wysyłalem ten Downloader wszystko działalo bez problemów.

 52. 23:04, 14.03.2016olesio  / Odpowiedz

  No znalazłem czas i potestowałem. Zatem udostępniam wersję 0.7 downloadera. Nie do końca elegancko sobie poradziłem, ale okazało się że wersja API Android póki co działa. Jednak wtyczka SD-XBMC korzysta z wielu plików w Pythonie żeby generować specjalny token konieczny do pobrania plików w tej wersji. Niestety jakości jest mniej. Ale mój downloader i strona o wspomnianym wcześniej adresie korzystają z możliwości mydevila, więc zaprzęgnem do pracy Pythona. Normalnie musiał bym się zagłębiać co i jak robić z użyciem AES’a oraz innych crypto stuffów. Jeżeli chlópaki od SD-XBMC uporają się z ponowną analizą API do Samsunga i coś wskórają w „nierównej walce” ze stacją gdzie normalnie pewnie rządzi Pan Miszczak, to i ja postaram się ponownie dopracować mój downloader. Dziękuję wszystkim za aktywność pod tym wpisem na blogu i informacje, Cieszę się, że nie tylko ja sam korzystam ze swojego tworu. Jak też do innych platform. Jednak wiadomo, nie po to udostępniałem, żeby korzystał na przykład tylko pelsta 😉 Pozdrawiam.

 53. 09:45, 15.03.2016erolek  / Odpowiedz

  Dzięki, działa. Szkoda tylko, że znikła w wyborze jakość HD.

  • 16:00, 15.03.2016olesio  / Odpowiedz

   Proszę bardzo. No niestety, dostępne teraz pliki są innych jakości i rozmiarów mniej więcej niż to było w poprzednio działających wersjach. Ale póki co nic na to niestety raczej nie poradzę. Czekam, jak wspomniałem, na podpowiedź po analizie nowego kodu wtyczki SD-XBMC, o ile uda się jej autorom rozpracować nowe API Samsung.

 54. 11:20, 15.03.2016Adam  / Odpowiedz

  Dzięki za Twoją pracę….Pozdrawiam

 55. 08:21, 20.03.2016Tomasz Es  / Odpowiedz

  Na forum XBMC już naprawili wtyczkę do Player.pl

  • 10:35, 20.03.2016olesio  / Odpowiedz

   Dzięki za info. Sprawdze to po południu. I jeśli dam radę to zaktualizuje downloader.

   • 14:51, 20.03.2016olesio  / Odpowiedz

    Niestety, po wstępnym rekonesansie stwierdzam, że póki co lepiej będzie jeśli mój downloader będzie działał jak do tej pory. Bo API Samsunga na powrót niby działa. Jednak oferuje do pobrania tylko jakość HD i SD w przypadku testowanego VOD z „Na Wspólnej”. I są to pliki w jakimś dziwnym dla mnie formacie o rozszerzeniu wvm, które odtwarzają kilkanaście sekund pod GOM Playerem, a później stop i dalej nie idzie. Nie wiem jakaś namiastka DRM’u czy cholera wie co. Może kiedy poza wersją SVN wtyczki SD-XBMC, będzie oficjalna poprawka do repo to coś zostanie poprawione jeszcze. Jednak według mnie, lepiej niech zostanie teraz tak jak jest z API Androida. Przynajmniej daje się pobrać działające pliki mp4. Pozdro.

 56. 16:55, 22.04.2016Adam  / Odpowiedz

  Witam.Sprawdziłbyś vod tvp downloader 0.9.Coś szwankuje :).Przykładowe linki
  http://vod.tvp.pl/24710616/odc-8-milosc-ktora-zmienila-bieg-historii
  http://vod.tvp.pl/24666074/odc-37
  Nie znaleziono……….itd.
  Czy coś słychać w sprawie tvn player downloader????
  Pozdrawiam

  • 17:15, 22.04.2016olesio  / Odpowiedz

   Sprawdze vod.pl jutro po pracy. Natomiast na te chwile. O ile mi wiadomo downloader do player.pl powinien funkcjonować prawidłowo. Podaj linki, z którymi nie działa.

 57. 18:27, 22.04.2016Adam  / Odpowiedz

  Tzn. chodzi mi o vod tvp nie vod pl….downloader.A o player to czy są postępy w pracach:) nt.pobierania w wyższych roździelczościach….:)
  Linki podałem w poprzednim poście.

 58. 22:19, 22.04.2016olesio  / Odpowiedz

  Teraz w pracy sprawdziłem pierwszy link i drugi. Da się je pobrać w najwyższych jakościach przy użyciu http://olesio.mydevil.net/tvp także wątpie że i pod downloaderem źle zczytuje stronę. Bo strona działa podobnie jak downloader. Ale jak wspomniałem dokładniej sprawdzę dzisiaj po odespaniu nocki w pracy. Natomiast co do player.pl nie liczył bym na lepsze jakości po zmianach w API. Albo jest tak jak teraz albo ewentualność pobierania jakości SD/HD w dziwnym formacie, którego większośc playerów nie jest w stanie odtworzyć poza kilkoma pierwszymi sekundami.

  • 06:08, 23.04.2016olesio  / Odpowiedz

   @olesio
   Sprawdziłem teraz. Oba linki działają i dają się pobrać pod Downloaderem do Vod TVP w wersji 0.9 i tak samo powinno być z materiałami VOD dla player.pl pod Downloaderem w wersji 0.7. Pod warunkiem, że dana pozycja została już opublikowana do pobrania (to że pokazuje się na stronie player.pl wcale o tym nie świadczy, bo na przykład „Na Wspólnej” jest umieszczane od poniedziałku do czwartku włącznie po 20:45, a nieraz są widoczne wcześniej). No i oczywiście materiał nie może być zabezpieczony DRMem.

 59. 10:39, 23.04.2016Adam  / Odpowiedz

  OK.Wszystko w porządku.Dziwnym trafem zablokował mi to antywirus gdzie było to w wyjątkach.Dziękuję za info.Pozdrawiam

 60. 10:22, 26.04.2016Janek  / Odpowiedz

  możesz sprawdzić serial Magda M? (przykładowy link: http://player.pl/seriale-online/magda-m-odcinki,7/odcinek-1,S01E01,142.html )
  Ani downloader 0.7 ani olesio.mydevil.net/tvn sobie u mnie z tym nie radzi i nie wiem, czy wina jest u mnie czy się po prostu nie da ściągnąć. Pozdrawiam

  • 11:57, 26.04.2016olesio  / Odpowiedz

   Ten serial należy do grona tych zabezpieczonych DRM’em. Ponieważ w zwróconym formacie JSON nie ma żadnych bezpośrednich linków do materiału w formacie mp4. Napisałem serwer HTTP, który oszukuje player.pl i można oglądać materiały z DRM’em oraz inne na player.pl bez żadnych reklam. Jednak wymaga przeglądarki www bez AdBlocka i nieraz „nie zaskakuje” jak należy. Dlatego póki co jeszcze go nie publikuje dla ogółu. Pozdrawiam.

 61. 23:39, 26.04.2016PatriX  / Odpowiedz

  My nie pobiera Ipla Downloader 1.5 tego programu: http://www.ipla.tv/Hell-s-kitchen-5-odcinek-9/vod-6605093

  • 00:33, 27.04.2016olesio  / Odpowiedz

   Nie da się też pobrać wcześniejszego odcinka. Ale to już chyba ktoś powyżej zgłaszał. Materiał jest raczej zabezpieczony DRMem. Da się go obejrzeć tylko pod odtwarzaczem Ipla. Na Windows reklam można uniknąć dodając ich serwer reklam do pliku hosts. Pozdrawiam.

   • 06:46, 27.04.2016olesio  / Odpowiedz

    Konkretnie do pliku:
    %SystemRoot%\System32\drivers\etc\hosts
    Należy dodać linijkę:
    127.0.0.1 ipla.hit.stat24.com
    I zrestartować przeglądarkę www. Oczywiście do modyfikacji plików wymagane są uprawnienia Administratora lub pod systemami od Visty wzwyż wyłączony mechanizm Kontroli Kont Użytkownika (UAC).

 62. 10:35, 07.05.2016Adam  / Odpowiedz

  Witam.Odcinki http://www.ipla.tv/Hell-s-kitchen-5-odcinek-9/vod-6605093
  http://www.ipla.tv/Hell-s-kitchen-5-final/vod-6611340 można śmiało pobrać.Oczywiście przez downloader ipla i my devil nie…..nie znaleziono linków ale wystraczy wyciągnać adres i mozna smiało pobrać w rozdzielczości 1024×756.Pozdro

 63. 12:41, 07.05.2016Adam  / Odpowiedz

  Przepraszam miało być 1024×576 !!!! 🙂

 64. 11:19, 02.06.2016Adam  / Odpowiedz

  • 13:43, 02.06.2016olesio  / Odpowiedz

   Tak, wiem, że już od wczoraj po północy przestało działać. To samo jest z wtyczką SD-XBMC dla KODI (Polskie Telewizje). Musimy poczekać aż Ekipa od tej wtyczki coś wykombinuje. Mi brakuje na to czasu i wiedzy, a po ostatnich zmianach tylko ich kod jest warty by się na nim wzorować, bo najlepiej to ogarniają. Jeżeli tylko coś poprawią i ogarnę to w swoim kodzie, to wydam nowszą wersję downloadera i dam Wam o tym tutaj znać. Jednak widząc, że w przeciągu kilku miesięcy sytuacja z grzebaniem w API przez ekipę player.pl się powtarza. Poważnie rozważam w końcu publikację mojego serwera HTTP, który oszukuje player,pl i pozwala u nich obejrzeć dowlony materiał bez reklam. Niestety rozwiązanie jest tylko dla Windowsa, wymaga oglądania materiału pod przeglądarką www. I to najlepiej pod FireFoxem bez żadnego AdBlocka, nawet wyłączonego. Poza tym czasem należy po wyłączeniu moim serwerem przekierowania z pliku hosts ponownie uruchomić całośc, bo strona się uprze i pomimo braku AdBlocka nie chce zastartować materiał VOD. Plusem jest to, że nie ma problemów z obejrzenem materiałów z DRMem. To może przy okazji Was tutaj zapytam, czy jeśłi nie zostanie szybko ogarnięty temat poprawienia downloadera, to interesuje Was takie rozwiązanie z serwerem HTTP? Całość jest malutka i działa w tle. Można serwer też zminimalizować do zasobnika systemowego. Połączenia przychodzące są obsługiwane tylko z lokalnego IP. Ma to też taką wadę, że jeśłi potrzebujemy mieć serwer na przykład Apache do testów strony www robionych przez siebie, to na czas używania mojego serwera musimy go wyłączyć, bo nie można mieć dwóch serwerów na porcie 80. Chyba, ze uda się mi w wolnej chwili przygotować też skrypt php, który można by trzymać na swoim serwerze, ale koniecznie jako index.php i tak oszukiwać player.pl. Jak widzicie jest to może nieskomplikowane od strony programistycznej dla mnie, bo to już trochę testowałem na odcinkach „Wstęp wzbroniony” i sprawdziło się na pewno lepiej niż katowanie się masą reklam przed i w trakcie materiału. Jednak czy warto takie rozwiązanie publiować? Później jakieś oszołomy zgłoszą mi i tak exeka do virus total, jakiś inny imbecyl bez sprawdzenia to przyklepnie i ludzie nie bedą temu rozwiązaniu ufać za bardzo. Przynajmniej niektórzy. Chcoiaż ja mam to gdzieś, bo jeśłi ktoś chce oglądać z reklamami materiały vod to proszę bardzo. Ja nigdy nie stworzę malwarę za żadne pieniądze. Ale nikogo nie przekonam, że nie jestem wielbłądem. Także wypowiedzcie się proszę czy interesuje Was wspomniany serwer HTTP. Wtedy bym go opublikował. Zapodał osobny wpis na blogu, wyjaśnił co i jak. Sorry za rozpisanie się 🙂 Pozdrawiam.

 65. 17:36, 02.06.2016Adam  / Odpowiedz

  Oczywiście publikuj.Z miłą chęcią to przetestujemy.Pozdrawiam

  • 17:55, 02.06.2016olesio  / Odpowiedz

   @Adam
   Ok, postaram się wkrótce. Może jeszcze chwilę poczekamy na ruch ze strony ekipy od wtyczki SD-XBMC. Nie sprawdzałem ich forum od jakiegoś czasu. Ale znając realia, za pewne sami już wiedzą że coś przestało działać z player.pl albo ktoś ich poinformował równie szybko jak mnie o niedziałaniu downloadera. Pozdraiwam.

 66. 18:17, 02.06.2016Tomi  / Odpowiedz

  Witam,
  odkryłem downloader ok tydzień temu. Głównie dla żony która ma starszego lapka i poprzez przeglądarkę jej tnie obraz. Po ściągnięciu na dysk było super w najwyższej jakości dlatego to rozwiązanie jest najlepsze i mam nadzieje że dalej będzie 🙂

  Co do reklam to mam inne rozwiązanie które 100% działa w chrome (w firefox wywala ekran blokady reklam ale wcześniej chodziło).
  Wystarczy w pliku pliku hosts (c:\windows\system32\drivers\etc) dopisać (np. na końcu)
  127.0.0.1 tvn.adocean.pl
  127.0.0.1 r.dcs.redcdn.pl/http/o2/tvn-adserver
  i można oglądać wszystko bez reklam na stronie player.pl.

  • 18:41, 02.06.2016olesio  / Odpowiedz

   Dzięki. No również wolę oglądać z plików mp4, bo można sobie ogarnąc na urządzeniu mobilnym i dokończyć późnej bez połączenia z netem. Jeżeli tylko będzie działać nowy sposób to go postaram się jak najszybciej wdrożyć. Co do tej modyfikacji pliku hosts, to sprawdziłem i nie działa. Może Tobie jakoś działa, ale mi nie. I nie ma zresztą według mnie prawa zadziałać, bo tym blokujemy cały serwer. A strona player.pl wykrywa, że nie ma z nim łączności i uznaje to za efekt włączonego lub tylko zainstalowanego AdBlocka. Także potrzeba prostego serwera HTTP, jaki napisałem. Przekierowanie w pliku hosts to wtedy tylko dodatkowa linijka: 127.0.0.1 tvn.adocean.pl i tyle. Ponieważ taki serwer musi odesłać plik ad.xml, który będzie miał powycinane sekcje z danymi o reklamach i wtedy już wszystko daje się obejrzeć bez reklam. Ale rozwiązanie te posiada wspomniane powyżej wady. Nie jest idealne, ale na pewno bardziej uniwersalne niż co chwilę zmiany w kodzie downloaderów, bo zaszły zmiany w API. Jeśli player,pl nie zmieni znacząco serwera reklam, a na to się nie zapowiada, to serwer powinien działać w miarę długo. Także spokojnie poczekajmy chwilę, ja potestuje jeszcze serwer i go wkrótce opublikuje. Zawsze będzie można poogladać pod Windows bez reklam, co wiadomo o wiele lepsze niż z reklamami. Ostatnio na nocce w pracy z braku innej możłiwości na Androidzie oglądałem z aplikacji player.pl „Na Wspólnej” i wiadomo co chwila po ponad dwie minuty reklam. Ale te debile zapodali je nawet tuż przed końcowymi napisami, gdy chciałem zobaczyć co w kolejjnym odcinku będzie. To już olałem i wyłączyłem ten badziewny program. Przesada, ja rozumiem chęć zarobku i koszty utrzymania serwerów. Ale przesadzają i mają widzów gdzieś. Pozdrawiam.

 67. 19:34, 02.06.2016Tomi  / Odpowiedz

  z plikiem hosts to znalazłem tu
  http://www.wykop.pl/link/3091555/blokada-reklam-na-tvnplayer-pl/
  i na 100% działa (u mnie na 2 lapkach)(minutę temu sprawdziłem dla pewności). Nie wiem czemu Ci nie zadziałało.
  Ale nie ważne każdy sposób jest dobry aby tylko działał 🙂 ale najlepszy był z dowloaderem 🙂 Pozdrawiam

  • 20:35, 02.06.2016olesio  / Odpowiedz

   Nie działa mi to. Może to zależy jeszcze od systemu albo przeglądarki. Nie wnikam. Według mnie serwer odtwarzający materiał poprzez wtyczkę Silverlight potrzebuje raczej odesłanego od adocean jakiegokolwiek prawidłowego pliku ad.xml i poza tym wykonania jeszcze skryptu ad.js, którego treść może być dowolna, bo mó serwer go zwraca do strony w pustej formie. Jednak to nieważne. Testowałem przed chwilą i te rozwiązanie poprzez mój serwer nadal działa. Fajnie by było tylko dojść dlaczego nie chce czasem zaskoczyć, bo i tak wykrywa, że coś jest nie tak. Także opublikuje go w niedalekiej przyszłości. Miejmy nadzieję, że to będzie dłużej sprawnie działające rozwiązanie od downloadera. Wiadomo, że downloader był najwygodniejszy. Jednak zdarzają się materiały z DRM’em na player.pl i tych nie obejrzymy w postaci mp4. Poczekajmy jednak na wiedzę ludzi od SD-XBMC. Liiczę, że coś ogarną. Pozdrawiam.

 68. 16:45, 04.06.2016tetryk  / Odpowiedz

  na xmbc juz dziala, wrocilo nawet HD

  • 23:57, 04.06.2016olesio  / Odpowiedz

   Dziękuję za info, Postaram się powoli w poniedziałek po odespaniu nocki zrobić analizę kodu wtyczki i wdrożyć to w mój downloader oraz swoją stronę www do pobierania od nich. Teraz nie będę nic działał, bo padam po grillowaniu 🙂 A i na pewno zapodam też na dniach ten swój obiecany swerwer HTTP żeby gdy coś w krotkim czasie znowu pozmieniają, to była jakaś alternatywa. Dam tutaj znać.

 69. 11:38, 06.06.2016Tomasz Es  / Odpowiedz

  Dlaczego od jakiegoś czasu chrome wyświetla czerwoną planszę „Na następnej stronie znajdują się szkodliwe programy
  Osoby dokonujące ataków na stronie olesio.eu mogą podstępem próbować nakłonić Cię do zainstalowania programów obniżających jakość przeglądania internetu (np. zmieniających stronę główną lub powodujących pokazywanie dodatkowych reklam na stronach, na które wchodzisz).”

  Jak to wyłączyć na stałe?

  • 12:55, 06.06.2016olesio  / Odpowiedz

   Może zabrzmi emocjonalnie, ale odpowiem wedle swojej wiedzy. Pytasz dlaczego, to odpowiadam, jak wnioskuje z doświadczenia. Po prostu jakiś idota, który być może nie zna języka polskiego, posiłkował się gównianymi programami av, które wykrywają wirusy we wszystkim co nie jest znaną przeglądarką www, a łaczy się do Internetu po HTTP. Zgłosił to do jakiejś strony trust cośtam gówno. I wiele z web browserów to nawet nie weryfikuje, tylko sprawdza każdą stroną przed wejściem na nią z tą bazą. I nic z tym nie zrobie raczej. Nie ma sensu się płaszczyć przed jakimiś idiotami i udowadniać komuś, że nie jest się wielbłądem. To nic nie da. To samo mieliśmy na thecompany.pl z exekami w wersjach 2.5. Nie są to na pewno wirusy, a pisanie do firm av żeby poprawili sygnatury poza ESETem nic na pewno nie da. Oni mają nas z kłamców i tyle. Nieważne. Ja się z tym pogodziłem. Pozostaje Tobie tylko albo zmienić przeglądarkę www na starszą Operę 12.17, która się olesio.eu nie czepia. Ewentualnie da się pominąć to ostrzeżenie pod FireFoxem, ale nie na stałe chyba – tylko za każdym razem klikać należy chyba w prawym dolnym rogu ostrzeżenia. Pod innymi przrglądarkami nie wiem za bardzo. Może da się wyłączyć te sprawdzenie na stałe. Popytaj na forach supportu danej przeglądarki. Ja ich nie tworzyłem, ja nic nikomu nie kazałem też blokować, ani nigdy nie stworzyłem żadnego wirusa i nie planuje tego za żadne pienądze Świata. I tutaj nie chodzi o ewentualne konsekwencje jakie można ponieść późnej. Po prostu tak jestem wychowany, rób coś konkretnego dla ludzi i nie szkodź innym. Ale nikt nie musi mi ufać. Zawsze można oglądać sobie kilkunasto minutowy odcinek serialu na playerze przerywany co 5 minut porcją przynajmniej 3 minut reklam. Sadomaso też niektórych kręci 😉 A eentualnie możesz jeszcze wchodzić na wspomianą stronę www na mydevilu do pobierania. Jeśłi jej też wkrótce jakiś idiota nie zgłosi, bo niby według niego jest „szkodliwa”. Tylko, że narazie strona nie pobiera danych o materiałach przez zmiany w API. Dzisiaj postaram się przysiaść wieczorem i przenalizować kod poprawionej wtyczki SD-XBMC, wdrażając zmiany w swoich tworach. Póki co jeśłi bardzo potrzebujecie coś pobrać z player.pl, a nie jest to materiał z DRM’em. Użyjcie prosze wtyczki Polskie Telewizje z repozytorium SD-XBMC dla KODI. Ja dam tutaj znać na pewno kiedy już ogarnę poprawkę w swoim downloaderze i na stronie www. Sorry za rozpisanie się. Pozdrawiam.

 70. 13:40, 06.06.2016Tomasz Es  / Odpowiedz

  Czekam z niecierpliwością na nowe wersje twoich downloaderów i z góry dziękuję za nie. Te małe „perełki” znacznie ułatwiają życie.

 71. 02:50, 07.06.2016olesio  / Odpowiedz

  Informuje, że właśnie zaktualizowałem Downloader od player.pl do wersji 0.8. A także stronę http://olesio.mydevil.net/tvn/tvn.php i póki co wszystko jest ok. Zmiany dzięki analizie kodu geniealnej wtyczki SD-XBMC. Dzięki chłopaki, jeśłi to czytacie 🙂 Dobra robota, sam bym już tego nie ogarnał. Należy też wspomnieć, że wróciło dawne API Samsunga i dzięki temu już nie potrzeba babrać się w tokeny pod Pythonem, a poza tym wrociły dawne jakości i rozmiary. Miłego oglądania życze i jeśli znowu coś będą motać barany z tvn, to najwyżej zrobi się tak, że zapodam sobie stronę w PHPie i z niej Downloader będzie pobierał JSON’a z danymi. Dzięki temu nie trzeba będzie co chwile aktualizować programu, tylko podmieniać kod strony na serwerze i tyle. Sorry za rozpisanie się. Serwer HTTP może zapodam później. Pozdrawiam.

 72. 16:47, 07.06.2016M.Rynkiewicz  / Odpowiedz

  Wielkie dzięki dla wszystkich którzy przy tym pracowali.

 73. 18:49, 07.06.2016M.Rynkiewicz  / Odpowiedz

  Mam pytanko, jeżeli z przykładowego linku ” http://player.pl/programy-online/uwaga-pirat-odcinki,76/odcinek-2,S16E02,60010.html?atpl#play ” nie można pobrać materiału, to jest on zabezpieczony mechanizmem DRM i nijak nie da się go pobrać.
  Z góry wielkie dzięki za każdą pomoc. Pozdrawiam

  • 18:57, 07.06.2016olesio  / Odpowiedz

   Wspominałem o tym już tutaj nie raz. Da się taki materiał obejrzeć poprzez mój serwer HTTP który oszukuje reklamy. Ale tylko pod Windowsem. Niedługo go tutaj opublikuje. Także spokojnie, nie poganiajcie mnie i nie wałkujcie tego w kółko, bo sprawa DRM wyjaśniona została dokładnie kilka komentarzy wyżej 😉 Pozdrawiam.

 74. 23:20, 08.06.2016asia  / Odpowiedz

  olesio, a jak to wygląda z materiałami platnymi? jezeli wykupie ten dostep ktory chca, to da sie takowy material jakos pobrac?

  • 00:07, 09.06.2016olesio  / Odpowiedz

   Nie mam pojęcia, ponieważ nigdy nie korzystałem z płatnego dostępu na playerze TVNu. Chociaż podejrzewam, że te materiały te mogą być zabezpieczone mechanizmem DRM. I da się je obejrzeć tylko pod prawdziwą przeglądarką www. Zresztą na wielu forach wrzucane są na przykład materiały z playera, dostepne chyba też płatnie. I do ich zgrania używany jest program typu FRAPS. Widać to czasami ewidentnie, bo nie przytną ładnie materiału. I pod koniec widac jak ktoś wyłącza grabera. Także innej możliwości chyba nie ma, ale mogę się mylić. Pozdrawiam.

   • 01:22, 09.06.2016asia  / Odpowiedz

    @olesio
    wydaje mi sie ze to dziala inaczej, w niektorych przypadkach seriali jest tak ze kilka sezonow jest darmowych, jeden platny i znowu reszta darmowa, poprzednio dalo sie generowac platne materialy przez skryptozakladke (po oplaceniu ich), tutaj jest downloader lub tvn.php, dlatego zastanawiam sie jaka jest roznica miedzy skryptozakladka a Twoimi skryptami. 🙂

    • 04:24, 09.06.2016olesio  / Odpowiedz

     Jeśli bym wiedział jak ogarnia temat skryptozakładka albo jakiś inny kod, na którym można by się wzorować. To rówież mogłbym temat ogarnąc. Lecz wtedy nadal pozostaje kwestia testów. Ja nie mam zamiaru im za dostęp zapłacić złamanego grosza. Nie chcę też nikogo naciągać na koszty. Zarzucali mi już bezpodstawnie pisanie wirusów, co mam gdzieś. Wyraziłem swoje zdanie, kto wierzy ok, kto nie to też ok. Ale późnej się zacznie jeszcze gadka, że od kogos dostałem namiar na konto opłacone na długo na player.pl, a już 2 dni nie ma nowszego pobieracza itp itp. po co mi to :/ Także może kiedyś, ale póki co nie planuje takich udoskonaleń. Także nie wiem jakie są różnice w skryptozakładkach. A ich autor, chyba jedyny który publikuje aktualizacje na swoim blogu i tak uważa, że moje downloadery tutaj to na pewno wirusy. I lepiej korzystać z jego zakladek, które na poziomie przeglądarki mogą na pewno zaszkodzić więcej komuś, kto nie zna się na JS. Moje downloadery zawsze można uruchomić na VM w razie wątpliwości czy coś nie namieszają. A taki JS może rozwalić i tak przeglądarkę. Ale to tak przy okazji piszę. Każdy używa co woli. Jeżeli w obecnej chwili jego skryptozakładki ogarniają materiały płatne to używajcie ich jeśli chcecie. Jednak wątpie czy jest to temat łatwy do ogarnięcia, bo myslę że Ekipa od Sd-XBMC by się nim dawno zajeła w swojej wtyczce. Pozdrawiam 🙂

     • 09:11, 09.06.2016asia 

      Nie chce żebyś mnie źle zrozumiał, nie neguje Twojej pracy w żaden sposób i nie interesuje mnie co autor skryptozakładki uważa. Każdy ma swój komputer i za niego odpowiada. Kto chce to korzysta, kto nie – nie. Niestety nie znam się na działaniu ani jednej, ani drugiej rzeczy dlatego więc padło pytanie o różnice.
      Skryptozakładka generowała to co bylo na moim ekranie, czyli jezeli dostep byl oplacony to i bylo wygenerowane, tutaj po prostu wklejam link, wiec nie wiem czy opiera sie na moich ciasteczkach czy po prostu generuje u Ciebie na serwerze. Mysle ze nie jeden/a z nas bylby w stanie oplacic jakas usluge aby to przetestowac…

     • 09:29, 09.06.2016olesio 

      Ok, spoko – rozumiem. Jednak nie mam wiedzy o JS. Często też dodatkowo skryptozakładki z tamtego popularnego bloga są wprawdzie zaszyfrowane prostą metodą. Ale ponieważ muszą być jednolinijkowcem by dobrze obslużyło je pole adresu. To są one dla mnie praktycznie nieczytelne. Dlatego dałbym sobie z tym spokój póki co. Wtyczka SD-XBMC, na której warto się wzorować ze względu na szybkie wprowadzanie zmian w kodzie, w reakcji na poprawki tvnu, nie posiada z tego co widze, żadnej opcji do zalogowania się na płatne konto. Może kiedyś się dało. Ale już się nie da. Nie wiem, nie wnikam. Za pewne jakby się dało to by to chłopaki ogarneli łatwo. Pomyśłmy logicznie. Skoro kolejne zmiany w API nie stanowią dla nich większego problemu z rozgryzieniem, to dlaczego pobieranie materiałów płatnych miało by stanowić? Cóż, trzeb będzie na dniach opublikować jednak serwetek HTTP. Kto kumaty ten skorzysta. Reszta niech oglada reklamy, jeśli taka kogoś wola. Dostaje sporo odzewu od Was na e-maila oraz bloga. Za co dziękuje. Wszystko staram się na bieżąco czytać i rzeczowo, rozpisując się w swoim stylu odpowiadać. Jednak niektore rzeczy poki co trzeba sobie według mnie darować. Nie ma co robić kombajmu z prostego programiku. Kiedyś może gdy przysiąde i najdzie mnie ochota. Stworze multi downloader oparty o system wtyczek w bilbiotekach dll. I ludzie będą mogli psiać w dowolnych kompilowanych pod Windows językach swoje wtyczki do pobierania z innych platform. Wszystko będzie w jednym miejscu ze sprawdzaniem czy jest nowsza wersja danej wtyczki i jeśli tak to będzie można ją sobie w kilka chwil pobrać ode mnie z www. Pozdrawiam.

 75. 05:42, 09.06.2016Łysy  / Odpowiedz

  • 08:20, 09.06.2016olesio  / Odpowiedz

   Materiał ten jest chroniony DRM’em. Da się go obejrzeć tylko pod przeglądarką www. Blokowanie reklam w takich materiałach ogarnie mój serwer HTTP. Tylko muszę go jeszcze potestować, zanim opublikuje. Ponieważ już oczami wyobraźni widzę lawinę komentarzy tutaj, że nie działa i sobie nie radzicie. Tenże serwer testowały dla mnie trzy osoby. I tylko jednej zaskoczył ok po wielu próbach. Także rozwiązanie jest zawodne, ale pewnie lepszego nie wymyślę. Jednak lepsze to niż wkurzające reklamy. Śledźcie blog, dam znać gdy opublikuje. Pozdrawiam 🙂

 76. 16:41, 09.06.2016Tomasz Es  / Odpowiedz

  Czy byłaby możliwość ujednolicić sposób w jaki się wybiera jakość pliku w twoich downloaderach? Tzn. w jednych jakość podawana jest w bitrate (ipla, tvp) a w innych do wyboru jest niska, średnia itd. Jeśli chodzi o mnie to byłbym szczęśliwy gdyby wyświetlała się rozdzielczość pliku np. 360p, 480p, 720p itd

  • 18:43, 09.06.2016olesio  / Odpowiedz

   Może coś w przyszłości się wykombinuje. Nie jest to aż takie ważne według mnie, bo widać po rozmiarach przed pobraniem co jest największe. A to w jaki sposób podawane są jakości to już nie mój wymysł. Dane w takiej postaci zwracane są przez serwery w formacie JSON. Także to same platformy vod musiały by je jakoś najpierw ujednolicić. Pozdrawiam.

 77. 22:06, 09.06.2016piotrek  / Odpowiedz

  Wcześniej, by pobierać materiały z player.pl jechałem na skryptozakładce 3w1, ale od marca zaczęły się problemy i nie szło nic pobierać, a jak już jakiś odcinek się udało, to była tylko wersja na androida (kiepska jakość). Wczoraj odkryłem http://olesio.mydevil.net/tvn/tvn.php i znowu mogę pobierać Modę na sukces w najwyższej dostępnej jakości, nawet te odcinki, których skryptozakładka w ogóle nie ruszała! 😉 Dziękuję, jesteś mistrzem. To zasługuje na nobla.

  • 01:12, 10.06.2016olesio  / Odpowiedz

   Ja również dziękuje za bardzo miłe i budujące słowa. Teraz wiadomo, że jest sens i jest dla kogo to wszystko dalej rozwijać w miarę moich możliwości 🙂 A strona w PHP powstała jakiś chyba rok temu. Po to bym mógł pobrać bez zbędnych trudności materiały vod na tablet będąc na nockach w pracy. Skoro brakuje ambicji oraz czasu aby mozolnie uczyć się javy i robić apki pod Androida. A te które próbowałem pisać w Delphi ważą nie robiąc nic ponad 35 MB. Gdzie wiadomo, że taki kombajn jak MMPK zajmuje niecały megabajt. Także pomyślałem, że skoro i tak potrzeba połączenia z Internetem, aby cokolwiek pobrać do pliku. A samo PHP jest bardzo proste na start. Do tego na sieci jest mnóstwo przykładów jak zrobić wiele rzeczy i to bez curla. Toteż należy z tego skorzystać. Tymbardziej, że jest to multiplatformowe. No i podzieliłem się tym rozwiązaniem później z Wami 🙂 Btw, niedługo zapodam obiecany serwer HTTP do oszukiwania reklam. A i dla fanów serialu „Na Wspólnej” powstanie osobna strona do oglądania i pobierania ostatnich kilkunastu odcinków. Nie powstydził by się jej pewnie sam tvn 😉 Bo teraz nawalili tyle nahalnych skryptów z reklamami, że sprawne wejście po odnośnik do najnowszego odcinka graniczy z cudem i potrafi nieźle człowieka wku…. Pozdrawiam.

 78. 08:50, 10.06.2016jikjik  / Odpowiedz

  olesio królu ty mój 🙂 widzę, że jesteś na bierząco, wiec pozwolilem sobie tutaj napisac hehe, mam poważny problem i wielką prośbę do Ciebie 🙂
  mianowicie masz przecudowny skrypt do pobierania danych przez Swój serwer. Nie chce robić żadnej reklamy tylko zachecam do zapoznania sie z tym watkiem [ http://miniskrypt.hubaiitv.pl/thread-87.html ] tam opisalem moj problem a widze, ze ty mozesz go rozwiazac. w skrocie chodzi mi o skrypt php aby po podaniu zew url plik przechodzil przez moj serwer z moimi danymi cos takiego [ http://olesio.mydevil.net/tvn/tvn.php?url=http://serwer.pl.plik.avi ] i idealnie przechodzi przez moj/twoj serwer. dzieki czekam na odpowiedź.

  • 16:34, 11.06.2016olesio  / Odpowiedz

   Dzięki. Królem nie jestem i nie będe, ani TVNu ani Albani ;P Ale miło, zę tak mnie postrzegasz 🙂 Nie wiem co chcesz osiągnac. Ale przecież możesz na bazie mojej strony albo kodów od SD-XBMC zrobić własny program/stronę/skrypt w czym chcesz i sobie plik może „lecieć” przez Twój serwer. Ja na pewno nie będe do większych rzeczy zaprzęgał mydevila. Jeśli potrzebujesz lepszego serwera o dużych możliwościach to polecam właśnie mydevil. Najtańszy pakiet w rabacie za 70 PLN, za rok to nie majątek. A mozna tam na prawdę wiele. I masz nielimitowany transfeer oraz 20 GB w najniższym wariancie. Pozdrawiam.

   • 21:04, 14.06.2016jikjik  / Odpowiedz

    @olesio
    nie zrozumielismy sie 😀 ja serwer mam tyko potrzebuje kod źródłowy z pliku php tvn 🙂 wyciaganie linkow mp4 z tvn mozesz skasowac chodzi mi Tylko i wylacznie o ten ktory pobiera dane z $url=http//etc i wtedy moge sobie dodac headery, tytulu, content lenght itd 🙂 jak mozesz napisz w tym wątku z miniskrypty[…] albo tutaj( jak nie lekasz sie upubliczniac kod) bardzo mi na nim zalezy
    albo spakuj i wrzuc na swoj serwer jak pobiore to napisze 😉 mam nadzieje, ze kod Tylko od pobierania przez (byle jaki dany) serwer mi udostepnisz 🙂

    • 04:03, 15.06.2016olesio  / Odpowiedz

     No już rozumiem. Ale za to Ty nie rozumiesz/nie wiesz jednej rzeczy. Linka sobie sam możesz wyciągnąc z treści strony. To żaden problem, wykonać zapytanie POST poprzez kod. Skoro chesz ogarniać sobie sam takie rzeczy, to nie powinno to stanowić dla Ciebie żadnego problemu. Natomiast sam bym nie wymyślił sprawnego kodu do pobierania pod żądaną nazwą pliku. Realizuje to niemal identyczny kod, który można znaleźć na wielu forach. Lub na przykład tutaj https://github.com/meenie/mun.ee/blob/master/download.php – także używaj jak chcesz. Według mnie nie ma sensu rzeźbić od nowa wszystko. Doklejasz tylko tutaj swoje nagłówki albo przerabiasz po swojemu, jak chcesz. Samą stronę w PHP do pobierania materiałów, możesz również napisać od zera po swojemu. Kod wtyczki SD-XBMC w podkatalogu wtyczki w pliku hosts/tvn.py jest na tyle przejrzysty, że również według mnie nie powinno to stanowić żadnego problemu. Teraz nie potrzeba już bawić się w tokeny i ogarniać zewnętrznego kodu w Pyhonie, bo na nowo działa lepsze API Samsunga. Pozwalające pobrać lepsze jakości i większe pliki. Pozdrawiam.

     • 13:40, 15.06.2016jikjik 

      @olesio
      ten „kod” ktory podales on pobiera z dysku serwera[folder /files], a mi chodzi o podanie mu zew bezposredniego linku do pliku i zeby szlo w locie przez moj serwer 😉 z moimi hederami 😀 takie cudo hehe, dokladnie cos jak u CIebie 🙂 pozdrawiam
      i wlasnie gdbybym wiedzial jak to przerobic nie pisalbym 😛

     • 14:50, 15.06.2016olesio 

      Ech, ręce opadają. Dostajesz sprawdzony kod. Który ja miałem niemal identyczny. Chcesz modzić coś w PHP i mieć oganięte to po swojemu. No to powinieneś umieć samodzielnie chwilę pomyśleć. Albo spojrzeć jak działa funkcja fopen w PHP. Google na prawdę Ciebie nie ugryzie 🙂 Przecież jako jej pierwszy paramertr można podac zdalny url, a nie tylko plik :/ Poza tym co za problem by tak zmienić sobie kod, by tam nie było folderu files tylko cokolwiek innego? No sorry – ja rozumiem, że można być zmęczonym, czegoś nie wiedzieć, czasem zamotać się i tak dalej. Ale chcecie mieć wielki kombajn do wszystkiego. Dostajecie tutaj ode mnie już gotowe rozwiązania od ręki. A nie chcecie (przynajmniej chyba niektórzy) z nich skorzystać 😕 Przepraszam, ale nie potrafię tego pojąć w żaden sposób. Ok, dosyć narzekania. Masz gotowca do testów – link nie wygaśnie i jest publiczny w wersji RAW czyli czysty kod bez kolorowania: http://pastebin.com/raw/TBcGMFbx 🙂 Jeżeli i tak nie będziesz/będziecie umiał/umieli z tego skorzystać i tego przerobić do własnych celów, ani zrozumieć. To poszukaj/poszukajcie może w swojej okolicy jakichś profesjonalnych kursów podstaw PHP. Ale może nie w systemie zdalnym. To wyłożą Tobie/Wam całą wiedzę. Sorry, ale ja mam niemal zerowe pojęcia o PHP. Wiem tylko po lekturze podstaw jak wyglądają tam pętle, jak wygląda instrukcja if czy else. Z podstaw wcześniejszej znajomości Delphi, wiem co to są tablice, zmienne i funkcje. Na prawdę do tej pory wszystko co w PHP stworzyłem, dokonałem jedynie dzięki googlując za przykładami, dokumentacją i znając minimum podstaw HTMLa. I to takie minumum, że musze googlować jak powinno się robić tabelkę by jakoś wyglądała. Albo jak użyć a href, bo i tego czasem zapomne. Sam bym nic nie sklecił bez pomocy Internetu. Zawsze posiłkuję się swoimi wcześniejszymi skryptami w PHP na zasadzie kopiuj/wklej. Ale je też mozolnie najpierw od zera rzeźbiłem i udoskonalałem. Wiadomo, że nie będę zawsze rzeźbił wszystkiego od zera. Poza tym co chwilę muszę patrzeć do Google. Bo czegoś zapomnę albo pomylę i nie wiem dlaczego się mnie czepia PHP, że jest błąd. Nie znam na pewno tego jezyka tak jak Delphi, w którym mozolnie programuje od około 2000 roku. Ale nie pracuję zawodowo w IT i piszę w tym języku amatorsko. Gdyby określić moją znajomośc w skali od 1 (nie wiem nic) do 100 (jestem ekspertem) danych języków. To Delphi/obiektowego Pascala coś tam umiem – tak szczerze na około naciągane 70/100. Natomiast PHP góra na około 10/100. Poważnie tak jest. Ok, sorry za rozpisanie się – jak to zwykle u mnie bywa 😛 Mam nadzieję, że komuś się jeszcze moje rozwiązanie z tego adresu przyda. Zostało wycięte po częsci z kodu strony do łatwego przeglądania ostatnich epizodów „Na Wspólnej”. Właśnie powoli ją kończę dopracowywać. I w najbliższym czasie tutaj udostępnie. A wydzielony kod, również mnie moze się w przyszłości przydać do innych stron. Tylko jeśli korzystacie, to dajcie mi znać i podajcie autora oryginału – bardzo proszę. Dziękuję. Pozdrawiam.

     • 17:17, 15.06.2016jikjik 

      @olesio
      Fatal error: Call to undefined function stream_context_set_default()

     • 23:31, 15.06.2016olesio 

      No to nic na to nie poradzę, bo nie wiem jak to obejść. Testowałem ten kod wielokrotnie orzed wysłaniem go na pastebina i podzieniem się nim tutaj z Wami. I działał bez problemów. Z podstrony dokumentacji PHP nie widzę dodatkowych ostrzeżeń, ż coś jest dodatkowego potrxebne aby ts funkcja zadziałała. Być może jdnak Twój server www ma specyficxną konfiguracje w php.ini lub coś jest zablokowane gdzieś indziej. Specjalnie ten kod nie używa dodatkowj biblioteki i rozwiązań opartych o curl. Gdyż spotkałem się z tym, że nawet płatne serwery w tym ten gdzie stoi olesio.eu mają go poblokowanego. Ponoć ze względów bezpiecseństwa. Jedynie co jeszcze mogę zrobić to po południu, gdy odeśpię nockę w pracy, wstawić ten skrypt do siebie na mydevil. Dopasowując ho tak by dało się go używać zewnętrznie. Ewentualnie stawiając swojego własnego Apache z PHP na Wi dows lub innym systemie powinieneś móc używać go bez problmów. Tak zresztą testuje i tworsę swoje rzeczy w PHP zanim puszcze je dalej w Świat. Dam tutaj znać gdzie zapodałem skrypt i jak go użyć online ode mnie ze strony, gdy już tam będzie. Pozdrwwiam.

     • 09:53, 16.06.2016jikjik 

      @olesio
      Dziękuję Serdecznie :* myślę, że to wina 000webhosta(po ataku namieszali), pokombinuje z curlem.
      Będę Cie odwiedzał 😉

     • 18:54, 16.06.2016olesio 

      Proszę bardzo. Ale z curlem mogą być cytki z pobraniem strony i jego łatwą obsługą, bo jesłi Tobie blokują taką funkcje, która chyba zadziała nawet na jakims darmowym hostingu w cba.pl, to co dopiero curla. Dlatego polecam mydevil albo jakiś inny płatny, najtańszy polski hosting. Ale konkretnie mogę się odnieśc tylko do mydevil, bo tam wszystko co potrzebuje mi działa i nie mam zastrzeżeń. A i fajnie, że mnie będziesz nadal odwiedział. Cieszę się z każdego zainteresowanego moimi tworami 🙂 Pozdrawiam.

 79. 09:03, 10.06.2016jikjik  / Odpowiedz

  adam / Odpowiedz

  Witam…Olesio jaka jest możliwosc pobierania przez downloadery w formacie avi a nie mp4….pozdrro

  18:03, 03.10.2015olesio / Odpowiedz

  Nie, ponieważ pliki źródłowe znajdują się tylko w tym formacie na serwerach. I tak są pobierane. Zresztą odtworzenie mp4 na współczesnych urządzeniach i systemach nie stanowi żadnego problemu. Nawet porządne dekodery DVB-T odtworzą to z pendrive’a na TV (nawet nie „smartowym”). Zawsze możesz w łatwy sposób skompresować sobie materiał z mp4 do avi na przykład VirtualDunem, jeśli potrzebujesz. Pozdrawiam.

  gdybyś połączyć swoj program z ffmpeg dalo by przerobic na avi 🙂 tylko np ffmpeg trzeba by bylo pobrac osobno i trzymac obok downloadera albo zrobic do za pomocą jednego klikniecia tzn twoj program pobralby ffmpeg i wypakowal 😀

  • 16:29, 11.06.2016olesio  / Odpowiedz

   Nie ma takiej możłiwości. Ja sobie tych plików nie „wyczarowuje”. One idą bezpośrednio od nich z serwera. Chcecie sprzęganie z FFMPG, a proszę bardzo napisać sobie i już ;P Sorry, ale Wy byście chcieli z prostego programu zrobić jakiś kombajn wielki. A jak coś jest do wzystkiego to jest do niczego. Także tego nie przewiduje. Zresztą nie ma żadnego problemu pobrac sobie darmowe kodeki oraz viertualdub(mod). I za ich pomoća przekonwertować do AVI, przyciąć, dołozyć proste filtry i co tam jeszcze chcecie. Zresztą co za problem oglądać w mp4? OGlądamy i usuwamy. Jeżeli reprezentujesz jakieś „grupy” warezowe albo wstawiasz gdzieś ich materiały, to ja tego Tobie nie ułatwię. Sorry, ale sam downloader musi wystarczyć. Nie mam też wiedzy o implementacji FFMPG pod Delphi nawet jakbym chciał. Pozdraiwma.

   • 21:08, 14.06.2016jikjik  / Odpowiedz

    @olesio
    nie, mnie tam to nieinteresuje 😛 ja tylko podsunalem mysl hehe, sam tez albo ogladam w locie albo pobieram i kasuje 😉 kolega wyzej tylko chcial na avi przerobic to jak pisalem podrzucilem mysl. pozdrawiam 🙂

    • 03:56, 15.06.2016olesio  / Odpowiedz

     Ok, no to na avi przerobi najprościej VirtualDubem. Tak jak pisałem. Żadnego problemu z tym nie ma. Przecież nie będę ślęczał na tym skoro działa jak na razie ok. Żeby jeszcze Wam się pobrało samo bez klikania, z użyciem telepatii, późnej za Was obejrzało i nie wiem samo w głowie zapamiętało. Bez przesady, nie ma to przecież sensu 🙂 Pozdrawiam.

 80. 15:52, 11.06.2016staszek1503  / Odpowiedz

  Olesio Dlaczego za pomocą (TVN)Player(.pl) Downloader 0.8 (PL) nie da się pobierać wszystkich materiałów ?
  np. http://player.pl/seriale-online/krolowa-serc-odcinki,3671/odcinek-1,S00E01,51607.html?atpl#play
  Czy jakaś możliwość pobrania tego serialu ?
  Druga sprawa posiadam skrypt do pobierania materiałów w formacie wvm ale posiadają one DRM czy jest sposób na zdekodowanie tego DRM-u ?
  Był bym wdzięczny za pomoc.
  olesio odwalasz kawał dobrej roboty oby tak dalej.
  Pozdrawiam staszek1503

  • 16:25, 11.06.2016olesio  / Odpowiedz

   Nie dą sie tego pobrac. Nawet gdyby się dało to taki plik się nie odtworzy żadnym playerem. Nie będzie obrazu ani dźwięku. Nie da się też o ile wiem skutecznie tego zdekodowac. Pozostaje poczekać na mój serwer HTTP. Ale ma on ograniczenia, o których pisałem wcześniej. Śledzcie mojego bloga, dam tutaj znac. I dzięki za miłe słowa. Pozdrawiam.

 81. 16:25, 12.06.2016staszek1503  / Odpowiedz

  olesio Jeśli by się dało to był bym wdzięczny nawet przez jakiś wolniejszy serwer HTTP .
  Za takie rozwiązanie był bym w stanie zapłacić, jak będzie taka możliwość to był bym wdzięczny.
  Z tego co wiem odcinki królowej serc są dostępne do 2018 roku więc jest jeszcze trochę czasu a przechowywanie tych odcinków przez np. action jest czasochłonne i efekt nie jest taki sam jak w przypadku pobrania materiału.
  Mam nadzieje że uda ci się opracować rozwiązanie nawet płatne.
  Jeszcze raz dzięki za to co robisz 🙂
  Pozdrawiam

  • 17:11, 12.06.2016olesio  / Odpowiedz

   Jednak nadal nie rozumiem, co chcesz osiągnąc i jakby się to miało odbywać. Wytłumacz mi proszę. Skoro w grę wchodzi opłata, to opłać sobie nawet na próbe 14 dniowe konto za bodajże złotówkę na mydevilu i śie pobaw. Najwyżej po tym okresie nie przedłużysz konta i ono wygaśnie. A chyba nadal jest taka możliwość. Ewentualnie za jakąś nieco wyższą kworę, ale nadal niewygórowaną. Wykup pakiet MD1 na miesiąć i też go nie przedłużaj. Ja sobie na prawdę chwalę mydevil i Wam również szczerze ten hosting polecam. Wychodzi taniej niż opłacać na przykład VPSa najtańszego, choćby w logout.pl. Bo tam płacimy za to okołó 30 PLN chyba teraz. Natomiast tutaj mamy również dużo pojemności na dysku. Nie mamy wprawdzie amdmina, ale nie jest nam on potrzebny. Ponieważ wszystko co potrzeba jest na serwerze. Można łatwo uzyskać możłiwść uruchomienia włąsnej binarki. I w razie czego poprosić o darmową pomoc administrarorów aby coś doinstalowali czy nam w czymś pomogli. Ich support na prawdę jest spoko. Na kanale #mydevil w sieci pLIrc siedzi na prawdę mnóśtwo osób i można uzyskać sprawną pomoc w każdej niemal kwestii. Także opisz co Ty chcesz osiągnąc. Że ma lecieć przez Twój serwer. No bo przecież teraz symulujesz sobie metodę POST na http://olesio.mydevil.net dla dowolnego linku, który jest obługiwany. Później parsujesz sobie kod strony i masz przy odnośnikach „Oryginalny link” adres do tanej jakości. Możesz to pobrać lub co chcesz z tym zrobić. Ewentualnie odnośniki obok lecą poprzez server mydevil co dla niektórych może być szybsze w pobraniu, omija ewentualną geolokalizację, jeśli taka na playerze istneje, bo nie wiem i nie mam zamiaru się w to zagłębiać. Poza tym odnośnik pobiera się z podaną nazwą pliku, która sama jest sugerowana danej przeglądatce www czy nawet wgetowi. Więćej nie jestem w stanie pomóc. Chcecie bym robił jakieś kombajny, jakieś cuda wianki i tak dalej. Według mnie dobrze jest jak jest 🙂 A jeśłi jakieś odcinki mają wygasnąć, to zgrywaj je sukcesywanie na swój serwer www, nawet ten najtańszy albo na dysk czy pendrive’a i będziesz miał swój prosty backup. Więcej nic nie doradzę. Nie to, że nie chcę pomagac. Jeśtem zawsze jak najbardziej podatny na sugestie. Wdrażam poprawki, w miarę czasu i tego co ustalnę na bazie wtyczki SD-XBMC. Jednak nie żądajcie żebym założył drugi player.pl tylko bez reklam. Bo nie mam na to wiedzy, czasu ani środków i ochoty.Wybaczcie rozpiskę. Idę dalej oglądać mecz, bo włąsnie Milik strzelił Irlandii gola 🙂 Pozdrawiam.

 82. 18:42, 12.06.2016piotrek  / Odpowiedz

  Ja akurat nie chcę żadnego kombajna. Chcę sobie po prostu móc zassać odcinek Na Wspólnej, Szkoły, Ukrytej prawdy albo Mody na sukces w najwyższej możliwej jakości. Mogę już, dzięki tobie, ty to umożliwiłeś, podczas gdy skryptozakładki wysiadły. Straciłem nadzieję, że cokolwiek zassam z Playera, a zwłaszcza w jakości HD, a ty to rozgryzłeś. Nie przejmuj się więc krytycznymi komentami, tylko rób swoje. Odwalasz kawał mistrzowskiej roboty. Za taką dobroć byłem gotów zapłacić. Brawo ty.

  • 00:50, 13.06.2016olesio  / Odpowiedz

   Spoko. Ściągnąć zawsze możesz. Docelowo rozważam w przyszłości, jeśli by znowu coś kombiowali z API, ale mam nadzieję że nie prędko. To znowu trzbea liczyć na chłopakow od SD-XBMC. Jednak może warto zrobić wtedy stronę w PHP, której przekażemy w parametrze na przykład id metodą GET. I ta strona zwróci taki JSON, jaki zwraca wtyczce dla KODI czy downloaderowi po odwiedzeniu odpowiedniego adresu z id materialu. Ma to tę zaletę, że jesli coś się pozmienia w API, to nie trzeba będzie aktualizowac downloadera, tylko podmienić kod na stronie. Ma to jednak też złe strony. Moze paśc serwer mydevil czy inny hostujący skrypt. Co się rzadko zdarza, ale może taka sytuacja zajśc. Ewentualnie trzbe by zamiast JSONa zwracać same adresy do materialów oraz dane o ich jakości. Ponieważ pobierany JSON też może się zmienić pod katem struktury czy identyfikatorów. Co do tego, że znowu są jaości HD to zawdzięczamy to tylko rozgryzieniu nowego API przez team SD-XBMC. Póki co nie żądam za swój program piniedzy i raczej to nie nastąpi. Nie jestem pazerną korporacją jak tvn, które zarabiajać dziennie grube miliony z reklam, jeszcze wciska je w Internetowej wersji serwisu. I ja rozumiem koszty utrzymania, ale co za debilny pomysł puszczać je co 5 minut, czyli cżęściej niż podczas emisji w TV. A do tego potrafią zapodąc reklamę na samym końcu zanim pokaża co będzie w następnym odcinku serialu. Doświadczyłem tego oglądjać z musu pod ich aplikacją jakiś odcinek „Na Współnej” na Androidzie. Także brawo ja 😉 Dziękuję i pozdrawiam.

 83. 17:23, 13.06.2016tomasz0702  / Odpowiedz

  Witam
  Panu Staszek1503 chodziło zupełnie o coś innego.
  Chodziło mu że mógł by zapłacić za rozwiązanie które pozwoli pobieranie materiału które aktualnie nie idzie pobrać z Player.pl.
  Mógł by pan powiedzieć o tym serwerze co to będzie oraz jak to będzie działało.
  Sam bym z takiego rozwiązania korzystał bo chce nie raz obejrzeć taki materiał a tu wkurzające reklamy.
  Pozdrawiam

  • 17:57, 13.06.2016olesio  / Odpowiedz

   Materiał zawsze wcześniej można sobie pobrać do pliku, jeśli się da. Ewentualnie archiwalne odcinki da się pobrać z hostingów. Linki są na wielu forach. Dotyczy to większości popularnych produkcji TVN. Natomiast co do oglądania tego, co jest zabezpieczone mechanizmem DRM, to wszystko wcześniej już napisałem. Proszę poczytać wcześniejsze moje odpowiedzi. Będzie serwer HTTP w tle przyjmujący połączenia tylko ze 127.0.0.1 i on oszuka reklamy. Tyle w skrócie. Pozdrawiam.

 84. 18:27, 29.06.2016Adam  / Odpowiedz

  Witam.Odnośnie player pl….myślę że za chwilę znów coś namieszają.Od kilku dni nie uruchamia się widget-aplikacja player pl na samsungu model 2011.Po kontakcie z działem poinformowano mnie że nie będzie działać aż samsung się upora z nowymi zabezpieczeniami DRM (chodzi o oprogramowanie).Więc tylko czekać ……nie daj boże 🙂

 85. 13:04, 14.07.2016Tomasz Es  / Odpowiedz

  Znowu tvn coś namieszał i nie da się pobierać z player.pl

  • 16:49, 14.07.2016olesio  / Odpowiedz

   Potwierdzam. Ale zmiany musiał zajść najwcześniej dzisiaj rano. Ponieważ po północy jeszcze wszystko działało ok, a przynajmniej jeśli chodzi o „Na Wspólnej”. No trudno, musimy poczekać na aktualizację wtyczki dla KODI „Polskie Telewizje” z repozytorium SD-XBMC. Ponieważ mi – jak już kiedyś wspominałem – brakuje wiedzy aby dokonać w swoim kodzie zmian całkiem samodzielnie. Zatem kiedy tylko będzie to możłiwe, uaktualnie kod swojego downloadera. No i dam Wam tutaj o tym znać. Pozdrawiam.

 86. 20:58, 15.07.2016M.Rynkiewicz  / Odpowiedz

  Witam serdecznie, to prawda wczoraj downloader 0.8 TVN PLAYER nie działał, ale dzisiaj działa normalnie mam nadzieję że działa u wszystkich. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

  • 23:56, 15.07.2016olesio  / Odpowiedz

   @M.Rynkiewicz
   Wydaję się mi że powinien u wszystkich – pomijam kwestie ewentualnych blokad regionalnych, ale te omijamraczej moja stronka /tvn na mydevilu. Także dzięki, też Wam życzę miłego weekendu 🙂

 87. 15:51, 22.07.2016MESSIAH  / Odpowiedz

  Witam. Czy olesio możesz mi pomóc w uruchomieniu rtmp stream dla weeb.tv?? Kod można znaleźć na stronie weeb.tv w zakładce plugin do kodi.

  • 19:37, 22.07.2016olesio  / Odpowiedz

   Witaj.

   Nie mam pojęcia o tym żadnego. Jedynie pobierałem kiedyś do oglądania streamy użyciem z rtmpdump.exe i wyświetlalem w VLC pod Windows lub z włąsną wtyczka pod KODI albp kiedyś z użyciem XBMC. Zatem skontaktuj się z supportem Weeb.tv. Oni myslę, że wiedzą najlepiej jak ogarnać ten temat, bo ja nie mam zamiaru się tego uczyć, bo i po co ;/

   Powodzenia i pozdrawiam.

 88. 17:49, 24.07.2016Pablo  / Odpowiedz

  Dlaczego nie wszystkie materiały można pobrać za pomocą Twojego dawonloadera z Player.pl? Np. nie da się pobrać wszystkich odc. „Avenida Brasil” z Player.pl. Działają tylko wersję o najniższej jakości SD czyli wersja jakości mobile. Da się to jakość jednak pobrać czy też Player.pl je blokuje specjalnie?

  • 22:37, 24.07.2016olesio  / Odpowiedz

   Hej. Dzieki za wiadomosśc. Ale w obecnym swoim stanie niewiele ustale. Pewnie są to materiały zabezpiecoznew DRM. Pisalem juz tutaj o tym nie raz.Moze niedlugo opublkuje na to sposób. Podrawiam i sledź mojego bloga po więcje informacji. a czy specjalnie to Miszczak to wie ;/

 89. 09:41, 07.08.2016Pablo  / Odpowiedz

  Z iPla nie da się pobierać obecnie materiałów. Da się to jakoś obejść? Twój downloader niestety już nie działa na iPla 🙁

  • 10:03, 07.08.2016olesio  / Odpowiedz

   Da się to raz. Dwa nie trzeba nic obchodzić tylko szanować swój i moj czas, od razu pisząc mi zasze jakiej wersji downloadera używasz, konkretnie jaki jest adres do danego materialu, który niby nie daje się pobrać. I jaki masz komunikat błędu? Ponieważ w wersji 1.6, która póki co jest najnowsza bez problemu na próbę udaje się mi pobrać na przykład któryś z ostatnich odcinków serialu „Pierwsza miłość” czy „Komenda”. Może to co chcesz pobrać jest dodatkowo płatne, to nic na to nie poradzę tego się nie da obejść. Moze jest wstawka na warezach. Poszukaj. Albo materiał jest zabezpieczony DRM’em. Wtedy też nie da się wiele zrobić poza oglądaniem przez ich aplikacje czy odtwarzacz na www. I żeby nie było reklam to pod Winowsem można w pliku %SystemRoot%\System32\drivers\etc\hosts mając prawda do jego modyfikacji, dopisać w nowej linijce 127.0.0.1 ipla.hit.stat24.com – tyle do myślnika od dwukropka. Powinno pomóc po restarcie przeglądarki. Więcej nie jestem w stanie pomóc. Chyba, że podasz mi konkretne informacje o które prosiłem, bo wróżyć nie umiem i raczej się nie zamierzam nauczyć tego. Pozdrawiam i przepraszam za rozpisanie się jak to ja ;P

 90. 13:24, 07.08.2016Pablo  / Odpowiedz

  Spokojnie Olesio. Tylko zapytałem ale jeszcze spr. inaczej bo chyba wiem dlaczego nie działa. Używam tej najnowszej wersji do iPala 1.6 a chciłame pobrać odc. serialu „Rebelde” bo od 1 sierpnia Polsat wstawia odc. seriali emitowanych jakiś czas temu na TV4/TV6 które też do nich należą 🙂

  • 00:05, 08.08.2016olesio  / Odpowiedz

   Ja jestem zawsze spokojny. Wy za to jesteście chyba jeszcze bardziej spokojni, bo już któryś raz piszecie mi mało konkretne info. Podał byś link od razu albo chociaż wspomniał o jaki material chodzi. To byś od razu miał konkretną odpowiedż. I nie raz tutaj o to prosiłem. Konkrety, bo szanujmy swój czas, a takze postępujmy w miarę racjonalnie i optymalnie. Nie da się pobrać żadnego z odcinków. Za pewne jest to chronione DRM’em. Zatem pozostaje Tobie blokowanie plikiem hosts aby nie oglądac tych durnych i wnerwiających reklam. Ewentualnie jeśli używasz *nixów i wiesz jak tam się blokuje, to tak blokuj. Cześć routerów też na to pozwala. Ale na przykład mój Technicolor w UPC już nie. Jeżeli chodzi o sposób na zgrywanie takiego materiału to z pod ich playera albo bezpieczniej przeglądarki www, ale takiej gdzie nagle nic nie wyskoczy Tobie na ekran. Jak info od RSSów, pobrań czy dodatków. Wtedy zgrywasz to w czasie rzeczywistym, programami co działają podobnie jak FRAPS. I jeżeli ktoś bredzi w necie że da się obejść DRM, to z tego co wiem kłamie i za pewne chce abyś pobrał jakieś podejrzane pseudo sofry z wirusami czy innym syfem w środku. Zatem zrób wpis w hosts i tyle mogę na tę chwilę doradzić. Tutaj akurat wersja downloadera była w sumie bez większego znaczenia. Jednak wolałem zapytać. Bo zdarzyło się z TVNem czy nawet właśnie IPLĄ, że ktoś próbował pobierać downloaderem z przed Wojny Secesyjnej chyba, co pisał przede mną jakiś Murzyn na plantacji bawełny 😉 Sorry za rozpisanie się – znowu ;P Pozdrawiam.

   • 19:51, 10.08.2016Pablo  / Odpowiedz

    @olesio
    Ok! Tego np. nie mogę pobrać z iPli: http://www.ipla.tv/Burza-odcinek-1/vod-6827211. Twój pobieracz zrzuca komunikat że brak materiałów do pobrania z tego serwisu vod. Zabezpieczenie?

    • 08:59, 11.08.2016olesio  / Odpowiedz

     Tak, dokładnie. To DRM, nie da się tego obejść. Zrób wpis w pliku hosts, tak jak opisałem to nieco wyżej. Powinno być po reklamach 🙂 Pozdrawiam.

 91. 18:12, 07.08.2016MESSIAH  / Odpowiedz

  Gdzie można pobrać Ipla Downloader 1.6?

  • 00:10, 08.08.2016olesio  / Odpowiedz

   Ech. Teraz to ja dałem ciała. Ale jak się ma mało wolnego. A człowieki bez powodu każą szybko wynosić się z serwera gdzie stało TheCompany. To coś się mi pomieszało przy prznoeinach albo aktualizowaniu. Oczywiście downloader jest do pobrania ze strony http://olesio.usermd.net/downloaders/ z tym że od dawna to co było oznaczone jako 1.5 było faktycznie exekiem od 1.6. Sorry za zamieszanie. Ale tak jak Wy nie pamiętacie o podawaniu często mi konkretnego info zgłaszając, że któryś z moich downloaderów nie działa. Tak i ja się moge pomylić czasami z pośpiechu. Jesteśmy tylko ludźmi raczej. Pozdrawiam i dziękuję za Twoje pytanie, bo pewnie jeszcze długo by był tam zły wpis.

   • 09:27, 08.08.2016MESSIAH  / Odpowiedz

    @olesio
    Dzięki. Czyli mam rozumieć iż nowe wersje to są tak naprawde stare bez poprawek. Dziwne. Moim zdaniem jak nie było zmiany w kodzie to nie powinno być upgrade wersji. To tak jakby Windows Vista był taki sam jak XP.

    • 11:14, 08.08.2016olesio  / Odpowiedz

     Zmiany były, ale nie trzymam starych wersji. Nie robię notatek ani changelogów. Bo i po co. Może były to literówki jakieś w komunikacie. Albo drobne usprawnienia, których na pierwszy rzut oka nie widać. Ale jednak lepiej używać aktualnej wersji 1.6 niż starszej. I tutaj nie ma co tego z Windowsami porównywać. To o wiele mniej skomplikowany soft pisany przez amatora gadułę za friko w wolnym czasie 🙂 A zmiany był zatem i podałem nowy numer wersji, zapodałem na www. Tylko chyba zapomniałem poprawić w kodzie html strony z pośpiechu. Pozdrawiam.

     • 11:39, 08.08.2016MESSIAH 

      @olesio
      Nowa wersja 1.6 nie działa na Windows 8 i zapewne również na 10

     • 14:17, 08.08.2016spiderpl 

      @olesio
      U mnie na Win10 działa ąż miło

     • 08:41, 09.08.2016olesio 

      To super, tym bardziej że na tym systemie potrafią się dziać cyrki i coś co działa idealnie wcześniej. Nagle tam sypie błędami po zamknięciu aplikacji, bo sobie obsługę pewnych rzeczy nagle M$ pozmieniało.

 92. 20:30, 09.08.2016MESSIAH  / Odpowiedz

  Na Windzowsie 8 nie odpala gdyż filtr Smart Screen blokuje uruchomienie aplikacji.

  • 05:59, 10.08.2016spiderpl  / Odpowiedz

   @MESSIAH
   To musisz mieć coś nie tak, ponieważ u mnie również jest smart screen aktywny i niczego nie blokuje

   • 07:44, 10.08.2016olesio  / Odpowiedz

    Nie mam pojęcia co do Smart Screen. Na ósemce pod VM działa mi ok. U kumpla na ósemce na prawdziwym laptopie Della też działa ok. Wywajcie wszelkie programy antywirusowe jeśli się da. Zainstalujcie jedynie sam ESS czyli Eset Smart Security. Więcej nie jestem w stanie na teraz doradzić, bo zdalnie się nie da. A nawet jeśłi by się dało wiele bym nie potrafił sam pod tym systemem ustalić, bo go nie używam na codzien, nie znam i jest dziwny. Dlatego jeżeli jest możliwosć to powróćie na siódemke. Albo chociaż postawcie pod VM jaką poprzednią wersję jeśli możecie i na niej odpalajcie moje programy. Zawsze macie tez przeciez działające moje strony o adresach: http:/olesio.usermd.net/ipla http:/olesio.usermd.net/tvn http:/olesio.usermd.net/tvp i nawet szybciej się pobieże przy linku z oryginalną nazwą pliku, bo leci przez szybki server MyDevil. A zawsze jak ktoś woli to przeglądarki nowze jak Chrome/Vialdi/FF oryginalny link odtwarzać mogą w swoim playerze wbudowanym i na dobrym łączy na ogół nie tnie prawie wcale. Tak wynika z moich doświadczeń. Sorry za rozpiskę. Pozdrawiam.

    • 11:45, 10.08.2016MESSIAH  / Odpowiedz

     @olesio
     I właśnie to jest powód dlaczego należy prowadzić dziennik. Jeśli 1.5 działa bez problemu a 1.6 jest blokowany to wystarczy zobaczyć co zostało zmienione i wtedy szybciej się dojdzie przyczyny niż gdybanie.

     • 10:18, 11.08.2016olesio 

      Ok. To napisz proszę swój downloader do czego chcesz i tak rób. Ja przez chwilę trzymam backup starszej wersji. Ale wszystko mi i jak widzę po komentach większości tutaj działa. Zawsze masz tę www, co podałem i też działa. Nic nie muszę gdybać. Chcesz wiedzieć co jest nie tak? Szczerze to używasz chu…. systemu i go wywal, nie będziesz miał wtedy problemów gdy wrócisz do siódemki albo XP. Poważnie piszę. Ale rób jak chces. Sorry za rozpiskę. Pozdrawiam.

 93. 16:54, 11.08.2016Adam  / Odpowiedz

  Wszystkie downloadery działają i nie piszcie bzdur …..na win 10 też bez problemu…..wszystkie nowe wersje…..a co do smart screen….wszystko idzie wyłączyć….jak nie umiecie poczytać google.Pozdrawiam

  • 10:05, 18.09.2016MESSIAH  / Odpowiedz

   @Adam
   A po co mam wyłączać? Czyżby program żądał jakiegoś dostępu do zakazanej strefy systemu? Jak działa jak nie działa? Weź się pi…olnij w łeb.

   • 08:02, 27.09.2016Adam  / Odpowiedz

    @MESSIAH
    Ja tym komentarzem nikogo nie uraziłem,więc ty się pie******j w twój cymbałowaty łeb.Widzę że jesteś świadomym „samopodpierdalaczem”.Wyśli do Redmond jeszcze swoje dane osobowe i odciski palców zeby więcej wiedzieli co instalujesz.Poczytaj co robi filtr SS …..więcej problemów niż korzysci.Blokuje nawet programy z legalnych zródeł.Znasz się jak rolnik na budowie statków.Geniuszu.

 94. 05:09, 16.09.2016anna  / Odpowiedz

  Do olesio

  „hej .
  Czy strona

  http://olesio.mydevil.net/tvn/tvn.php

  już nie będzie działała?Pozdrawiam.”

 95. 22:55, 21.09.2016sgkfu  / Odpowiedz

  Swietna robota 🙂
  Gratulacje!!!
  Faktycznie wszystkie nowe materialy TVN i TVP maja abezpieczenia drm i rowniez przez sd-xbmc nie chodza (blad api).
  Masz jakis pomysl na rozwiazanie ww. problemu?
  Pozdrowionka

 96. 16:44, 23.09.2016olo  / Odpowiedz

  Witam,

  Od kilku dni nie działa downloader TVN Player’a dla Faktów TVN. Jeszcze tydzień temu działało wyśmienicie. Czy mógłbyś to naprawić?

 97. 16:48, 23.09.2016olo  / Odpowiedz

  [EDIT]
  Chodzi o tę stronę pobierania materiałów TVN:
  http://olesio.mydevil.net/tvn/tvn.php

 98. 21:46, 23.09.2016sekunda  / Odpowiedz

  Przy próbie pobrania z http://olesio.mydevil.net/tvn/tvn.php pojawia się:

  Error 503 Backend fetch failed
  Backend fetch failed
  Guru Meditation:
  XID: 2844105

  Natomiast program do pobierania z TVN generuje linki poprawnie.

 99. 07:14, 25.09.2016olesio  / Odpowiedz

  Niestety wygląda na to że TVN zablokował dostęp temu serwerowi i skrypt w PHP nie zadziała. Zatem pokombinuje z inną lokalizacją. Widać zapytań było na tyle dużo że wyłapali to w logu.

 100. 18:32, 29.09.2016agnieszka  / Odpowiedz

  Witam, czy jest jakis Ipla Downloader na Maca? Jesli tak skad moge pobrac link?
  Bardzo dziekuje za pomoc, bede wdzieczna!

  • 01:59, 30.09.2016olesio  / Odpowiedz

   Ludziki, czytajcie czasem komentarze w tym wpisie. Nie ma wersji na MACa. Na tym komputerze w bardzo dawnej wersji chyba, grałem w jakiegoś snakea i tyle mam do czynienia z nim. Jest jak narazie działająca strona http://olesio.mydevil.net/ipla/ipla.php i Jej używajcie tam gdzie nie można wersji dla Windows. A stronę do Tvn Playera ogarnę wkrótce, bo muszę tak pokombimować aby kolejnego serwera nie zablokowali za jakiś czas jak teraz. Pozdrawiam.

 101. 13:01, 06.10.2016erolek  / Odpowiedz

  Dzień dobry.
  Prosiłym o sprawdzenie poniższych linków, przestały działać w programie do pobierania – http://player.pl/seriale-online/na-wspolnej-odcinki,144/odcinek-2355,S00E2355,66318.html
  http://player.pl/seriale-online/singielka-odcinki,3784/odcinek-161,S00E161,65695.html
  Z góry dziękuję.

  • 06:16, 07.10.2016olesio  / Odpowiedz

   Linki które podałeś na miliard procent w tej chwili działają i dają się pobrać pod downloaderem w wersji 0.8 dla Windows. Nie mam czasu skombinować takiego hostingu aby strona w PHPie nie była blokowana. Lecz być może dzisiaj coś wykombinuje. Pozostaje zatem jesli nie Windows to użycie adresu po otorzeniu materiału pod KODI/XBMC we wtyczke „Polskie telewizje” z repozytorium SD-XBMC. Adresy znajdują się po słwowie „Opening:” w pliku loga, mającego nazwy xbmc.log lub kodi.log i będących do znalezienia poprzez filemanagery w urządzeniach mobilnych, a pod Windows w podkatalogu w %APPDATA%. Również pozdrawiam i proszę jeszcze raz: czytajcie poprzednie wpisy.

 102. 14:37, 07.10.2016erolek  / Odpowiedz

  Dziękuję.
  Wczoraj nie działały, a dzisiaj działąją.
  Wyskakiwał komunikat taki jak np.w tym linku – http://player.pl/programy-online/azja-express-wiecej-odcinki,4726/odcinek-14,malgorzata-rozenek-majdan-i-radoslaw-majdan,S00E14,66632.html

  • 17:39, 07.10.2016olesio  / Odpowiedz

   Ok to fajnie że działa. Cały czas nie mam na tyle swobodnego czasu aby przysiąść i coś znależź gdzie można by zapodać stronę www do pobierania z player.pl – tę moją w PHP. Muszę spróbować znaleźć dobre przykłady kodu w PHPie, który to język znam słabo. By z życiem socketów czy jakoś inaczej dało się pobierać dane. Chodzi o to aby serwer nawet mydevil jak do tej pory odpytywał te TVnu ale w taki sposób jakby „zaprzęgał” do tego komputer osoby odwiedzającej. Ponieważ zmiennych IP raczej nie zbanują, poza tym się chyba tak nie będą rzucać w oczy podczas szperania po logach. A przeniesienie na inny serwer skoro ten zbanowali zakończyło się by po jakimś czasie znowu banem. Ale dam/y radę. Pozdrawiam.

 103. 06:52, 26.10.2016jaboldini  / Odpowiedz

  http://olesio.eu/downloaders/ na tej stronie downloader na tvp nie działa

 104. 14:29, 26.10.2016jaboldini  / Odpowiedz

  http://olesio.eu/downloaders/ na tej stronie nie działa vod.tvp, dowloader

  • 15:55, 26.10.2016olesio  / Odpowiedz

   Działa na przykład dla „Ekspresu Reporterów”. Podstawowa informacja, jakiej niewiedzieć dlaczego nigdy nie chcecie mi podać. Jaki jest konkretny adres materiału VOD, który chcecie pobrać? Wtedy mogę pomóc.

 105. 06:52, 27.10.2016jaboldini  / Odpowiedz

  • 08:27, 27.10.2016olesio  / Odpowiedz

   Wszystko działa ok. Polecam najpierw uważnie przeczytać tekst wyświetlający się w oknie po kliknięciu na parzycisk „O programie”. I jeżeli Ty umiesz w tak stusunkowo małym kodzie w WinAPI bez żądnych dodatkowych bibliotek dll napisanych specjalnie do tego celu i używanych przez wielu programistów. Obslugiwać protokół HTTP, to na prawdę proszę skontaktuj się ze mną i naucz mnie tego. Inni też chętnie raczej tego by się dowiedzieli. I następne wpisy że coś nie działa tutaj lub mojego e-maila bez podawania konkretnego adresu, z którym są problemy będą ignorowane. Sorry ale ileż można. Czlowiek nie ma czasu teraz ogarnąc innych swoich spraw. A musi zajmować się udowadaniniem że ktoś nie umie przeczytać jegnego zdania w opisie. Pozdrawiam,

  • 09:47, 04.11.2016Adam  / Odpowiedz

   • 10:08, 04.11.2016Adam  / Odpowiedz

    @Adam
    sorry koncówka powinna być video-6.mp4

    • 13:30, 04.11.2016olesio  / Odpowiedz

     Nie rozumiem, co w związku z tym adresem? Bo doszłedł mi na e-mail do zaakceptowania tylko taki komentarz. Linki i ulegają wygaśnięciu po jakimś czasie. Ale nie wiem po jakim. Na pewno mniej niż kilka godzin.

 106. 10:05, 04.11.2016Adam  / Odpowiedz

  Witaj olesio.Oczywiscie że najważniejsze są sprawy prywatne i chwała Ci za to co Tutaj robisz!!!
  Myślę jednak że kolega jaboldini w ostatnim wpisie ma rację.Nie ma „zwrotu” ani w downloaderze ani w olesio.mydevil………tutaj jeszcze raz link
  https://vod.tvp.pl/27193933/24102016
  Pozdrawiam!!!

  • 13:27, 04.11.2016olesio  / Odpowiedz

   Ok, ale jeszcze raz radzę uważnie przeczytać tekst w okienku z informacją o programie. Podpowiem, że chodzi mi o informację zawartą w akapicie drugim.

   I niestety nic nie poradzę, jeżeli ktoś nie odróżnia protkołu szyfrowanego stron od zwykłego. Ale nawet jeśłi nie posiada się takiej widzy, to wystarczyć powinno to, co napisalem w tym akapicie. Jedna literka „S”, a jednak różnica. Pozdrawiam.

 107. 14:54, 09.11.2016jaboldini  / Odpowiedz

  siemka nie dziąla na playerze np nowy odcinek kuby

  • 18:04, 09.11.2016olesio  / Odpowiedz

   Niestety znowu TVN coś pozmieniał API. Jak wiecie brakuje mi wiedzy i czasu aby dojść jak to ogarnąc. Także jak tylko zaktualizowany zostanie kod wtyczki „Polskie Telewizjhe” z repo SD-XBMC dla odtwarzacza KODI, postaram się naneiść zmiany. Ponieważ z tego co widzę, nawet dotychczasowe materiały, które dawały się dziś jeszcze w nocy pobrać, już pobrać nie można. Pozostaje mój fakve Server HTTP oszukujący wyświetlanie reklam. Ale jest on tylko pod Windows i nieco zawodny.

 108. 20:52, 09.11.2016Mariusz  / Odpowiedz

  Olesio jak zwykle liczymy na twoją pomoc z tvn downoladerem. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam

  • 19:13, 10.11.2016olesio  / Odpowiedz

   Ok, jak coś będę wiedział to wdroże to w wolnej czasie. I dzięki również.

 109. 12:23, 10.11.2016mm89  / Odpowiedz

  Cześć,

  faktycznie coś się zmieniło w API, jednak chyba nie ma tragedii – wcześniej url do filmu znajdował się w item.videos.main.video_content[0].url, teraz url jest juz bezpośrednio w item.videos.main.video_content[0].src

  Nie wiem natomiast jak wygląda kwestia kluczy do rozkodowania materiału.

  Pozdrawiam,
  mm89

  • 19:13, 10.11.2016olesio  / Odpowiedz

   Możłiwe, bo w materiale u kuby widziałem tylko linki do trailerów.
   Inna sprawa, że nie mam pojęcia jak się odbywa rozkodywanie DRMów.
   Z mojej szczątkowej wiedzy wynika że jest to trochę jak dłuższe do
   rarów hasło. Nie znasz to nic nie zrobisz. A kluczy nigdzie raczej
   na widoku nie podano. Spokojnie czekajmy na ruch Ekipy od SD-XBMC.

 110. 07:14, 11.11.2016Mariusz  / Odpowiedz

  Mam pytanko czy vod tvp downolader działa bo ostatnio nic nie mogę pobrać.
  Serdeczne dzięki za każdą odpowiedź

  • 12:34, 11.11.2016olesio  / Odpowiedz

   Jak zwykle „ukochany prezeze mnie konktet”. Bez adresu, ktory Ci nie działa nic nie wywróże. Ludzie! Piszcie mi w końcu konkretnie, szanujmy wzajemnie swój czas.

 111. 10:01, 11.11.2016Piotrus85  / Odpowiedz

  olesio, a da się pobierać materiały ze strony nowa.tv? Np. to http://www.nowa.tv/wszystko-o/za-kulisami-mody-na-sukces,9/26/

  • 12:32, 11.11.2016olesio  / Odpowiedz

   Może się da, ale ja nie wiem jak i nie interesuje mnie ta strona by cudem znaleźć wolny czas i ją rozpracować z czyjegoś gotowca, jeśli istnieje. A sam jestem cieniakiem by rozpracować ją od zera z niczego. Pozdrawiam.

   • 12:48, 11.11.2016Piotrus85  / Odpowiedz

    @olesio
    Szkoda. No cóż, dzięki za odpowiedź.

 112. 06:55, 12.11.2016freakdancer  / Odpowiedz

  Od 2 dni mam problem z Player.pl Downloader 0.8 (PL) , jaki link ze strony bym nie wkleiła wychodzi mi komunikat „Nie znaleziono bezpośrednich linktów do materiału VOD… ” itd. Konkretnie chodzi mi o ten materiał http://player.pl/programy-online/azja-express-odcinki,4714/odcinek-10,S00E10,65594.html?atpl#play ale z tego co zauważyłam, nie tylko ja mam chyba problem, bo nigdzie nie mogę tego znaleźć..

  • 17:39, 12.11.2016freakdancer  / Odpowiedz

   @freakdancer
   Proszę o jakąś odpowiedź, próbowałam ściągnąć materiały, które pobrałam wcześniej, ale oczywiście pojawił się komunikat..

   • 22:50, 12.11.2016olesio  / Odpowiedz

    Wszystko jest opisane powyżej. Czekam na ruch ekipy od SD-XBMC.

  • 22:52, 12.11.2016olesio  / Odpowiedz

   Opisałem wszystko wcześniej. Cskemy na to co ustali Ekipa SD-XBMC

 113. 22:51, 14.11.2016anonimowy  / Odpowiedz

  • 23:13, 14.11.2016olesio  / Odpowiedz

   Wynika że faktycznie działa. Dziękuję za info. Bo update trzeba robić ręcznie z zipa. Ale zmiany na swoje twory – o ile to możliwe – naniosę w domu po odespaniu nocki. Pozdrawiam.

   • 00:07, 15.11.2016anonimowy  / Odpowiedz

    @olesio
    Świetnie! Czekam szczególnie update na http://olesio.tk/tvn/tvn.php

    • 02:41, 15.11.2016olesio  / Odpowiedz

     Spokojnie. Bo moźe się okazać źe i ten IP blokną. Wtedy najwyźej jeśli ogarnę to dam publicznie kod w PHP strony i z nim sobie kaźdy we własnym zakresie da radę. Bo na urządzenia mobilne teź są, z tego co się bawiłem, serwery PHP.

 114. 15:53, 15.11.2016olesio  / Odpowiedz

  Downloader i WWW w PHP do pobierania z player.pl zostały zaktualizowane – wszystko opisane na: http://blog.olesio.usermd.net/downloader-do-tvn-player-i-strona-www-zaktuazlizowane i dzękuje Wam za cierpliwość. Wszelkie profity należą się Super Ekipie SD-XBMC. Pozdrawiam.

 115. 21:49, 15.11.2016Mariusz  / Odpowiedz

  Serdeczne dzięki dla Ciebie i całej ekipy SD-XBMC za downoladera tvn player.
  Tylko anty wirus zaznacza go cały czas jako zarażony, ale dodałem go do bezpiecznych i poszło. Nie wiem tylko czy antywirus avast jest aż tak zrąbany, bo downloadera używam już dłuższy czas i nigdy nic mi się z komputerem nie stało. Jeszcze raz serdeczne dzięki. Pozdrawiam.

  • 12:22, 16.11.2016olesio  / Odpowiedz

   Dziękuję za miłe słowa. Niestety wiele gorszych od produktów ESETu programów antywirusowych charakteryzuje się wieloma „false positives”. Pobierając jaki kolwike downloader z mojej strony http://olesio.usermd.net/downloaders macie pewność, że jest on wolny od szkodliwych dodatków jak wirusy. Dodanie domeny olesio.eu i wykrywanie fałszywe moich downloaderów „zawdzięczamy” za pewne idiotom ktorzy nie znając polskiego pobrali je. A później inni debile przez nieumiejętne sygnatury baz wirusów, ktore wykrywają na przykłąd kod użytego moduł do Delphi autorstwa Marka Piechnata, Simple TCP. Użytego do zapytań i pobierania po HTTP. Tworzą zbędne zamieszanie. Ale nie ma sensu to odkręcać. Bo pojedynczy czlowiek, ktory coś tworzy na rozpatrzenie zgłoszenia o fałszywych alarmach czeka – z tego co się przekonaliśmy przy exekach z thecompany.pl – wiele miesięcy i nic to nie da. A i dlatego nie ma to sensu na prawdę. Sorry za rozpisanie się. Pozdrawiam serdecznie.

 116. 13:22, 16.11.2016Mariusz  / Odpowiedz

  Serdeczne dzięki za odpowiedz. Najgorzej wkurza mnie to, że jak nie działa jakiś downolader to wszyscy to widzą i piszą , że nie działa . Jak już jest wszystko naprawione i jest ok to ciężko podziękować Olesiowi i całej ekipie SD-XBMC. Pamiętajcie ludzie że Oni robią to dla nas, czy naprawdę tak ciężko podziękować całej ekipie. Nasze podziękowania wiele nas nie kosztują, a dla całej ekipy na pewno jest to miłe i motywacją do dalszej współpracy. Jeszcze raz serdeczne dzięki. Pozdrawiam serdecznie

  • 18:16, 16.11.2016olesio  / Odpowiedz

   Dziękuję. Fajnie że to rozumiesz chociaż Ty. Nieważne jednak czy ktoś podziękuje. Chodzi też o szanowanie własnego czasu. Na ogól gdy dostaje zgłoszenie że coś z moich downloaderów nie działa nie dostaje konkretnej informacji czyli jaka wersja została użyta do pobierania i najważniejsze z pod jakiego adresu próbowano ten materiał VOD pobrać. A ja nie będę bawił się w dodawanie sprawdzania czy może powstała nowsza weraja, chociaż może trzeba będze tak zrobić tylko co jaki czas. Pozostaje też kwestia śmiecenia użytkonikowi plikami z zapisem daty i czaso tego ostatniego sprawdzenia aktualizacji. Macie też masę życzeń co do jakichś dla Was potrzebnych serwisów. Ale pobieranie z nich nie jest udokumentowane raczej i nie powstawały żadne inne twory do nich z otwartym źródłem. Rozumiem że jakiś nie ogarnięgty przeze mnie serwis jest dla Was przydatny, ale spróbujcie rozpracowac samodzielnie pobieranie z niego. Jaka to będzie dla Was satysfakcja. Nie można się nastawiać tak, że ja mam to w poważaniu bo olesio nie ma swojego życia poza tym internertowym, rzuci wszystko i mi to zrobi, bo tak. Tak to nie działa. Pozdrawiam.

 117. 04:45, 20.11.2016Dreyfuss  / Odpowiedz

  Dzięki Olesio wszystko pięknie chodzi.Oczywiście fajnie byłoby móc samemu rozwiązywać takie problemy ale większość z nas nie ma zielonego pojęcia nt.programowania:)

  • 11:33, 20.11.2016olesio  / Odpowiedz

   Proszę bardzo. Rozumiem to, ale by takie rzeczy ogarniać wystarczy trochę chęci i tyle.

 118. 10:31, 06.12.2016gracja  / Odpowiedz

  tvn player znów nie działa?:(

  • 13:21, 06.12.2016olesio  / Odpowiedz

   Sprawdziłem i już jest ok. Po prostu zablokowano znowu. Wejdź na www.olesio.tk

 119. 12:07, 07.12.2016jaboldini  / Odpowiedz

  siemanko na ten link http://vod.tvp.pl/31472/odc1 nie działa

 120. 07:01, 28.12.2016wiolettta  / Odpowiedz

  Czy player.pl znów nie działa?…….

 121. 17:22, 01.01.2017Mariusz  / Odpowiedz

  Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!!!

  • 21:09, 01.01.2017olesio  / Odpowiedz

   Dziękuję i wzajemnie.

 122. 22:53, 19.01.2017PatriX  / Odpowiedz

  Hej, mam pytanie ostatnio pobierałem odcinki tego serialu w HD – od odcinka 6349 – 6354. A teraz od odcinka 6355 już tylko w Bardzo dobrej. To jakiś błąd downloadera, nie dałoby się zmienić, żeby kolejne odcinki można było pobierać nadal HD? Z góry dzięki

  • 23:03, 19.01.2017olesio  / Odpowiedz

   @PatriX
   Nie wiem, o który serial chodzi. Bo jakość oznaczona jako „HD”. W przypadku większości VOD z player.pl da się obejrzeć w tej jakości. Prosił bym o adresy do odcinka z gorszą jakością. Wtedy postaram się w wolnej chwili sprawdzić. I jeśli trzeba poprawię swoje produkcje. Pozdrawiam.

 123. 23:26, 19.01.2017PatriX  / Odpowiedz

  • 13:35, 20.01.2017olesio  / Odpowiedz

   Hej. Upewniłem się pod KODI oraz wtyczką „Polskie telewizje” z repo SD-XBMC wybierając jakoś HD i pokazuje SD. I odcinek jaki mówisz ma w wybranej jakości podawanej jako HD 271 NB. A mój downloader oraz www nie rozpoznają innej jakości. Także podejrzewam, że to po stronie player.pl kwestia. Nic więcej nie jestem w stanie doradzić. Później mogę odpowiedzieć na kolejne komentarze, ponieważ pilnie muszę się zbierać na miasto. Załatwić ważną sprawę, a dzisiaj ekstra nocka. Ale kiedy będę miał chwilę to pewnie będę dyżurował na necie. Pozdro.

 124. 10:29, 22.01.2017illegal77  / Odpowiedz

  VOD TVP Downloader

  Kiedy będzie kolejna wersja, bo ta zamieszczona na stronie już nie działa?

 125. 18:42, 22.01.2017illegal77  / Odpowiedz

  Podobnie, jak VOD TVP Downloader, tak i VOD Downloader jest już chyba nieaktualny, gdyż nie działa. Kiedy można się spodziewać aktualnych (działających) wersji?

  • 20:15, 22.01.2017olesio  / Odpowiedz

   Spodziewać się można raczej zawsze. To znaczy kiedy znajdę chwilę czasu i ogarnę temat po zmianiach w funkcjonowaniu danej platformy. Ale jeżeli nadal nie dostaję od razu konkretnych przykładów materiałów, które komuś nie działają, nic nie zrobię. Ponieważ później okazuje się, że ktoś nie doczytał jaki protokół należy podawać a i przez narzucenie w niektórych przeglądarkach HTTPS, a a nie HTTP downloader tego adresu nie przyjmuje. Zatem poproszę konkrety, a zobaczę co mogę w tej sprawie zrobić skutecznego. Ponieważ wedle mojej wiedzy wszystko działa ok Pozdrawiam.

 126. 20:46, 22.01.2017illegal77  / Odpowiedz

  Dziękuję za odpowiedź.
  Przykładowo: https://vod.tvp.pl/59821/odc23, https://vod.tvp.pl/17659296/powstanie-odc-12, jeżeli chodzi o VOD TVP. Przykładowo: https://vod.pl/filmy/popioly-cz-1-online/323bxc7, jeżeli chodzi o vod.pl. Wcześniej korzystałem, to działało, nie było problemów. Podobnie miałem z TVN Player, ale jak wyszła nowa wersja, wszystko znowu działa.
  O co chodzi z tym HTTPS i HTTP? Jak ewentualnie rozwiązać ten problem?

  • 22:45, 22.01.2017olesio  / Odpowiedz

   Adresy z VOD TVP działają. Problemem jest to, że nie czyta większość z Was informacji stąd ani tego co napsiane jest nad polem edycyjnym. A ja dla zmiany literki kodu nie będę poprawiał, bo raz te HTTPS jest u nich, a nagle HTTP. Także usuń „S” z nazwy protokołu i zadziałą. Natomiast z VOD Onetu robiłem po emailowym zgłoszeniu jednego z adresów rozpoznanie i tam szyfrowanie jest konieczne. Dlatego spróbuję w wolnej chwili zrobić stornę www do tego pobierania. A downloader pod Windows wymagać będzie raczej wtedy dodatkowych bibliotek dll aby w ogóle sprawnie ten protokół obslużyć. Tylko pakiet komponentów w kodzie do Delphi który to ładnie używa tych bibliotek do połączeń ze stronami www po tym szyfrowanym protkole, niestety pboiera cały plik jakby do pamięci i jego zapis na dysku następuje po ukończeniu. Także anulowanie to brak pliku w ogóle. Chyba że coś jeszcze wykombinuje, ale na przerabianie kodu komponentu jak odpisałem jednemu z Was na maila, brakuje zarówno czasu, ale przede wszystkim wiedzy. By to prawidłowo ogarnać samemu. Pozdrawiam.

 127. 19:16, 23.01.2017illegal77  / Odpowiedz

  Ja z pokolenia, któremu dzieciństwo i szkolne lata upłynęły bez komputerów. 🙂
  Serdeczne dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

  • 19:35, 23.01.2017olesio  / Odpowiedz

   Nie ma problemu. Sam kiedyś na takich żółtych karteczkach w czasach świetności komputerów z procesorem 386, mój Brat porobił mi notatki jak „podmienić” sobie pliki autoexec.bat i config.sys na inne, żeby mi działała któraś z pierwszych wersji gry „Sensible Soccer”. A za to Ojcu lepiej działał na innych configach Windows 3.11. Zaś na zrobienie porządnego menu do wyboru konfiguracji nie miał wtedy czasu za wiele, a może również i wiedzy. To jestem w stanie zrozumieć, że ktoś czegoś nie zrozumie. Najważniejsze jednak to patrzeć na informacje zawarte w oknie programów, a w razie zgłoszenia komukolwiek lub nawet mi tutaj albo na Email jakiegokolwiek błedu od razu podawać adres jaki podajemy to na pewno przyśpieszy mi sprawdzenie co jest nie tak i szybką odpowiedź. Według mnie w dzisiejszych czasach pogonii za wszystkim – szanujmy swój czas. Dlatego też ja udostępniam swoje rozwiązania, ponieważ zbyt głośne oraz przeważnie bardzo idiotyczne reklamy co chwila wyświetlane na VOD to już przesada. Pozdrawiam.

 128. 15:13, 31.01.2017Damiano  / Odpowiedz

  Witam czy dało by rade za to sie zabrać z jakieś strony ??i czy jest moze już aktualizacja do skryptu??
  https://vod.pl/nowe-w-vod/mecz-zycia-caly-film-online/4f8ldt0

  • 18:52, 31.01.2017olesio  / Odpowiedz

   Witam również. Muszę ten serwis w ogóle przygotować w postaci skryptu PHP. A ciągle brakuje mi czasu na życie prywatne i porządny sen po nocnych zmianach gdy borują remontowcy w budynku ciągle, to cięzko. Będą zmiany to dam tutaj znać.

 129. 20:05, 03.02.2017Dash  / Odpowiedz

  czy dał byś radę przerobić ipla downloader na linuxa?

  • 11:58, 04.02.2017olesio  / Odpowiedz

   Hej. Nie znam się na programowaniu w Linuxach/Unixach ani trochę, a nie mam ochoty i czasu na naukę tego. Poza tym nigdy nie będę trawił C++. A czy strona WWW: http://olesio.usermd.net/ipla Tobie nie starcza do tego celu? Linkuje do niej moja inna strona www.olesio.tk niezbanowana na razie w przeglądarkach od Opery innych. Posłałem Tobie też na E-Maila który tutaj podałeś skrypty w PHP. Pobierają podany po php interpreterze i nazwie pliku PHP jako kolejny parametr link z IPLI, Player.pl a także pobierają wybraną ilość ostatnich odcieków w wybranej jakości i do wybranego podkatalogu seriali „Na Wspólnej” i „Pierwsza Miłość”. Usuwają ostatni. Można to sobie dodać do crontaba. Miałem dosyć robienia tego codziennie samodzielnie. A kumpel w pracy podczas całodniowej zmiany w weekend nadrabia sobie. Spróbuje to też uskutecznić za jakiś czas do serialu „M jak Miłość”. W sumie kod tych tworów jest otwarty. Jednak w razie użycia tego u siebie uprzejmie poproszę o wzmiankę o mnie jako autorze oryginałów. A te skrypty do seriali pobierają pliki na strony www.nw.ubej.be i www.pm.ubej.be i wybaczcie rozpisanie się czy styl na szybko. Niedługo też postaram się znaleźć czas na dopracowanie strony www.ciepla.vodka aby w sposób bardziej optymalny działała. Natomiast inne moje zaległe projekty oby zostały wznowione i opublikowane wkrótce. Układam sobie życie prywatne, pracować też muszę poza IT. Pozdrawiam.

 130. 01:05, 04.02.2017ppp  / Odpowiedz

  • 12:12, 04.02.2017olesio  / Odpowiedz

   Za pewne tak jest jak piszesz. Poza tym nie wiem czy wszelakie linki, w tym do materiałów DRM nie są generowane w sposób czasowy. Na pewno zmienia się jakiś tam hash do obliczania daty końcowej wygaśnięcia ważności adresów do danego materiału VOD. Tak pewnie jest w większości serwerów. Wiadomo, na IPLĘ i DRM pomaga wspominana w wielu miejscach tutaj linijka w pliku host. Natomiast do TVN Player.pl zastanawiam się jak stworzyć coś, co będzie odporne na losowe działanie i ewentualne false-positives gorszych antywirusów. Ponieważ serwer HHTP oszukujący reklamy już dawno powstał, mi on działa ok. Ale testowały go dla mnie trzy osoby i tylko jednej działał prawie zawsze skutecznie. Dlatego rozwiązanie te jest zawodne niestety. Poza tym AV wykryje wirusa i będą podejrzenia iż tworzę malware jakie już nie raz różne osoby w rożnych miejscach sieci krzywdząco do mnie kierowały. A to zniechęca do tworzenia czego kol wiek nawet odpłatnie, chociaż te rzeczy lepiej by były zawsze darmowe skoro KODI takie jest. Sorry znów za rozpisanie się. Ewentualne osoby chcące testować mój serwer HTTP mogą zgłaszać się do mnie. Jednak cudów nie ma. A i materiałów z DRM na player.pl chyba nie aż tak wiele. Pozdrawiam.

 131. 18:11, 04.02.2017lff  / Odpowiedz

  olesio, z vod.onet.pl nie da się pobierać. Dasz radę to ogarnąć?

  • 21:36, 04.02.2017olesio  / Odpowiedz

   Spróbuje, bo tam coś chyba n amieszali i pozmieniali nagle z szyfrowanym protokołem i jakieś bzdety gdy robiłem na szybko niedawno rozpoznanie pobierało. Popatrze niebawem. A czy KODI oraz wtyczka z repo SD-XBMC „Polskie telewizje” tego nie ogarnia skutecznie? No bo teraz nie mam jak sprawdzić, a tymczasowo może tak ujdzie w tłoku jako zastępcze rozwiązanie nie ode mnie. Sprawdź i daj tutaj prosze znać. Pozdrawiam.

 132. 23:06, 05.02.2017ppp  / Odpowiedz

  Widzę bląd w Ipla Downloaderze 1.6 i wcześniejszych. W linku: http://www.ipla.tv/Polska-niemcy/vod-6042087 zamiast meczu piłki nożnej ściąga się mecz, ale rugby Polska – Niemcy. Skryptozakładka wyciaga poprawne linki:
  http://redirector.redefine.pl/vm2movies/07b167c891f432ad7506068a94e9dfad.mp4
  http://redirector.redefine.pl/vm2movies/8e87c285aaaa829de3c4d6b8a7975756.mp4
  natomiast Ipla Downloader pokazuje nieprawidłowe do tej pozycji:
  http://redirector.redefine.pl/movies/986c674bc9a160037f8eef9399068613.mp4
  http://redirector.redefine.pl/movies/264cb4db47741f6c5f8a1e09cb81c186.mp4

  W tym linku: http://www.ipla.tv/Niemcy-polska/vod-6348010 to samo, skryptozakładka ściąga mecz piłkarski, natomiast Downloader mecz koszykówki też między Polską i Niemcami. Downloader identyfikuje plik po nazwie drużyn, ale przez to wybiera błędnie.

  • 12:57, 06.02.2017olesio  / Odpowiedz

   Dziękuję za zgłószenie. Sprawdź proszę jeszcze czy na http://olesio.usermd.net/ipla masz to samo. Spróbuje to poprawić. Ponieważ może wyłuskiwanie linków wybiera co innego. Niestety jako że kod dla wersji pod Windows z założenia miał być w czystym WinAPI to nie użyeałem wyrażeń regularnych i tego typu dodatkowych rozwiązań. Obecnie doleczam okrutne przeziębienie, które sprawiło że spałem całą niedzielę i część poniedziałku. Czuje się jeszcze nieciekawie i z trudem piszę tę odpowiedź. Kiedy tylko będę mógł ponaprawiam wszystko co obiecałem. Proszę o cierpliwosć. Pozdrawiam.

   • 13:58, 06.02.2017ppp  / Odpowiedz

    @olesio
    Strona http://olesio.usermd.net/ipla podaje prawidłowe linki – te same co skryptozakładka. Są to linki z wyrażeniem „vm2movies”, a Ipla Downloader podaje ze starego mechanizmu „movies”. Prawdopodobnie Downloader myli się tylko przy takich plikach jak sport, bo na serialach się z błędnym wyciąganiem linków nie spotkałem.

 133. 14:39, 06.02.2017lff  / Odpowiedz

  KODI oraz wtyczka z repo SD-XBMC „Polskie telewizje”
  czyli że co instalować?

  • 15:04, 06.02.2017olesio  / Odpowiedz

   No tak. Choćby na próbę pod dowolną platformę zainstaluj i sprawdź. Bo z tego co widzę, to akurat w przypadku „VOD Onet”, a chyba to jest vod.pl (ale mogę się mylić). Oglądać w kategorii seriale da się bardzo mało pozycji, a chyba więcej jest na stronie. Także póki się nie pozbieram z przeziębienia, a na prawdę w chwili obecnej kicham i łazwią mi oczy, wszystko mnie boli, z trudem odpsisuję na ten komentarz i dlatego zanim ogarnę to co trzeba poprawić korzystajcie z KODI. Wiem, że ten ich player nie jest idealny. Ale lepszy taki niż coś ode mnie, a co jest niedopracowane. Pewniejsze to też niż skryptozakładki, których autor zawrzucał mi bezpodstawnie że moje downloadery to wirusy. No ale każdy może każdemu nawtykać, co uważa. TYlko później się dziwicie że ktoś porzuca jakiś projekt zniesmaczony głupimi komenatarzami czy podejrzeniami. Pozdrawiam.

 134. 20:29, 06.02.2017lff  / Odpowiedz

  KODI oraz wtyczka z repo SD-XBMC „Polskie telewizje”a przez to da się pobierać?

  • 23:11, 06.02.2017olesio  / Odpowiedz

   Opcja pobierania jest zależna od jej implementacji we wtyczce a i tak często nie działa. Ale w pliku logów dopisuje się bezpośredni odnośnik aktywny jakiś czas. Tak bym pokombinował.

 135. 19:10, 09.02.2017lff  / Odpowiedz

  chodzi mi głównie o pobieranie z vod.pl

 136. 20:21, 11.02.2017offline  / Odpowiedz

  Czy już się wyleczyłeś Olesio? Jest szansa na nowe, poprawione wersje VOD.PL Downloader i Ipla Downloader?

  • 21:24, 11.02.2017olesio  / Odpowiedz

   No jako tako. Właśnie szczerze pisząć nie mogę dojsć co oni popierdzielili z vod.pl. Bo z KODI wynika że bardzo mało pozycji jest obsługiwanych do tego aby je swobodnie móc oberjzeć bez reklam. A z IPLĄ, przyznam że się pogubiłem – co jest nie tak? Według mnie wszystko działa ok. Przynajmniej jeżeli o „Pierwsza Miłóść” chodzi. Ta pobiera się bez problemów. Właśnie sprawdziłem skrypt mój PHP pmget na koncie shellowym, gdzie również stoi ten blog. Także proszę doprecyzuj co jest nie tak. Pozdrawiam.

   • 23:46, 11.02.2017offline  / Odpowiedz

    @olesio
    http://olesio.usermd.net/ipla działa bezbłędnie, ale w komentarzu z dnia 23:06, 05.02.2017 masz podany przykład błędnego wyciągania linków przez Downloadera. A większość ludzi raczej woli Downloadera niż wchodzenie na stronę. A co do Vod.pl to wgląda na to, że długo się to nie poprawi, nie bedzie na to metody.

 137. 09:43, 12.02.2017bialy  / Odpowiedz

  Wyszukiwanie po tytule w Ipla Downloader się zepsuło, np. po wpisaniu „kiepskich 328” nic nie znajduje, ale po wpisaniu samego „328” wynajduje ten odcinek (i kilka innych pozycji). Drugi przykład: po wpisaniu „pierwsza 171” wyświetla odcinki Pierwszej miłości od 1710 do 1719 ale nie znajduje 171. Trzeci: po wpisaniu „miodowe lata” wynajduje odcinek Eksmisja, ale po wpisaniu „miodowe lata eksmisja” już nie znajduje tego odcinka. Ponadto przy niektórych wyszukiwaniach pokazuje się na pierwszej pozycji puste pole, po dwukliku na nie otwiera się puste okno z wyborem jakości.

  • 10:08, 12.02.2017olesio  / Odpowiedz

   Działąnie wyszukiwarki lepsze nie będzie. Zostało ono kiedyś wprowadzone tak na próbę i już zostało. A jest ono skomunikowane ze stroną IPLI poprzez ich API i takiego samego sposobu wyszukiwania używa wtyczka do KODI z repo SD-XBCM. I za wiele się w temacie nie da raczej dokonać niestety jakiś ulepszeń. Pozdrawiam.

   • 10:27, 12.02.2017bialy  / Odpowiedz

    @olesio
    Jeszcze kilka dni temu wyszukiwanie działało poprawnie, być może po stronie IPLI jakaś zmiana nastąpiła.

    • 10:52, 12.02.2017olesio  / Odpowiedz

     No to na pewno, bo jak widzisz zmian w programie nie byłó żądnych. A że platformy VOD kiedy działają ok, zdaniem ich twórców muszą przechodzić w zupełności zbędne zmiany, to już kogoś widzimi się, ale nie moje. Wiele jednak zrobić się z tym nie da. Ich API jest raczej nieoficjlne. Pozdrawiam.

 138. 15:58, 12.02.2017lff  / Odpowiedz

  To jak będzie z tym downloadowaniem z vod?

 139. 20:35, 12.02.2017olesio  / Odpowiedz

  Gdy dam radę to zrobię. Tam po rozpoznaniu na szybko stiwerdzam że coś tak tam zostało podminione iż nie mogę się w tym łatwo odnaleźć. A i skryptozakładka chyba też po zmianach zawodzi chyba żemsię mylę.

 140. 00:50, 13.02.2017kola  / Odpowiedz

  Ipla Downloader przykładowy link: http://www.ipla.tv/Samo-zycie-odcinek-171/vod-28718
  Downloader pokazuje tylko jedną rozdzielczość 300 kbps do odcinków, a na http://olesio.usermd.net/ipla/ipla.php są dostępne dwie. Tutaj to samo: http://www.ipla.tv/Pierwsza-milosc-odcinek-2437/vod-7669491 dwie rozdzieczości na Downloaderze, a przez http://olesio.usermd.net/ipla/ipla.php są trzy. Downloader nie wyszukuje tej pośredniej 576p. Wyszukiwarka to samo. Dotychczas wpisywało się tytuł serialu i numer odcinka i wyszukiwało go, teraz jest często pusto.

 141. 22:15, 14.02.2017123  / Odpowiedz

  Ipla downloader wyszukuje materiały tylko o bitrate 300 kbps. Kiedyś było lepiej. Co sie stao?

  • 12:04, 15.02.2017olesio  / Odpowiedz

   Człowiek zrobił opcję testowo wzorem wtyczki do KODI i aby poćwiczyć sobie pewne rzeczy pod kątem programowania. A teraz tłumacz się wszystkim nie za siebie. Ostatni raz napiszę. SPOSÓB DZIAŁANIA WYSZUKIWARKI ZALEŻNY JEST DO IPlA.TV BO DO NIEJ PRZEKIEROWUJE KOD. NIEWIELE JESTEM W STANIE NA TO ZROBIC. JESŁI TAKA WOLA TO USUNĘ W OGÓŁE OPCJĘ WYSZUKIWANIA W NASTĘPNEJ WERSJI, BO WIDZĘ ŻE SA TYLKO PROBLEMY. Ufff, mam nadzieję że dzięki temu krzykowi dotarło i w końcu zrozumiecie. Pozdrawiam.

   • 19:15, 15.02.2017kola  / Odpowiedz

    @olesio
    Spokojnie Olesio. Kolega pisząc „wyszukiwanie” miał na myśli wyciąganie konkretnych linków mp4 do filmu, a nie samą wyszukiwarkę. Po prostu nie wyciąga wszystkich dostępnych linków w danej pozycji. Napisałem to w komentarzu powyżej z przykładami, ale nie został opublikowany. Musiałbyś zaimplementować w downloadaerz to samo co jest na stronie http://olesio.usermd.net/ipla/ipla.php bo tam działa prawidłowo.

    • 23:31, 15.02.2017olesio  / Odpowiedz

     Jestem jak zawsze spokojny. Prywanie robię w branży dalekiej od IT gdzie spokój i opanowanie to podstawa. Ale ostatnio nie mam się jak wyspać porządnie. A tutaj masa żądań wręcz. Może nie wpoest, ale jak się wielu z Was czyta to jakbyście krzyczeli do mnie coś w stylu „na rób coś z tym vod.pl”, „wyszukiwarka z ipla nie działa”, „kiedy zmiany tego i owwgo”. Na prawdę porobię wszystko sukcesywnie. Ale zrozumcie. To projekty amatorskie. Mieliście źródła stron w PHP, macie na sieci udokumentowane sposoby pobierania z róznych VOD, macie źródła wtyczki do KODI z repo SD-XBCM. Nie zabraniam Wam, przysiądzcie i poanalizujcie co trzeba. Nie możęcie doczekać się zmian, wdrożcie je sami dla siebie. Na prawdę ile satysfakcji. Ludzie dziwnie nauczyli się podejścia. Nie, no nie napiszę wtyczki do KODI, bo taki ten jest Python dziwny, a coś mi tam nie działąlo, to się zdenerwowałem i porzuciłem to. Spoko, można i tak podejść do tego. Jednak gdybym ja na wszystko miał dystans, że nie umiem tego i mam to gdzieś. Nic bym nie stworzył. Wierzcie mi, nikt mnie niczego nie uczył. Coś tam w wolnej chwili kminiłem. I zrobiłem jak umiem, korzystając z wiedzy z Internetu w większości. Także dużo cierpliwości. Dajcie naładować baterie w byłęj stolicy. Wskrzeszę Kaczę jakby co ;P Pozdro.

 142. 17:46, 17.02.2017anula  / Odpowiedz

  Hej czy pobieranie z player.pl już nie działa?Pozdrawiam.

 143. 18:03, 17.02.2017anulka  / Odpowiedz

  Hej czy strona do pobierania z player.pl już nie działa?
  http://www.olesio.tk/ nie otwiera się

  Pozdrawiam

  • 03:47, 18.02.2017olesio  / Odpowiedz

   Droga Anulko. I tak powinien wyglądać komentarz. Mamy wątpliwość czy coś działa z moich tworów to pytamy mnie a nie wydajemy wyrok i pod ścianę 😉 Dziękuję zatem za zainteresowanie. I śpieszę z informacją że nadal działa http://olesio.usermd.net/tvn i testowałem na http://player.pl/seriale-online/kryminalne-gry-odcinki,513/odcinek-2,zabojstwo-bosmana-cz-ii,S01E02,9319.html?atpl#play a i działają http://nw.ubej.be j www.ciepla.vodka a serwer na którym udostępniono mi olesio.tk znowu okazuje się niestety zawodny dlatego na spokojnie po powrocie do miejsca zamieszkania wszystko jmieszcaę jednak na płatnym mydevilu i ewentualnie zainwestuje w jakieś proste domeny by te kierowały do stron z Downloaderami czy do pobierania. Jeszcze raz podkreślam swoje projekty staram się w miarę możliwości rozwijać. Ale jestem kompletnym laikiem i robię co mogę by to co dla Was z miłą chęcią stworzyłem totalnie amatorsko i udostępniłem jakoś działało. Nie porzucam tych tworów. Chociaż podejście wielu i ostatnio trochę roszczeniowa postawa oczekująca ode mnie ż non stop będę tylko się skupiał by wszystko działało na cito trochę zniechęca. Jeśli ktoś jednak twierdzi że moje dlwnloadery pobrane ode mnie to trojany albo je porzuciłem bo tak mu się uroiło to na to wiele nie poradzę i nawet nke chcę nic zaradzać. Sorry za elaborat. Pozdrawiam i spróbuje coś jeszcze pospać bo Pan Jarosław Kuźniar w południe może oprowadzi po swoich włościach 😉 Kto chce niech sobie znajdzie wild demo „Ryjbook” to załapie ocb 😉

 144. 19:33, 17.02.2017kola  / Odpowiedz

  Dlaczego strona http://olesio.tk/downloaders i http://olesio.eu/downloaders zmienia się teraz w http://www.freenom.link/en/index.html?lang=en ? Wygląda na to, że Olesio mimo że zapewniał, że jest spokojny, to jednak zdenerwował się za nasze wpisy i porzucił downloadery. Szkoda.

  • 03:31, 18.02.2017olesio  / Odpowiedz

   Dóz. „Kocham” jak pewnie każdy z Was „kocha” gdy ktoś nie spyta o coś. Atylko wtyka Wam niewypowiedziane zdania i nagle jest nieproszonym waszym rzecznikiem. Także niech Ci będzie. Dla pozostałych informacje. Strona w domenie olesio.tk jest na serwerze do którego aktualnie nie mam dostępu w żaden sposób. A stwierdziłem to dopiero teraz. Mam według mnie pełne prawo do życia prywatnego i wypoczynku. Po śmierci Ojca zmieniły się mi trochę priorytety. Nie chce się szczerze non stop siedzieć w Internecie. I tak aktywnie udzielać czy non stop dłubać przy projektach gdy chcę sobie aktualnie robić coś poza komouterowego. Swoje dzieła rozwijam hobbystycznie kiedy mogę i chcę. Nikomu nie narzucam korzystania z nich. Zatem na pewno Downloaderów nie porzuciłem. Spróbuje jakoś skonktaktować się ze znajomkiem który zna admina tamtego serwera i ustalić czy był za duży ruch czy było włamanie czy jakiś jest jakiś inny powód wyświetlania takiej zawartości tych stron. Ja nic nie podmieniałem. Urlopuje się teraz i dostęp mam tylko do swoich zasobów w sieci i to na urządzeniach mobilnych. Nadal z tego co widzę działają strony do pobierania i downloadery też powinny. Na szybko macie też jak nie raz tutaj wspominałem w komentarzach KODI i wtyczkę z repo SD-XBMC. Pozdrawiam.

 145. 10:05, 20.02.2017qqqq  / Odpowiedz

  Mi nawet to kodi i sdxbmc nie smiga

  • 22:33, 20.02.2017olesio  / Odpowiedz

   Dobra – wróciłem do siebie. Może jutro po odpoczęciu coś podziałam. Co konkretnie w nich nie działa? Wtyczka jakaś, sam KODI (i nie używaj już XBMC bo jest nie rozwijany) czy dana plarforma w tej wtczce? Bo wszysto należy zgłaszać autorom. Ja tylko tworzę na bazie kodu z *.py.

   • 19:05, 22.02.2017Wierzący w Ciebie  / Odpowiedz

    @olesio
    Świetna wiadomość. Mam nadzieję ze pokażesz tym hejterom swoją wyższość i stworzysz takie poprawione downloadery że im szczęka opadnie.

    • 21:07, 22.02.2017olesio  / Odpowiedz

     Dziękuję oby te zmiany się udało ogarnąć. Pozdrawiam.

 146. 09:45, 23.02.2017tomas801118  / Odpowiedz

  Fajnie super i w ogole strasznie wszyscy sie cieszymy że wrociles.Problem właśnie jest z twoja stronka gdzie byly wszystkie downloaderki.Laduje sie inna stronka.

  • 12:41, 23.02.2017olesio  / Odpowiedz

   Proszę bardzo. Wrzuciłem i miałem czas, ale nie miałem czasu dać osobnego wpisu na Blogu. Zrobię to za jakiś czas. I oby tej domeny nie banowali za nic FireFox. Adres to http://6-9.work/downloaders i tam wszystkie Downlaoder spakowałem zipem aby Antywirusy w tym ten na serwerze nie czepiały. Hasło do to: aaa i jest takie same do każdego pliku jak podane na tej stronie. natomiast poprzedni adres dla moich downlaoderów czyli http://olesio.usermd.net/downloaders przekierowje właśnie na tę nową domenę. Ewentualne próuy poprawienia czegoś w downloaderach jeśli już to za jakiś czas. Pozdrawiam.

 147. 21:41, 23.02.2017erolek  / Odpowiedz

  Mógłbyś sprawdzić co się dzieje przy próbie pobraniu tego pliku ? –
  http://player.pl/seriale-online/belle-epoque-odcinki,5019/odcinek-2,S00E02,69752.html
  Do wyboru pojawia się jakość HD, po wybraniu pojawia się pytanie gdzie zapisać plik, ale z jakąś dziwną nazwą „Belle Epoque – odcinek 2.wvm”,”profile_name”:”SD” i nie da się go zapisać.
  Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  • 07:34, 24.02.2017olesio  / Odpowiedz

   @erolek
   Wydaje się mi że jest on zabezpieczony mechanizmem DRM. Trzeba będzie jednak zrobić prosty serwer Apache i PHP oparty o jawny kod wycinając co potrzeba. Gdyż kiedy dam Wam plik pisany pod Delphi i stworzony z użyciem Win API, a zajmuje on ledwie 22 KB. To wielu napisze gdzieś, że to wirus. Testowały go kiedyś poza mną trzy zainteresowane osoby i tylko jedna sprawnie ogarnęła jego użycie. Bywa on niestety zawodny. A sposób wyświetlenia danych został w wersji pod Windows tak obsłużony jak umiem i nie wszystko przewidziałem. Ponieważ moja strona pod adresem http://olesio.usermd.net/tvn twierdzi komunikatem że to DRM, ponieważ pod tym językiem nie zwracając na objętość plików *.exe jak Windowsie mogłem o wiele dokładniejszych mechanizmów kontrolowania użyć. I otrzymałem dla lego linku co podałeś komunikat „Ten materiał VOD jest zabezpieczony mechanizmem DRM i jego pobranie poprzez tę stronę jest niemożliwe.” i wiele z takim DRM się zrobić niestety nie da. Przepraszam jak to ja za rozpisanie się i błędy. Pozdrawiam.

 148. 09:17, 24.02.2017tomas801118  / Odpowiedz

  Fajnie że szybciutko się odezwałeś i wszystko juz jest jak powinno.Jeszcze raz dzieki wielkie.Pozdrawiam serdecznie.Robisz kupe porządnej roboty.

  • 10:17, 24.02.2017olesio  / Odpowiedz

   Proszę bardzo. Wkrótce zbiorczy wpis od masy czasu wyraźnie informujący co nowego. Ponieważ ktoś może przegapić masę komentarzy i zwłaszcza w moim rozpisaniu się umkną mu ważne oraz nowe informacje. Ale to na spokojnie 🙂 Pozdrawiam.

 149. 13:51, 28.02.2017Rrrr  / Odpowiedz

  A znasz jakis sposob na pobranie tego http://www.ipla.tv/Ratunku-jestem-robotem/vod-7441188 ?

 150. 21:05, 05.03.2017Polak  / Odpowiedz

  Czy można prosić, żeby do nowszych wersjach downloaderów dodano/zaimplementowano większą niż 1 liczbę połączeń na plik. Downloadery tak jak przeglądarki pobierają plik wolniej niż np. jDownloader. Mam łącze 50 megabitów i plik 100 MB przed TVN Downloader ściągnął się w 47 sekund, przez managera w 30 sekunad, a przez jDownloadara w 20 – bo mam ustawiona 10 połączeń na plik. W małych plikach nie ma problemu, ale w dużych wychodzi że Twój downloader ściąga o kilka minut dłużej niż wyciągnięty bezpośredni link i ściągnięty w jDownloaderze. Można to przyspieszyć zwiększając liczbę połączeń na plik?

  • 00:09, 06.03.2017olesio  / Odpowiedz

   Od razu napiszę że nieprzwiduję nigdy takiej możliwości. Znane są z kodów źródlowych do Playera KODI rzozwiązania z wtyczki z repo SD-XBMC. Wiesxz jak ogarnia się wielopołączeniowosć to sobie to ogarnij samodzielnie własnym kodem w czym chcesz. Ja do blokowania moich rozwiązań ręki nie przyloże. A wiemy po akcjach odstawionych zwłaszccza przez TVN że jest to realne iż przeglądają logi rzadko ale jednak. Ludzie nie mogą się nauczyć ze wiele połąćzen tego samego partu i wpływ na realnie szzybsze pobranie to bzdura. Lepiej kup sobie najtanszy shell na mydevil,net – polecam ale mi za reklamę nie płącą. Ale po ponad trzech latach posiadana tutaj shella. Za smiesznie cenę cenę rączną i porządne wsparcie techniczne, a takzę ogromne możłiwości można tutaj wyczyniać cuda. Zgodne z regulaminem oczywiscie i w ramach posiadanego pakietu. Tak się Tobie śpieszy? Idź sobie zrób na czas pobierania herbatę to pobierze wszystko. Macie coraz bardziej ciekawe życzenia, a przecież ja się ponoć wycofałem z wytwarxania downloaderów i mają one w sobie wirusy. A poważnie bez itonii to marnowanie czasu na rozwiąnie gdzie maksymalnie typowy serial poza VOD TVP pobiera się góra mi na łączu 100 MBit z minutę a częśto poniźej jest bez sensu. ?edyne co wprowadzę to udohodnienie iż powstanie strona z krotką doemną i pisząć http://dziwne-pomysly-ma.sh/http://vod.cos.net/dalszy-url to zostanie wykonane pobieranie pliku z sugerowaną nazwą. Odpalasz sobie na noc z pliku listy wgeta a nie jakiś zamulający JDownlaoder ktorego używałem ale olałem krótko, jest ok. Ale po co mi armata na zabicie muchy. I Tobie pobierą sie przez noc na przykład wszystkie odcinki „Ugotowantch”. Tyle w tym momencie wstępnie mogę obiecać. Wpisy z banialiukami i pretensjami o niedziałanie olesio.tk w pociagu na urlop czytane trochę butują mnie. Ja wiele razy do spraw w życiu podchodzę moze zbytnio emocjonalnie. Kiedy pogadałem sobie przy piwku ze Znajomkiem nie widzinamy wiele lat który robi w potżnej Światowej firmie z branży IT on mi szczerze odradził dalsze angażowanie się społeczne i tworzenie czegokolwiek często niestety i „dla lamerów” ktorzy nie muszą doceniać mnie w żadne sposób nawet dobtym słowem. Ale nie ciąglym jakby koncertem życzeń, prerencjami i wmawianiem że robię czy to wirusy czt szy sie wycofalem. Mam miły oddew też. I nie mam do Ciebie pretensji za Twoją być może dla Ciebie ważną sugestię, chociaż ja mam inne doświadczenie w temacie prędkości którą opisujes, a wiem że wprowadzenie tego rozwiązania nie ma sensu na prawde. Jednak Wy prosicie o wiele, co umiem, mogę i znajduję czas – wdrażam. A później i tak bug reporty bez linków i zarzuty z tyłka. Ale jeśli ktoś o czym nie ma wiedzy i w te banialuki uwierzy komuś, a nie spyta mnie. A rozwiązania jakie ja zaimplementowałem nie wymagają dużej wiedzy, tylko chęci korzystania z tego co znajdziemy za darmo w sieci, pomyslinku i wolnego czasu. Tylko tego ostatniego mi brakuje. Wybaczcie rozpisanie się oraz literówki. Chciałem ostatnio to wyrzucić co powyżej napisałem. A osobnego wpisu nie chce się mi robić. Tak teraz się złożyło. Kto doczytał do końca, dziękuję. Są pytania – piszcie. Pozdrawiam

 151. 21:03, 20.03.2017[wulgarne słowo na k.]  / Odpowiedz

  • 08:00, 21.03.2017olesio  / Odpowiedz

   Materiał chroniony DRM z tego co widzę jak i inne z tej serii. Polecam blokadę pliiem .hosts, bo wiecej zobić sie nie da według mnie. I znowu dasz jakieś zbędne wulgarne elementy w komentarzu, to będzie ban.

 152. 08:54, 27.03.2017anna  / Odpowiedz

  witam a dałoby się pobrać te odcinki bo downloadery nie mogą?

  https://vod.tvp.pl/29505634/odc-1
  https://vod.tvp.pl/29631203/odc-2

  • 16:14, 29.03.2017olesio  / Odpowiedz

   Hej. Nie da się pobrać raczej bo to chyba DRMem jsst zabezpieczone. Najprościej aby akurat te pozycje pobrać to dodać z uprawnieniami Administratora lub z wyłączonym mechanizmem kontroli kont Użytkownika (UAC) nową linię bez znaków z przodu tekstu:

   127.0.0.1 myao.adocean.pl

   Do pliku w lokalizacji:

   %SystemRoot%\System32\drivers\etc\hosts

   I zrestartować przeglądarkę www, która nie powinna posiadać żadnych dodatków blokujących reklamy najlepiej. A może dało by się zrobić prosty serwer HTTP oszukujący to jak do TVN Player. Ale testy wykazują że bywa on zawodny. A nie mam ostatnio kiedy się wyspać, mam swoje życie prywatne, zaooodowe i mnóśtwo projektów. A niestety po namyśli i rozmowie z doświadczonymi informatyki Znajomymi podczas urlopu niedawnego naświetli mi mi oni że czasami pewne rozwiązania robić wypada tylko dla siebie. Bo później a to ktoś zgłosił olesio.eu jako wirusy, a to ktoś zarzuci że Downloadery padły i ich wcale nie robię, co jest nieprawdą. a to też ktoś zgłasza błędy nie czytając chwilę że już to zostało rozwiązanie. I proszę nie traktuje tego osobiście bo Twoja wiadomość przynajmniej jest o tyle szczerze cudowna że nie zabrakło w niej podstawowej informacji które linki nie działają. Ale generalnie ostatnie komentarza i e-maile do mnie wręcz insynuujące że coś jest proste to zrób, zniechęcają nieco. No ale to życie. Pozdrawiam i przepraszam za rozpisanie się oraz błędy w tym komentarzu, ale pośpiech akurat mi towarzyszył.

 153. 09:53, 27.03.2017poop  / Odpowiedz

  • 19:39, 29.03.2017Polak  / Odpowiedz

   Bo to jest płatny film pełnometrażowy i w dodatku zagraniczny. Z Iplii można pobierać darmowe programy i seriale realizowane przez Polsat. Tak jak nie da się ściągać płatnych filmów, tak samo zagranicznych programów na polskiej licencji jak Idol czy Taniec z gwizdami.

 154. 19:00, 01.04.2017olesio  / Odpowiedz

  W takim razie trzeba albo zakupić dostęp do tego materiału albo spróbować znaleźć alternatywę onktórej się tutaj nie ma co rozwodzić. Pozdrawiam.

 155. 20:36, 08.04.2017Zaniepokojony  / Odpowiedz

  Chciałbym się dowiedzieć czy ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, gdzie jest Olesio? W lutym, czyli prawie dwa miesiące temu napisał: „Wkrótce zbiorczy wpis od masy czasu wyraźnie informujący co nowego.” Ale chyba zaginął w akcji, bo od tego czasu nic konkretnego nie napisał. Jako że jest to człowiek bardzo wrażliwy, więc może zamknął się w pustelni, a możliwe że zgubił klucz w swoim roztargnieniu, dlatego nie może prawdopodobnie z niej wyjść? Trzeba chyba będzie zgłosić jego zaginięcie policji. Pytanie tylko czy dzwonić na 997 czy na 112?

  • 05:56, 09.04.2017olesio  / Odpowiedz

   Ja jestem zaniepokojony czy z Tobą wszystko jest ok. Jeśli można Ciebie uprzejmie poprosić to abyś nie zasyfiał tego Bloga tak idiotycznymi komentarzami. Nie jestem w pustelni, kiedy mogę swoje projekty rozwijam. Uszanuj może to, że ktoś ma poza Internetem ma swoje prywatne życie i gdybym znalazł czas a przede wszystkim ochotę aby na przykład poza snem i posiłkiem z dwa dni tylko porozwijać i dokończyć swoje projekty to bym to zrobił. W tej chwili testowo wdrożyłem http://ipla.work/pm/ http://ipla.work/cdw/ http://ipla.work/spr/ ale strony pozwalają jedynie na oglądanie w Playerze Flash pod Smart TV – jak Samsung, a pod pozostałymi User Agentami pobrania do pliku w najlepszej jakości danych pozycji VOD. Docelowo planuje zrobić coś takiego jak mamy we wtyczce Polskie Telewizje pod KODI ze repozytorium SD-XBMC, ale w formie strony WWW i dla znanych mi serwisów. Będziemy sobie mogli przeglądać pozycje VOD i sprawnie pobrać je lub też pobrać w jakości HD czy obejrzeć w wewnętrznych odtwarzaczach video danej przeglądarki www. Podejrzewać tylko mogę iż jesteś osobom z pewnego kiedyś znanego mi forum, której troszeczkę się nudzi. A na wnikanie w IP i tak dalej nie mam ochoty. Chcesz podywagować to mogłeś napisać z podaniem prawdziwego E-Maila kontaktowego. A roztargniony bywam, to że jestem czasem wrażliwy nie przeczę. Żadne to złe cechy. Natomiast pod podane numeru bez ironii i szczerze polecam ale Tobie zadzwonić i dowiedzieć się gdzie uzyskasz specjalistyczną pomoc na swoje problemy, bo te widać ewidentnie i to bez specjalistycznej wiedzy medycznej. Jednak fachowo pomóc może tutaj jedynie specjalista. Wybacz rozpisanie się, gdyż ta ilość tekstu może być w Twoim stanie albo nigdy nie do ogarnięcia przez Ciebie. Pozdrawiam pozostałych ogarniętych którzy cierpliwie poczekają na rozwijanie i poprawianie istniejących projektów. Bywają miejsca gdzie ktoś zbiera na rozwój daniny a obiecane rzeczy nie są wdrażane nigdy. Co dzieje się z zebranymi funduszami nie jest do ustalenia, a nie obchodzi mnie to również. Chcę żeby była jasność. Rozwijam swoje projekty i pomagam każdemu komu potrafię w kwestiach IT kiedy mogę. Na pewno Blog doglądam gdy mogę. A na wszelką nie spamerską i nawet tak nieuprzejmą korespondencją staram się odpowiadać. Ten komentarz przepuściłem. W związku z wykonywanymi obowiązkami zawodowymi nie raz grożono mi czy to śmiercią, czy pobiciem, czy zwolnieniem z dobrze wykonywanej pracy. Słyszałem różne idiotyczne wypowiedzi i komentarza pod swoim adresem. I może komuś się wydaje że przeżywam. Po czasie wiem że umiem i stosuje skutecznie pełen dystans do siebie. Miałem sugestie doświadczonej osoby w wielu zaawansowanych kwestiach związanych z IT. Żeby „olać lamerów”, ale tych uprzejmych którzy korzystają z moich rozwiązań. Czasami szepną dobre słowo i moje rozwiązania z tego Bloga pomogą wieczorem na przykład z ukochaną Osobą zrelaksować się przy oglądaniu ulubionego materiału VOD – warto nie pozostawić z niczym, dlatego robię co mogę i kiedy mogę. Jestem tylko amatorem w kwestiach programistycznych i nie wycenię swojego czasu bo i tak nie zmieniło by to motywacji do skupienia się tylko i wyłącznie na rozwoju Downloaderów. Pozdrawiam.

 156. 20:44, 13.04.2017Mariusz  / Odpowiedz

  ipla coś na mieszała nie można pobrać nic oto przykładowy link który zawsze działał „https://www.ipla.tv/Na-ratunek-112-odcinek-91/vod-8283516 ” nawet po usunięciu litery „s” w https materiał jest nie do pobrania . Pozdrawiam i spokojnie czekam na odpowiedź

  • 00:59, 14.04.2017olesio  / Odpowiedz

   Downloader jednak nie zdążyłem wdrożyć nowy ale sprawdziłem i podany link na stronie www http://olesio.usermd.net/ipla/ipla.php działa ok. Także downloader nowy niebawem. Pozdrawiam.

   • 08:41, 14.04.2017Bonifacy  / Odpowiedz

    Musieli dosłownie wczoraj coś zmienić, bo ściągałem jeszcze 13 kwietnia rano i działało, teraz inne linki też nie działają przez downloader. Zresztą przez downloader już od dawna nie działała rozdzielczość 576. Na szczęście działa strona co podałeś. Wystarczy ta samą metodę zaimplementować w downloaderze. Pozdro.

    • 16:14, 15.04.2017olesio  / Odpowiedz

     Wcześniej zmieniali. Ale nie ma tutaj co zastosować metody. Chodzi o to że teraz połączenia wykonuje serwer HTTPS i implementowanie obsługi tego protokołu wymaga dodawania w do downloadera ze dwóch bibliotek dll i zwiększenia po przekompilowaniu objętości exeka. Dlatego zapytania obsłuży mój własny skrypt dając linki HTTP i będzie ok. Ale nad tym na spokojnie przysiądę. Sorry ale nie wyrobiłem się w czasie obiecanym wcześniej. Wesołych Świat i pozdrawiam 🙂

 157. 05:04, 19.04.2017qqqq  / Odpowiedz

  • 13:55, 19.04.2017olesio  / Odpowiedz

   Hej. Nie analizowałem co zmieniono dokładnie w vod.pl – problem istnieje od dłuższego czasu jednak. Wynika też z przekierowywaniem w dziwny sposób stron z materiałem VOD na serwer HTTPS, a nie jak bardzo długi czas HTTP. Na razie niewiele mam czasu by to ogarnąć. Jako rozwiązanie na szybko mogę polecić Ci odtwarzacz na wiele platform i darmowy o nazwie KODI i wtyczkę „Polskie telewizje” z repozytorium SD-XBMC. Pozwala ona na oglądanie nadal części materiałów z vod.pl. A bezpośredni adres do danego materiału można wyodrębnić z pliku loga. Planuje napisać prosty plugin który listę takich adresów zapisał by do pliku tekstowego lub prostego html. Jednak trzeba do tego przysiąść. Kiedyś nie mając udanego życia pod kątem tworzenia relacji z fajną Kobietą, siedziałem sobie po odespaniu nocki i próbowałem stworzyć wtyczkę do KODI/XBMC która otwierała wybrany adres w domyślnej przeglądarce www. Działało to prawidłowo jedynie na systemach Windows. Nie znalazłem ani przykładów ani pomocy na forach jak łatwo dokonać tego w przypadku urządzeń czy systemów opartych o Androida czy jabłuszka. Także zrobienie tego w ten sposób będzie chyba najlepszym rozwiązaniem. Dam znać gdy to powstanie i o poprawieniu czy rozwoju innych moich zaległych projektów. Wybaczcie ciągłą „obsuwę”. Ale każdy / każda z Was, kto jest lub był szczęśliwy/a w życiu poza Internetem myślę, że będzie w stanie zrozumieć mnie. Iż to temu się szczęściu teraz poświęcam. A inne sprawy poza rodziną i pracą nieco się oddalają. Ale na pewno nie porzucam tego co robię do końca, bo zawsze była to i jest moja hobbystyczna pasja. Którą rozwijam gratis kiedy i jak umiem. Wybaczcie rozpisanie. Ostatnio jeszcze bardziej długie komentarze> A może lepiej dać nie techniczne wpisy o tym co i dlaczego odwlekam 🙂 Pozdrawiam.

   • 19:14, 23.04.2017poop  / Odpowiedz

    Nie bardzo ogarniam to Kodi

    • 23:25, 23.04.2017olesio  / Odpowiedz

     Rozumiem, no fakt w nowszej wersji żeby instalować wtyczki i robić cokolwiek jest ciężko jak w wersji poniżej 17.X bo trzeba ustawiać taką skórkę jak kiedyś i kazać KODIemu akceptować nieoficjalne wtyczki. Ale materiałów w sieci pokazujących sposoby posługiwania się tym playerem jest na pradę wiele. Ale podsiałam z czym trzeba. Niestety gdyby nie pajacowali admini platform VOD to było by jak należy 🙂

 158. 02:19, 21.04.2017anula  / Odpowiedz

  • 10:51, 21.04.2017olesio  / Odpowiedz

   Nie zablokowali – tylko znowu powraca temat zmiany HTTP na HTTPS. Downloader poprawię gdy tylko znajdę wolną chwilę. Na ten moment ponownie działa strona http://olesio.usermd.net/tvn i link który podałaś da się pobrać. Pozdrawiam.

  • 21:54, 21.04.2017Misiewicz  / Odpowiedz

   Player.pl Downloader też nadal działa, tylko musisz z https usunąć „S” i przycisk pobierania będzie wtedy znowu aktywny. Ciekawe że nagle zarówno Ipla jak tydzień później Player.pl wprowadził https. Wygląda na zorganizowaną akcję.

 159. 16:09, 24.04.2017Andrzej :)  / Odpowiedz

  Niestety VOD TVP Downloader (0.9) i VOD.pl Downloader (0.3) też nie działają. Nic nie można pobrać. Co do downloaderów IPLI i TVN Player jest rozwiązanie alternatywne, natomiast do VOD TVP oraz VOD.pl nic na blogu, ani w komentarzach nie znalazłem. Proszę o pomoc.

  • 09:16, 25.04.2017olesio  / Odpowiedz

   Cześć. W tej chwili – co sprawdziłem – bez problemowo na prawidłowe adresy materiałów VOD niezabezpieczonych mechanizmem DRM, działają wszystkie te strony: http://olesio.usermd.net/ipla/ http://olesio.usermd.net/tvn http://olesio.usermd.net/tvn a co do VOD.pl musiał bym rozpracować, ale to wymaga czasu, co tam pozmieniano że źle działa. Natomiast moje Downloadery, tak jak pisałem – spokojnie chce przygotować w taki sposób, aby odwoływały się do skryptów w PHP na stronie u mnie. Dzięki temu wszelkie zmiany o ile zajdzie taka konieczność, będę dokonywał u siebie, a Wy nie musicie wtedy w przyszłości pobierać kolejnych wersji. Dam znać o nowościach. Pozdrawiam.

   • 15:30, 25.04.2017Drobna uwaga  / Odpowiedz

    Tam w trzecim linku chyba chodziło Ci o TVP: http://olesio.usermd.net/tvp
    „spokojnie chce przygotować w taki sposób, aby odwoływały się do skryptów w PHP na stronie u mnie” – według mnie to w samym downloaderze powinna być metoda pobierania, a nie że downloader musi łączyć się ze stroną. Wyobraź sobie, że strona olesio.usermd.net padnie, zostanie zablokowana, skończy się dzierżawa itp i downloadery staną się bezużyteczne. Lepiej żeby strona była tylko alternatywą, gdy downloader przestanie poprawnie działać. Ale znając Ciebie, to pewnie postawisz na swoim i znajdziesz tysiąc powodów, żeby udowodnić że masz rację. Szkoda.

   • 17:27, 26.04.2017Andrzej :)  / Odpowiedz

 160. 15:45, 26.04.2017Adam  / Odpowiedz

 161. 16:06, 26.04.2017iniar  / Odpowiedz

  http://olesio.usermd.net/ipla dziś nie działa

  • 10:26, 27.04.2017olesio  / Odpowiedz

   Informuje że po poprawce strona w PHP do pobierania z IPLA.TV uż działa. A co do TVP to sprawdziłem na Ekspresie Reporterów i działa również. Być może czasami jak i u mnie zamulony serwer TVP wolniej ładuje odcinek danego VOD. NA to wpływu nie mam ale na spokojnie sprawdzę. Downloldery wkrótce. Ale nie obiecuje kiedy wszystko na spokojnie ogarnę. W razie czego zawsze polecam jeśli coś pilnie potrzebujecie to KODI.

   • 21:29, 27.04.2017Drobna uwaga  / Odpowiedz

    @olesio
    Nie Olesio, absolutnie nie działa. Choćby link: https://www.ipla.tv/Orzel-lodz-renault-zdunek-wybrzeze-gdansk/vod-8567701

    Ten skrypt pokazuje na czym polega problem:
    javascript:(function(){if(location.href.match(/^http[s]?:\/\/www\.ipla\.tv\//)){mid=document.querySelector(„#vod-player”).getAttribute(„data-vod-json”);idn=JSON.parse(mid).mid;document.location.href=’http://getmedia.redefine.pl/vods/get_vod/?cpid=1&ua=mipla_ios/122&media_id=’+idn;}else%20if(location.href.match(/^http[s]?:\/\/getmedia\.redefine\.pl\//)){nn=document.querySelector(„pre”).textContent;v=JSON.parse(nn);if(v.vod.drm==true){alert(‚materia\u0142%20z%20drm’);return;};vc=v.vod.copies;title=v.vod.title;for(var%20i=-1,cc=[],dd=[],l=vc.length>>>0;++i!==l;null){dd[i]=cc[i]=vc[i].bitrate;};dd.sort(function(a,b){return%20b-a;});for(var%20j=0,len=dd.length;j<len;j=j+1){dlurl=vc[cc.indexOf(dd[j])].url;if(dlurl!==undefined){break;}};link=document.createElement("a");link.href=dlurl.replace(/https:\/\//,"http://&quot;);link.setAttribute('download',title+".mp4");link.target='_blank';document.body.appendChild(link);link.click();link.parentNode.removeChild(link);}})();

    http://getmedia.redefine.pl/vods/get_vod/?cpid=1&ua=mipla_ios/122&media_id=7a2213911d5caf31e6a9137c064e1556

    Po prostu teraz generuje linki ze znakami \/ /\ . Zamiast np.
    http://redirector.redefine.pl/vm2movies/ teraz generuje taki:
    http:\/\/redirector.redefine.pl\/vm2movies\/
    dlatego strona http://olesio.usermd.net/ipla/ipla.php nie może sobie z tym poradzić.

    • 02:07, 28.04.2017olesio  / Odpowiedz

     Wszystko już działa. Nie można zakładać, że błąd polegał na tym co piszesz. To kod kogoś kto zakłada niesłusznie że wszystkie moje twory to na pewno wirusy. Problem był w założeniu iż w treści wpisu z adresem do pliku mp4 wartość allowdl musi wynosić true. A w przypadku tej pozycji i pewnie innych tak nie jest a i tak pobrać i obejrzeć się plik da. Kod PHP już poprawiony. Wkrótce zabiorę się za downloadery. A przy okazji dodałem wsparcie IPLII dla http://ubej.be/link_do_vod poza już działającym Player TVN. Niebawem wsparcie dla innych platform. Pozdrawiam.

 162. 17:16, 28.04.2017Morfeusz  / Odpowiedz

  Czy jest jakaś możliwość, żeby link docelowy Ipla był bez znaków \, które de facto uniemożliwiają ściąganie dla osób mniej zorientowanych? Ja sobie ręcznie usunę te cztery ukośniki, ale podejrzewam, że wielu ludzi, dziewczyn będzie tu pisać, że oryginalne linki im się nie ściągają i mają błąd 404 Nie znaleziono obiektu

  • 23:32, 13.08.2017olesio  / Odpowiedz

   Podaj przykład takiego adresu bo nie mam za bardzo pojęcia o jakich ukośnikach piszesz> Zdaje się że mi zawsze działało ok.

 163. 14:38, 24.05.2017jaboldini  / Odpowiedz

 164. 12:21, 28.05.2017NiePytaj  / Odpowiedz

  Hejo. Kiedy rozpracujesz co pozmieniali w VOD.pl (onet)

  • 23:34, 13.08.2017olesio  / Odpowiedz

   Kiedy znajdę czas. Póki co standardowa odpowiedź i najlepsza alternatywa to odtwarzacz KODI i wtyczka SD-XBMC. Więcej informacji w Google 🙂

 165. 16:59, 28.05.2017R  / Odpowiedz

  Hej, mógłbyś zaktualizować ipla downloader?

  • 22:58, 13.08.2017olesio  / Odpowiedz

   Niebawem ponieważ rozwiązanie nieoparte o stronę www zwracającą dane było błędem a Panowie Miszczak i Kumple Solorza potrafią zlecić motanie na www 😉 Dlatego na razie korzystaj ze stron z adresami z najnowszego wpisu – konkretnie http://v5.pl/ipla a nie trzeba było czekać na odpisanie tylko monotematycznie przypomnę o KODI + SD-XBMC.

 166. 18:38, 06.06.2017PatriX  / Odpowiedz

  A kiedy wyjdzie nowa wersja downloader player.pl?

  • 23:02, 13.08.2017olesio  / Odpowiedz

   Działa teraz http://5v.pl/tvn – co do wydania nowej wersji downloaderów nie zakładam żadnego terminu i tak za dużo głupich zapytań na maila było z pretensjami 😉

   • 13:59, 15.08.2017robert  / Odpowiedz

    @olesio
    Chyba zblokowali 5v.pl, bo dla Ipla wyświetla stroną z domenami na sprzedaż, a z TVN error 404.

    • 04:48, 23.08.2017olesio  / Odpowiedz

     Cześć. Może coś chwilowo nie działalo, ale widzę że działa bez problemu. Testowałem http://vod.5v.pl/ipla na szybko dla zanotowanego wcześniej dla testów adresu https://www.ipla.tv/Pierwsza-milosc-odcinek-2507/vod-8877764 – także sprawdź.

     • 22:15, 24.08.2017robert 

     • 14:02, 02.09.2017olesio 

      Tamta www może jest niedopracowana. Najprościej to
      do pliku o poniższej lokalizacji, mając admina lub
      wyłączony mechanizm UAC (kontrola kont użytkownika
      w panelu sterowania – można wyłączyć i restartuj):

      %SystemRoot%\System32\drivers\etc\hosts

      Dopisz w nowej linii od pierwszej kolumny to:

      127.0.0.1 ipla.hit.stat24.com

      I następnie zrestartuj przeglądarkę i już często z
      pierwszym uruchomieniem nie ma reklam. Sposób jest
      pod Windows. Luib czekaj aż ogarnę poprawienie tej
      www lub zrobię coś uniwersalnego pod Windows. Gdyż
      linki są w pliku typu JSON z danymi o tej pozycji.

      Tylko kod może musiał bym dopasować trochę lepiej.
      Także chciejcie czasem samodzielnie ruszyć się, bo
      to wielka satysfakcja nie polegać na mnie – samemu
      popatrzeć, nie wiem, z pięć minut na kod wtyczki z
      repozytorium SD-XBMC do odtwarzacza KODI i z sieci
      dzięki tutorialom stworzyć włąsne „coś”, co Wam te
      mp4 pobierze. Może w PHP, Pythonie, Brainfucku czy
      czymś innym. Bo tak trzeba poczekać aż do końca na
      prawdę ważne swoje sprawy ogarnę. A wybaczcie – to
      jest pilniejsze bardziej niż rozwój tych projektów
      na które też znajdę czas ale później i z pewnością
      ich nie porzuciłęm. Tylko może zacząłem się na tym
      mniej skupiać i źle organizować sobie wolny czas w
      związku z bardzo debilnymi komentarzami, o których
      wiecie że wspominałem, a które lekko zdemotywowały
      by skupiać się na życiu sieciowym i robić coś, ale
      po swojemu, w swoim tempie i głownie dla siebie 🙂

 167. 12:34, 15.06.2017illegal77  / Odpowiedz

  Witaj,

  Dość długo nie korzystałem z Twoich „downloaderów”, ostatnio bodajże pod koniec stycznia. Dzisiaj chciałem pobrać pierwszy odcinek „Wichrów wojny” ze strony vod.tvp.pl (https://vod.tvp.pl/video/wichry-wojny,odc-1,32795344). Otworzyłem „downloadera”, a tu okazuje się, iż nie działa. Nie pomaga już usunięcie literki „s” z protokołu, jak mi to doradzałeś w styczniu.

  Pozdrawiam serdecznie i czekam na pomoc

  • 23:11, 13.08.2017olesio  / Odpowiedz

   W tej chwili jest kod 404. Ale poszukaj to na jakichś forach z linkami. Nie wiem czy downloader albo www przy starej wersji by zadziałaly ;/

 168. 15:52, 10.07.2017greggtegt  / Odpowiedz

  Olesio a powiedz czemu jak ściągam z IPLI przez stronę http://olesio.usermd.net/ipla/ipla.php to ściąga mi się wideo ale w niskiej rozdzielczości jakby starym telefonem nagrywał?

  https://www.ipla.tv/Disco-hit-festiwal-kobylnica-2017-czesc-i/vod-9447943

  IPLA Downloader nie widzi tego linku.

  • 23:37, 13.08.2017olesio  / Odpowiedz

   Downloader musiał źle parsować treść JSONa – od nowych wersji postaram się by mechanizm pobierania polegał na danych zwróconych przez serwer który zostanie odpytany najpierw. Zapobiegnie to konieczności częstego pobierania nowszych wersji plików exe i usprawni parę rzeczy. Ale to na spokojnie muszę przygotować za jakiś czas. A pośpiech nie jest wskazany by znowu rozwiązanie po czasie nie okazało się zawodne i nieodporne na częste zmiany. A kod wynikowego exe duży bo użyję masę modułów kodu.

 169. 14:40, 18.08.2017togo  / Odpowiedz

  Hej podeśle Ktoś aktualny link ?

  • 04:51, 23.08.2017olesio  / Odpowiedz

   Do czego link byś chciał? Czytaj uważnie wpis o http://vod.5v.pl – po co wchodzić na Blog by olewać wpisy.

 170. 16:53, 28.08.2017fff  / Odpowiedz

  • 14:15, 02.09.2017olesio  / Odpowiedz

   Na tę chwilę pozostaje KODI i wtyczka z repo SD-XBMC i w pliku loga szukaj słowa opening. Tam będzie adres do mp4. Ale ważny jakiś czas. Nie ma w tej chwili możliwości pobrania z playera. Nie wiem czy tak duży był ruch czy ktoś się moim dziełem na vod.5v.pl pochwalił ale nie mam czasu na walczenie z notą prawną. A inne rozwiązanie to ogarnąć temat samemu.

 171. 06:00, 31.08.2017jaboldini  / Odpowiedz

  player się zmienił

  • 14:09, 02.09.2017olesio  / Odpowiedz

   Możliwe. Dostałem tamtą podstronę bo nie chcę się bawić w walkę z kimkolwiek kto mi śle notę prawną. Także nie ma już playera na vod.5v.pl i dlatego najlepiej i najpewniej – to nie czekać na moje ruchy i tworzenie innych rozwiązań za jakiś czas tylko samodzielnie zakasać rękawy. I na bazie wspominanej miliony razy wtyczki z repozytorium SD-XBMC do odtwarzacza KODI, samodzielnie stworzyć coś, co Wam ułatwi pobieranie. Jest to na prawdę banalne. Materiałów o programowaniu w sieci, jest także po polsku i prowadzących za rączkę – multum. Ja mam inteligencję ameby i to ogarnąłem to każdy z Was może. I w takim przypadku jaka satysfakcja duża 🙂 Szczerze polecam, bo tak to musicie poczekać aż się danego dnia, wyśpię, przysiądę tylko nad tym i wypracuje rozwiązanie odporne na zmiany. Bo niestety sam Windows jedynie najlepiej pod kątem programowania ogarniam. A prawda jest taka, że publikowanie własnego kodu w PHP który byłby nawet do użycia lokalnie lub na własnej WWW, stworzy masę rozwiązań szkodliwych i płatnych bazujących na moim może niewielkim, ale jednak wysiłku i temu by dla Was zrobić coś użytecznego i pomocnego. A ktoś się pod tym podpisze i narobi swoją chęcią do zgarnięcia kasy czy zaszkodzenia mi więcej złego Wam, niż mi. I to nie urojenie a przykład kiedy to jakaś banda gimbusów z warezów zapodała na sieć za chore opłaty SMS moje hobbystycznie tworzone kiedyś „laboratorium olesia”. Także jeszcze raz proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Gdyby ktoś się zgłosił konkretny z wiedzą niewielką o PHP do mnie na e-maila moglibyśmy rozwijać coś dla Was wspólnie. Niestety chęć oglądania pozycji VOD bez debilnych reklam w przesadnej ilości, wadzi włodarzom stacji TV. Ale taka rzeczywistość. Także obserwujcie Blog po nowości. Pozdrawiam i wybaczcie rozpisanie i mój styl chaosu ale przysiadłem by sprawdzić komentarze na ciut dłuższą chwilę i dalej lecę 😉

 172. 19:12, 06.09.2017pytacz  / Odpowiedz

  Dlaczego ze strony http://vod.5v.pl/ zniknął link do TVP?

 173. 10:09, 09.09.2017pg21  / Odpowiedz

  Nieweim czy to u mnie ale nie idzie pobrać: https://www.ipla.tv/Wyspa-przetrwania-odcinek-1/vod-10130312 – ani z http://vod.5v.pl/ipla/ipla.php oraz Ipla Downloader 1.6 (PL). Da się coś z tym zrobić?

 174. 07:54, 14.09.2017Cynamon  / Odpowiedz

  Witaj,
  Jeszcze kilka dni temu korzystałem ze stronki olesio.usermd.net/ipla.
  A dzisiaj po wejściu na stronę komunikat, że ona nie istnieje….(?)
  Czyżby została zlikwidowana?
  Hmmm… Ipla Downloader v.1.6 nie działa, ww. stronka zlikwidowana…
  W tej chwili brak jest jakiejkolwiek alternatywnej metody ściągnięcia czegoś z Ipli.
  Wielka szkoda… A może masz coś w planie udostępnić innego?

  • 08:40, 14.09.2017olesio  / Odpowiedz

   Tak mam w planie udostępnić. Ale zrobienie tego na szybko spowoduje że znowu kiedy coś się zmieni w protokołach czy zawartości zwracanej strony, to nie będzie możliwe pobieranie bez aktualizacji iluś wersji. A tak zmienię w jednym miejscu i pozostanie nadal dostępne dla wszystkich bez potrzeby aktualizacji programu u wielu osób. Także cierpliwości. Na tę chwilę jak zawsze piszę – najłatwiej skorzystać z odtwarzacza KODI i wtyczki z repo SD-XBMC.

   • 10:20, 15.09.2017MK  / Odpowiedz

    @olesio
    Sorry ale jednej rzeczy nie ogarniam… po co tworzyć coś nowego, skoro to co było działało dobrze i bezproblemowo (mam na myśli tę stronę: olesio.usermd..)? Sam z niej raz po raz korzystałem. Można było nawet wybrać pożądaną rozdzielczość z kilku do wyboru (nawet Full HD).
    Ponadto było to tak sprytnie zrobione, że link do materiału nie musiał zawierać http czy https…
    Jeśli już z takich czy innych względów stronkę zlikwidowano, to czy nie lepiej byłoby zmodyfikować i dostosować Ipla Downloadera, tak żeby i tu wpisywanie linku działało na takiej samej zasadzie jak na tej wspomnianej wyżej stronce olesia?
    Byłoby wówczas SUPER !!! Pozdrawiam

    • 10:10, 18.09.2017olesio  / Odpowiedz

     Rozwiązanie online zostało udupione wiele razy. Potrzeba powstania lepszego dla Windows i bardziej ukrytego online jest konieczna jeśli to ma być odporne na zmiany i znikanie. Pracuję nad tym. Od początku trzeba to było oprzeć o odpytanie serwera. Bo zmiany w chwili wolnego łatwiej nanieść zdalnie niż kompilować od nowa. Gdyby nie akcje różne i masę swoich spraw to by to było ogarnięte sprawnie. Jeśli się komuś bardzo śpieszy i uważa że to co tworzę nie jest tak jak powinno, to ja się nie pogniewam jeżeli temat sobie ogarnie samodzielnie lub użyje z innego bloga skryptów JS które jednak nie sugerują domyślnej nazwy. Cierpliwości, nie musicie rozumieć tego że zmiany są konieczne i zabranie się do tematu jakby od nowa by to było odporniejsze na to co sprawia że znika czy nie działa. Można też zrozumieć podstawy programowania w jakimś języku i na bazie kodu w Pythonie stworzyć własne a najprościej gdyby platformy VOD nie dawały tak długich, za głośnych i aż tylu debilnych reklam. Ale to marzenie tak jak chwila spokoju by przysiąść lub lepiej organizować czas może sobie 🙂 Bo jeśli wdrożę coś na szybko i to padnie, zacznie się znowu fala idiotycznego jadu, który nie ułatwia pracy. Krytyka ale konstruktywna zawsze mile widziana, a nie pajacowanie, oczywiście niektórych. A nie ma znikąd pomocy kogoś z wiedzą małą kto chciałby pomóc w paru tematach. Także na spokojnie, myślę że warto poczekać, a jak już przysiądę i posprawdzam co i jak to dam radę sam 🙂

 175. 14:24, 14.09.2017PatriX  / Odpowiedz

  Ja próbuje skorzystać z odtwarzacza KODI i program twierdzi, że trzeba zainstalować jeszcze wtyczkę madVR. Patrzyłem to jest zainstalowana. SD-XBMC się zainstalowała normalnie.

  • 15:10, 14.09.2017olesio  / Odpowiedz

   Ja po reinstalacji Windows muszę ogarnąć pilniejsze sprawy też na komputerze. Ale nie potrzeba tego dodatku. A w sieci jest mnóstwo informacji co i jak. Ważne żeby w nowszych wersjach wyłączyć te debilną skórkę i włączyć opcję do instalację obcych wtyczek. Są też oficjalne forum KODi, i wtyczki SD-XBMC gdzie możną poprosić o pomoc.

   • 13:57, 15.09.2017PatriX  / Odpowiedz

    Jakoś ustawiłem, a teraz jak ustawić by pobierać dany program?

    • 09:58, 18.09.2017olesio  / Odpowiedz

     Trzeba w pliku %APPDATA%\KODI\kodi.log o ile włączyło się logowanie zdarzeń w ustawieniach. Po otworzeniu danego materiału po słowie Opening: znajduję się bezpośredni adres. Kiedyś zrobiłem do tego program który to wyciągał i ze strony do słania logów, też mógł wyciągnąć linki. Jest to na tę chwilę rozwiązanie prowizoryczne. Pracuje nad czymś lepszym. Cierpliwości, ja mam na prawdę pilniejsze sprawy. A kod do tej wtyczki KODI jest otwarty. I nie ma problemu sobie posiedzieć, pomyśleć chwilę i jeżeli to takie dla kogoś pilne to stworzyć proste rozwiązania dla siebie. Bo na prawdę czasami jak coś nam nie działa jak chcemy albo niestety trzeba poczekać na kogoś to w wolnej chwili przysiąść i tak proste rzeczy sobie ogarnąć. Poważne, uwierzcie mi jaka to satysfakcja a mnie i wiele osób tego nikt nie uczył, to „uczy” google plus przykłady ze stackoverflow i podstawy na przykład PHP 🙂

 176. 18:39, 18.09.2017jaco777  / Odpowiedz

  Po pierwsze, to dzięki Ci Olesio za Twoja postawę, czyli tworzenie i udostępnianie tych sprytnych programików oraz doradztwo na różnych forach. I doceńcie to ludziska, bo mamy dziś takie czasy, że praktycznie każdy trzyma taką wiedzę tylko dla siebie. I ruszcie też własne mózgownice, bo na pobieranie z wielu serwisów nie trzeba mieć super uniwersyteckiej wiedzy z zakresu programowania. W necie jest mnóstwo rozwiązań, wystarczy poszukać.
  Pozdrawiam autora strony: jaco777

  • 05:57, 22.09.2017olesio  / Odpowiedz

   Dziękuję ślicznie za budujące słowa. Przyznam szczerze iż nie wiem dlaczego gdy robiłem wstępne rozpoznanie pod kątem usprawnienia działania pobierania z serwisu ukochanej przez Polaków stacji TV z nieznaczną ilością bardzo krótko trwających reklam ze słoneczkiem. To jakoś nie chce pobierać się taka strona jak pod PHP i w przeglądarce internetowej. Ale pokombinuje dalej inaczej. Najpierw spróbuję przygotować tymczasowe rozwiązanie jednak aby w całym zamieszaniu zaczęło działać co potrzeba na szybko. A później zrobi się jednak w pełni dopracowany program.

 177. 14:20, 09.10.2017sss  / Odpowiedz

  Wiadomo kiedy pobieranie z ipli ruszy?

  • 14:43, 10.10.2017olesio  / Odpowiedz

   Działa cały czas KODI oraz SD-XBMC. Jak ma to być porządnie zrobione to nie ma co tego na szybko robić znowu. Także spokojnie. Blokujcie sobie wpisem w hosts pod Windows, jeśli wolicie oglądać bez reklam i to najszybsze rozwiązanie.

   • 17:57, 10.10.2017cierpliwość na wieczność  / Odpowiedz

    @olesio
    Chyba przed 2020 nie mamy co liczyć na Ciebie.
    Nie mam i nie używam Kodi, ale pamiętam że w aplikacji Ipla na początku można było w pliku host blokować serwery reklamowe typu: ipla.hit.stat24.com itp. ale potem już się zorientowali, program wywalał błąd, że nie można połączyć i nie odtwarzał żadnych materiałów, kiedy te serwery były w pliku host zablokowane.

    • 12:37, 11.10.2017olesio  / Odpowiedz

     Ok to Ty się nie doczekaj albo weź podwiń rękawy, poznaj kod wtyczek i wdróż rozwiązania po swojemu. Gdyby nie fala też tak niekonstruktywnych komentarzy i to że życie realne organizuje sobie jak umiem to może by projektu moje były rozwinięte bardziej niż chęć jadowitego plucia wielu szczekających. Na koniec nadmienię że dzisiaj pomimo bardzo długiej i męczącej miany w pracy poszedłem jeszcze do lokalnej siedziby oddziału PZN i co nieco się podpytałem.

 178. 10:40, 11.10.2017ja  / Odpowiedz

  Te programy do pobierania z ipli itp.nie działają

  • 12:38, 11.10.2017olesio  / Odpowiedz

   Spokojnie, zaczną.

 179. 09:43, 25.10.2017Mateusz  / Odpowiedz

  Witam,
  Jak tam przebiegają prace? Czy można już ewentualnie wpłacić jakąś sumę na potrzeby osób niepełnosprawnych?

  • 10:59, 26.10.2017olesio  / Odpowiedz

   Cześć. Dochodzą do mnie sygnały że popieracie moją wizję pomocy osobom niewidomym, a także jesteście zainteresowani konkretnym wsparciem w sensie nie zwodzenia a nawet niewielką kwotę gdzie każdy grosz się liczy niektórzy zz Was nawet mogą przelewać co miesiąc. Dlatego działam testując na razie samodzielnie rozwijane poprawki. Spróbuję dzisiaj ponownie dowiedzieć się kiedy przyjął by mnie Pan Dyrektor oddziału w Szczecinie. Niestety mam świadomość że wśród tych z Was którzy chcą pomóc szczerze mogą znaleźć się ewentualne hieny które wysyłając mi na e-maila potwierdzenia które mylnie zweryfikuje jako prawidłowe uzyskają dostęp do moich rozwiązań a to chcę ukrócić zapytaniem o to czy dla celów szczerej pomocy można zwolnić Panią Księgową częściowo z tajemnicy skarbowej i bym dostawał potwierdzenia po skontaktowaniu się czy z danego konta przelew doszedł. A wszelkie próby wyłudzenia nawet z powództwa cywilnego zgłaszał bym na Policję jako próby oszustwa i być może da się podciągnąć to pod lżenie osób niepełnosprawnych. Życie już mnie nauczyło że wiele osób jak ja też dużo i może piękniej mówi czy pisze, ale konkretów nie ma, a i często złe intencję jednak są. Najwyżej ruszymy od jutra / pojutrza z akcją – podam dane do przelewu i odsyłacz do www PZN oddział w Szczecinie gdzie będziecie mogli je potwierdzić. Konkretne ruchy od Was i wpływające potwierdzenie zachęcą mnie do tego by to co teraz wstępnie działa i testuje dla siebie działało też Wam jak należy. A docelowo osoby wspierające regularnie otrzymają dostęp w ramach tych wpłat do innych ciekawych moich rozwiązań które są w trakcie rozwijania. I jestem świadomy że obsuwa czasowa w rozwijaniu jest ogromna, ale wierzcie mi mam życie codzienne, masę nagłych swoich ważnych dla mnie osobistych spraw i dlatego nawet nie mam nieraz czasu i siły sobie na bieżąco swoich projektów porozwijać. Które ułatwią mi życie czy ewentualne zlecenia by dorobić. A głowa jest pełna pomysłów. Mam nadzieję że Ci z Was którzy może mają dzieci nie jak ja, mają może więcej godzin do spędzenia w pracy albo z pozoru masę innych obowiązków, zrozumieją mnie że życie realne na prawdę jest ważniejsze. I pewnie wielu z Was bardzo niecierpliwych mogło by sobie dawno ogarnąć wszystko po swojemu i przy okazji się czegoś nauczyć. Ale nie raz brakuje samozaparcia. A ja takowe postaram się znaleźć czy dzień czy dwa przysiąść i zrobić to co obiecałem tak, by było odporne na błędy i łatwe w poprawianiu. Ewentualne koszty dodatkowe serwerów czy inne mogę ponieść. Bo na tę chwilę na nie mnie stać, tak jak stać w wielu o czym wiem nabijać się ze mnie za moimi plecami czy ogólnie pajacować nie tylko w komentarzach lub już w e-mailach, czego jest już mniej. Ale próbuję się tym nie przejmować. Bo to takie osoby powinny się przejmować że z nimi jest coś nie tak. To wybaczcie rozpisanie i pamiętajcie bądźcie wyrozumiali dla innych, żyjcie życiem realnym i nie chciejcie mieszać w życiu innych oraz wokoło siebie zbędnymi akcjami. To i ludzie z czasem będą tak dobrzy może dla Was jak niektórzy są dla mnie i jak dobre będą moje rozwiązania które niebawem zostaną wysłane pierwszym wpłacającym do testów. A i wierzcie mi że postaram się tak wszystko ogarnąć i rozwijać aby po czasie nikt z Was nie żałował tego że tyle czekał, bo to co dostanie warte było na prawdę tego czekania 🙂 Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość 🙂

 180. 18:12, 26.10.2017Mariusz  / Odpowiedz

  Dzięki za informacje, czekam cierpliwie i tak jak pisałem w e- mailu jestem w stanie co miesiąc robić przelew na PZN. rozumie , że potwierdzenie wysyłamy na tego samego e-maila co się z Tobą kontaktujemy. Pozdrawiam

 181. 00:35, 02.11.2017Rrr  / Odpowiedz

  Vod.pl bedzie dl dzxialal?

 182. 08:18, 10.11.2017Rrr  / Odpowiedz

  Co z vod pl ?

  • 23:24, 19.11.2017olesio  / Odpowiedz

   A co ma być? Kto wsparł PZN już sobie pobiera to co się da i zechce z www, o ile dany materiał nie jest zabezpieczony mechanizmem DRM.

 183. 11:11, 22.11.2017sss  / Odpowiedz

  Co sie dzieje z tvn downloader? po wklejeniu linku nie ma jużmożliwości pobrania 🙁

  • 06:46, 09.12.2017witam  / Odpowiedz

   @sss
   A usunąłeś literę s z https? A dodałeś na końcu adresu .html ????

 184. 22:01, 23.01.2018mk  / Odpowiedz

  Hej, moge dostac dostęp do ipli zaktualizowanej? wplacilam na PZN, potwierdzenie przelewu wyslane na oles@o2.pl 🙂

  • 16:11, 24.01.2018olesio  / Odpowiedz

   Już się z Tobą kontaktuje. Przepraszam za obsuwę, masę spraw na prawdę pilnych. Wszystko w każdej wolnyj chwili poprawiam by było lepsze ode mnie samego i mojej idei 🙂 Detale w e-mialu. Pozdrawiam.

 185. 14:38, 24.02.2018Herberg  / Odpowiedz

  Witam. Również proszę o dostęp do Ipli i vod.pl. Wpłaciłem w listopadzie i poza mailem zapewniającym o podaniu detali w najbliższej przyszłości nie dostałem już nic.

  • 14:44, 03.04.2018olesio  / Odpowiedz

   Wiadomość wysłana i tam wyjaśnienia. Na Blog nie zaglądałem jakiś czas. Teraz nadrabiam.

 186. 13:35, 26.02.2018Herberg  / Odpowiedz

  Witam.
  Kolejny raz proszę o kontakt, gdyż wpłaty dokonałem w listopadzie i poza informacją o podaniu szczegółów w najbliższej przyszłości nic już nie przyszło 🙂

  • 01:39, 04.04.2018olesio  / Odpowiedz

   Hej. E-mail wysłany. Przeoczyłem może coś wcześniej, wybacz. W razie pytań – pisz. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Allowed Tags - You may use these HTML tags and attributes in your comment.

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Pingbacks (0)

› No pingbacks yet.